نوازی: استقلال عصبی بازی می‌کند/ تیم باید آرامش داشته باشد

محمد نوازی پیشکسوت باشگاه استقلال در خصوص نتایج ضعیف این تیم سرمربیگری، آندره‌آ استراماچونی سرمربی ایتالیایی آبی‌پوشان و شرایط دربی صحبت کرد...

به گزارش مدال، محمد نوازی هم همچون دیگر پیشکسوتان استقلال از وضعیت تیم و نتایجی که تا اینجای فصل کسب کرده‌اند ناراضی است. او معتقد است بازیکنان استقلال باید به این باور برسند که برای تیمی با میلیون‌ها هوادار بازی می‌کنند.
* استقلال چرا در اواخر نیمه دوم گل می‌خورد و امتیاز می‌دهد؟
ما که تمرینات تیم را نمی‌بینیم. هرچه هست در زمین مسابقه می‌بینیم.
* ایراد کار تیم کجاست؟
مهمترین نکته در استقلال این است که اول از همه بازیکنان تازه‌وارد باید بفهمند برای چه تیمی بازی می‌کنند. آن‌ها اول باید این را در مغزشان جا بیندازند و بعد در دل و قلب‌شان باور کنند که به تیمی بزرگ آمده‌اند و به همان اندازه برای تیم‌شان تلاش کنند.
* مگر این‌گونه نیست؟
نه! نوع فوتبالی که از بازیکنان استقلال برداشت می‌شود رفع تکلیفی است. می‌آیند تا دقیقه ۹۰ شود و به خانه برگردند و استوری اینستاگرام‌شان را بگذارند. استقلال این نیست. میلیون‌ها طرفدار دارد که از صبح تا شب به عشق این تیم زندگی می‌کنند. خوب است در همین مدت دختر استقلالی آن اتفاق برایش رخ داد و فهمیدند این تیم چه نوع طرفدارانی دارد که حاضرند خودشان را برای استقلال بسوزانند.
* تیم را چطور ارزیابی کردید؟
استقلال عصبی بازی می‌کند. این از استراماچونی شروع می‌شود و تا آخرین نفر روی نیمکت هم سرایت می‌کند. مربی تیم‌مان که ماشاا... حرفه‌ای است و خودش باید این مسائل را بداند. قبل از هر اتفاق فنی در تیم باید آرامش ایجاد شود. چیزی که کمتر در استقلال می‌بینیم تا نتیجه هم حاصل شود.
* نبود مربی ایرانی حس می‌شود؟
کاملاً! آسمان به زمین می‌آید من را به عنوان مربی کنار استراماچونی بگذارند؟ حتماً باید لابی داشته باشیم تا به کادر فنی اضافه شویم؟ اگر یکی بغل دست استراماچونی باشد حتماً متوجه می‌شود کجای کارش ایراد دارد و آن‌وقت ممکن است با یک تغییر جزئی کل تیم زیر و رو شود.
* دلیل استرس نیمه دوم‌های استقلال چیست که گل‌های خورده اش همگی از دقیقه ۷۰ به بعد بوده؟
برای اینکه آن‌ها هوادار نمی‌بینند. بازیکن استقلال ابتدای بازی از رختکن آمده و جو دستورات مربی و برنامه تاکتیکی اش را دارد و خوب است. نیمه دوم که خسته‌تر می‌شود دوست دارد بازی زودتر تمام شود برای همین رفع تکلیفی فوتبال بازی می‌کند. هوادار هم دو تا بد و بیراه بگوید دست و پایش را گم می‌کند. مگر ما زمان ناصر حجازی در مرغوبکار تمرین می‌کردیم و هر روز ۳، ۴ هزار نفر می‌آمدند تمرین را می‌دیدند چه اتفاقی می‌افتاد؟
* خب چرا الان تیم را پشت در بسته می‌برند؟
این کار‌ها را اصلاً قبول ندارم. مربی که کارش را بلد باشد جلوی هوادار و پشت کوه تیمش تمرین کند نتیجه می‌گیرد. اصلاً این قرتی‌بازی‌ها را نمی‌فهمم که تیم شهرستان بازی می‌کند ولی در تهران تمرینش می‌دهند! مربی اگر مربی باشد تحت هر شرایطی تیمش را تمرین می‌دهد. مردم دنبال نتیجه هستند و وقتی می‌بینند تیم‌شان بد بازی می‌کند اعتراض می‌کنند. حق هم دارند و اتفاقاً خیلی خوب فوتبال را تحلیل می‌کنند و می‌فهمند چه کسی از جان و دل بازی می‌کند چه کسی برای رفع تکلیف.
* در آستانه شهرآورد وضعیت را بد توصیف می‌کنید؟
متأسفانه داوری‌ها هم در این گیرودار به ضرر تیم شده و یک پنالتی و یک گل استقلال را نمی‌گیرند. با این همه امیدوارم که از شهرآورد استارت نتایج خوب استقلال خورده شود و بیش از این وقت را از دست ندهد.

بیشتر بخوانید:

ضیافت شام استقلالی‌ها پیش از دربی + عکس

تگ ها


استقلال پرسپولیس بازیکنان استقلال محمد نوازی آندره آ استراماچونی دربی 90 لیگ برتر فوتبال ایران پرسپولیس استقلال استقلال-پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال