نورافکن: خیلی دوست داشتم در شهرآورد بازی کنم

امید نورافکن هافبک جوان استقلال در مورد پیروزی شیرین این تیم برابر الهلال صحبت کرد...

امید نورافکن هافبک جوان استقلال در مورد پیروزی شیرین این تیم برابر الهلال صحبت کرد

هافبک جوان استقلال گفت: ما تازه کار اصلی‌مان شروع شده است. اگر در دور رفت بیش از این امتیاز می‌گرفتیم شرایط برای‌مان در دور برگشت راحت‌تر بود ولی با این نتیجه ما باید در دور برگشت هم با دقت زیادی بازی کنیم.
به گزارش مدال، امید نورافکن در دیدار با الهلال جزو بهترین بازیکنان استقلال بود. او که پس از یک ماه دوباره در ترکیب تیمش بازی می‌کرد در دوحه پس از پاتوسی بهترین بازیکن استقلال در خط میانی بود و با قطع توپ‌های مکرر توانست ضرباهنگ هجومی تیم الهلال را به درستی یک خط جلوتر از مدافعان از بین ببرد. هافبک جوان استقلال یک روز پس از تولدش با خبرورزشی حرف زد و از حسرتی که در دل داشت با ما گفت. 
*تولدت مبارک! دوستانت در استقلال برایت سنگ تمام گذاشتند؟
بله! هم دوستانم، هم مسئولان باشگاه. امسال تولدم با برد خوب برابر الهلال همراه شد و این روز را برایم تاریخی کرد. البته این دیدار شب تولدم بود، اما خوشحالم این برد با تولدم گره خورد (خنده). 
* برنامه تان برای بازی چه بود؟
ما روی این ۳ امتیاز حساب ویژه‌ای باز کرده بودیم. شکر خدا با این پیروزی توانستیم بار دیگر به جمع مدعیان صعود برگردیم و از دور رفت ۴ امتیاز بگیریم. 
* برنامه تاکتیکی تان چه بود؟
نباید به الهلال اجازه می‌دادیم خودش را در زمین پیدا کند. ما پرسینگ سنگینی را از جلو شروع کردیم و به همین خاطر هم بود که خیلی زود دچار اشتباه شدند و با دقت و هوشیاری علی کریمی توانستیم گلزنی کنیم. در ادامه باز هم این فشار را ایجاد کردیم و این بار آقاپژمان با گل زیبایی که زد کار الهلال را تمام کردیم. 
* فکر می‌کنی از دور برگشت چند امتیاز بگیرید؟‌
نمی‌دانم ولی آنچه مهم است اینکه باید به امتیاز ۹ برسیم. ما تازه کار اصلی‌مان شروع شده است. اگر در دور رفت بیش از این امتیاز می‌گرفتیم شرایط برای‌مان در دور برگشت راحت‌تر بود ولی با این نتیجه ما باید در دور برگشت هم با دقت زیادی بازی کنیم. 
* بازی برگشت با الهلال چه می‌شود؟
ما خیلی خوب این تیم را آنالیز کرده بودیم و شفر همه نقاط ضعف و قوت الهلال را برای ما باز کرده بود. می‌دانستیم با تیمی پرمهره و خوب بازی داریم ولی راه بستن آن‌ها را هم می‌دانستیم و شکر خدا با تمرکز بالایی که در بازی داشتیم به هدف‌مان رسیدیم. شک ندارم با همین وضعیت در برگشت هم الهلال را شکست می‌دهیم. 
* در این مدت کجا بودی و چرا بازی نمی‌کردی؟
من در تمرینات حضور داشتم و این به نظر کادر فنی بستگی دارد که چه نفراتی بازی کنند. 
* زمین تمرین در دوحه خوب بود؟
عالی بود. در یک زمین کاملاً مسطح تمرین می‌کردیم و این هم به ما کمک کرد تا بهتر برای دیدار با الهلال آماده شویم. 
* از بازی خودت راضی بودی؟
همه تلاشم را کردم تا طبق برنامه‌ای که کادر فنی برایم در نظر داشت بازی کنم. همیشه دوست دارم بهترین بازی‌ام را برای استقلال انجام بدهم. هر وقت هم که در ترکیب نباشم حسرتش برایم باقی می‌ماند. 
* الان حسرت چه بازی‌ای را می‌خوری؟
حسرت شهرآورد را می‌خورم که فرصت به من نرسید بازی کنم. خیلی دوست داشتم در شهرآورد بازی کنم. 
* بازگشت دیرهنگام به تهران خسته تان نکرد؟
نه زیاد! به هر حال در دوحه هم که ماندیم تمرین و استراحت کافی داشتیم و با شرایط خوبی به استقبال بازی با سپاهان می‌رویم. 
* روحیه تان هم که عالی است؟
نه! خوشحالی‌های برد برابر الهلال با تولد من تمام شد و از همان شب به دیدار بعدی فکر می‌کنیم و تمرکزمان روی این دیدار است. بازی حساسی داریم که در نتیجه گیری کلی‌مان در لیگ برتر تأثیر مستقیم خواهد داشت. حق هیچ اشتباهی نداریم و باید در اصفهان بهترین نتیجه را بگیریم. 
* نگران بازی در نقش جهان نیستید؟
ما استقلالیم و از بازی در ورزشگاه‌های بزرگ و پرجمعیت هراسی نداریم. اتفاقاً انگیزه‌های‌مان هم بیشتر می‌شود. 
* حرفی با هواداران تیمت نداری؟
استقلال همیشه به طرفدارانش نیاز دارد ولی فکر می‌کنم از اینجا به بعد تا پایان فصل با حمایت بیشتر آن‌ها ما نیز انرژی می‌گیریم و می‌توانیم به خواسته‌مان برسیم.