نوراللهی: خیلی دوست داشتیم برانکو بماند

نوراللهی گفت: خیلی دوست داشتیم که آقای برانکو بماند. ما چهار سال خوب را داشتیم و سیستم‌مان هم مشخص بود. ضمن اینکه بدنسازی فوق‌العاده‌ای هم با ایشان انجام دادیم و طبیعی است که نبودن‌شان تأثیرگذار و سخت باشد...

به گزارش مدال، او مزد تلاش و پشتکارش به تیم ملی را گرفت به طوری که چه با کی‌روش و چه با ویلموتس به تیم ملی دعوت می‌شود. احمد نوراللهی یک فصل دیگر با پرسپولیس قرارداد دارد و همین اتفاق خیال هواداران را تا حدودی راحت می‌کند.
در لیگی که از همین الان می‌توان به سخت بودن آن نسبت به دوره‌های قبل صحبت کرد، حضور نوراللهی در میانه میدان پرسپولیس غنیمتی ارزشمند به حساب می‌آید.


از فصل قبل شروع کنیم که پرسپولیس برای سومین سال متوالی قهرمان لیگ شد و با کسب جام حذفی دومین جام را در یک فصل برای نخستین مرتبه به دست آورد.
خدا را شکر فصل بسیار خوبی را پشت سر گذاشتیم و شاید بهترین فصل ورزشی برای من بود که البته در کنار شیرینی‌هایش، تلخی‌هایی هم داشت.


تلخی؟
بله، ما با دست خالی به فینال لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کردیم و فقط حسرت قهرمان شدن برای‌مان ماند. در بیشتر بازی‌ها ما ۹-۸ بازیکن بزرگسال داشتیم و بقیه بازیکنان امید و جوانان بودند، اما خدا را شکر با درایت کادرفنی، تلاش بازیکنان و حمایت هواداران تا فینال آمدیم. شرایط‌مان خوب نبود، چون غیر از کمبود بازیکن چند بازیکن هم با مصدومیت به زمین می‌رفتند و هیج وقت هم تسلیم نشدیم تا به عشق هواداران نتایج خوبی بگیریم.


احمد نوراللهی چند سالی است که روند صعودی داشته، اما امسال بازی‌اش خیلی بیشتر به چشم آمد که دلایلش را دوست داریم شما بگویید.
من یک برهه را به دلیل خدمت سربازی در کنار تیم نبودم و نیم‌فصل دوم لیگ قبل اضافه شدم، اما امسال با همه سختی‌هایی که کشیدم سال بسیار خوبی بود و جا دارد از آقای برانکو به خاطر اعتمادی که به من داشتند تشکر کنم و خدا را شکر پاسخ این اعتمادشان را هم دادم و به کمک بقیه بچه‌ها توانستیم تیم خوبی را بسازیم و امیدوارم در فصل جدید هم این اتفاق بیفتد.


در نیم‌فصل دوم و بخصوص هفته‌های پایانی برنامه بازی‌ها و جایگاه تیم در جدول به شکلی بود که کار را برای پرسپولیس خیلی سخت می‌کرد.
امسال غیر از سپاهان، استقلال و تراکتورسازی، پدیده هم یکی از مدعیان بود، اما فشاری که در هفته‌های پایانی روی تیم وجود داشت کم‌سابقه بود. داوری‌ها هم که ناخواسته بیشتر به ضرر ما می‌شد و به قول آقای برانکو یک اوت هم به اشتباه به ما هدیه ندادند، اما خدا را شکر یک رکوردی را ثبت کردیم که هیچ وقت فراموش نخواهد شد. هواداران هم که مثل همیشه بی‌منت حمایت‌مان می‌کردند و اگر آن‌ها نبودند، این همه افتخار به دست نمی‌آمد. من به شخصه از آن‌ها تشکر می‌کنم.


به برانکو اشاره کردی به هرحال او به تیم دیگری رفته و جانشینش هنوز معرفی نشده است. این نگرانی هم وجود دارد، چون تیم‌های دیگر تمرینات‌شان را آغاز کرده‌اند.
خیلی دوست داشتیم که آقای برانکو بماند. ما چهار سال خوب را داشتیم و سیستم‌مان هم مشخص بود. ضمن اینکه بدنسازی فوق‌العاده‌ای هم با ایشان انجام دادیم و طبیعی است که نبودن‌شان تأثیرگذار و سخت باشد، اما ما از امروز (دیروز) با آقا کریم شروع کردیم. به هرحال یک تیم خوب از پرسپولیس باقی مانده و بچه‌ها کاملا هماهنگ هستند.


این تغییرات شرایط را سخت نمی‌کند؟
به هرحال باورش تا حدودی سخت است که پس از چند سال کنار هم بودن و عادت کردن به یکدیگر حالا شرایط تغییر کرده است. من امیدوارم که هرچه زودتر سرمربی هم مشخص شود. من مطمئنم که هواداران مثل همیشه حمایت می‌کنند و ما هم تلاش خواهیم کرد تا پاسخ اعتمادشان را بدهیم.


پرسپولیس غیر از فرشاد احمدزاده بازیکنی را جذب نکرده در حالی که می‌بینیم تیم‌های دیگر به سرعت مشغول جذب بازیکن هستند. این مسأله اگر ادامه پیدا کند مشکل‌ساز خواهد شد. ضمن اینکه شنیده شده چند بازیکن هم پیشنهاد دارند.
من شرایط پیشنهاد بچه‌ها را دقیق نمی‌دانم، اما به قول برانکو فوتبال حرفه‌ای همین است. من هم معتقدم برای پیشرفت در فوتبال این مسائل طبیعی است. همه یک روز به پرسپولیس می‌آیند و یک روز هم می‌روند همانطور که قبل از ما هم اینطور بوده است، اما پرسپولیس همیشه پرسپولیس خواهد ماند چه من باشم چه نباشم. اما با شما موافقم که همه تیم‌ها مشغول یارگیری هستند و پرسپولیس تا قبل از نیم‌فصل دوم پنجره‌اش بسته بود و اینکه باید تیم تقویت شود. البته خوشبختانه شاکله اصلی تیم حفظ شده است.


عملکردت باعث شد تا بعد از جدایی کارلوس کی روش توسط ویلموتس هم به تیم ملی دعوت شوی. شرایط تیم ملی را چطور ارزیابی می‌کنی؟
آقای ویلموتس بسیار حرفه‌ای و به کارشان مسلط هستند. ما اردوی خوبی داشتیم و یک بازی عالی هم مقابل کره جنوبی برگزار کردیم که همه از تماشای آن لذت بردند. من همه تلاشم را می‌کنم که برای تیم ملی بازیکن مثمرثمری باشم

بیشتر بخوانید:

کالدرون بخت نخست سرمربیگری پرسپولیس؟ اگر کاررا کوتاه نیاید

 

 

تگ ها


احمد نوراللهی لیگ برتر خلیج فارس فوتبال