نورشرق: فدراسیون فوتبال به دنبال شفافیت در نقل و انتقالات است

رئیس کمیته وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال از الزام واسطه‌های نقل و انتقالات به ثبت اطلاعات مرتبط با فعالیت های نقل و انتقالاتی در سامانه مربوطه خبر داد....

به گزارش مدال و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، جمشید نورشرق رئیس کمیته وضعیت بازیکنان گفت: با توجه به الزامات فیفا از جمله مقررات ناظر بر فعالیت واسطه ها، ثبت کلیه اطلاعات مربوط به فعالیت واسطه های نقل و انتقالات و اعلام مراتب به فدراسیون جهانی الزامی است. بر همین اساس با همکاری کمیته فناوری اطلاعات و کمیته عضویت فدراسیون، سامانه ویژه ثبت اطلاعات واسطه های فوتبال طراحی و بارگذاری شده است. کلیه واسطه های دارای پروانه قانونی فعالیت، ملزم هستند اقدامات خود را در این سامانه ثبت کنند. این موضوع هم شامل انعقاد قرارداد واسطه گری با بازیکنان و مربیان می شود و هم قراردادهای نقل و انتقالاتی که با باشگاه ها به ثبت می رسد را در بر می گیرد.

رئیس کمیته وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال اضافه کرد: در واقع زمانی که یک بازیکن با واسطه قراردادی منعقد می کند لازم است کلیه اطلاعات این قرارداد ازجمله مدت، تاریخ آغاز و تاریخ انقضا در سامانه ثبت شود. همینطور کلیه اطلاعات قراردادی که در اجرای قرارداد واسطه گری، بین بازیکن، مربی و سایر عوامل با باشگاه امضاء شده هم لازم است در این سامانه به ثبت برسند. البته در مرحله دوم ارتقای سامانه خود باشگاه ها هم موظف هستند در مواردی که از خدمات واسطه ها استفاده می کنند نسبت به ثبت اطلاعات مربوطه اقدام کنند.

نورشرق همچنین گفت: پیامد مهم ثبت اطلاعات مورد اشاره این است که ارکان فدراسیون از جمله کمیته وضعیت بازیکنان، در صورتی به دعاوی مرتبط با اینگونه قراردادها رسیدگی خواهند کرد که قبلا اطلاعات مربوط به قراردادها در سامانه ثبت شده باشد و در غیر اینصورت امکان رسیدگی به درخواست ها وجود ندارد.

وی در ادامه اظهار داشت: هدف اصلی فدراسیون فوتبال و کمیته وضعیت شفافیت حوزه نقل و انتقالات و ایجاد یک منبع مستند و موثق در خصوص اطلاعات قراردادی است. درج و ثبت اطلاعات مرتبط با قرارداد همکاری واسطه ها همچنین قراردادهای نقل و انتقالات علاوه بر شفاف سازی و جلوگیری از بروز حواشی، موجب ایجاد نظم و انضباط لازم و ارتقایجایگاه فعالیت ولسطه های نقل و انتقالات در فوتبال کشور و همینطور تدارک ضمانت اجراهای قانونی لازم در جهت حمایت حقوقی از فعالیت های واسطه های رسمی دارای پروانه فعالیت از فدراسیون فوتبال خواهد بود. امیدواریم با تلاشی که فدراسیون فوتبال در این مدت آغاز کرده و خصوصا نظارت و پیگیری های مستمر دبیرکل فدراسیون جناب آقای نبی شاهد ساماندهی هرچه بیشتر فعالیت ها در این حوزه باشیم.

بیشتر بخوانید:
سعادتمند: قرار است با استراماچونی توافق کنیم
پیشکسوت استقلال: استقلال همین الان هم کهکشانی است
حلالی: پرسپولیس در آسیا به مشکل می خورد

تگ ها


جمشید نورشرق کمیته تعیین وضعیت بازیکنان و مربیان فدراسیون فوتبال فوتبال ایران فوتبال