نورشرق: پنجره اکثر باشگاههای لیگ برتر بسته است!

رئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال اعلام کرد که ثبت قراردادهای جدید تیم های لیگ برتری، نیازمند کسب مجوز تسویه مالی است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، با توجه به نزدیک شدن به پایان رقابت های لیگ برتر و آغاز فصل نقل و انتقالات، باز هم مسئله بدهی های باشگاه های لیگ برتری و بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی آنها مطرح شده است. رئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال با اعلام این خبر از بدهی انباشته شده بیشتر تیم های لیگ برتری خبر داد.


جمشید نورشرق درباره محرومیت تیم های لیگ برتری از حضور در بازار نقل و انتقالات به دلیل بدهی گفت: یک موضوعی که باید به آن توجه کرد این است که تعداد قابل توجهی از تیم های ما در لیگ برتر یا دسته های پایین تر، دارای بدهی و دیون انباشته شده هستند. البته تلاش ما در کمیته تعیین وضعیت و مجموعه فدراسیون فوتبال همیشه به این سمت بوده که این بار را کمتر و کمتر کنیم.


رئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال گفت: ایده آل ما این است که به شرایطی برسیم که شرط ضروری و الزامی شرکت در مسابقات، داشتن مفاصا حساب و نداشتن بدهی یا تعیین تکلیف قطعی دیون باشد. این هدف ایده آل ماست. اینکه چقدر در این زمینه موفق باشیم، به عوامل متعددی بستگی دارد. واقعا سختگیری و انضباط مالی لازم است.


نورشرق ادامه داد: ولی از سمت دیگری شما باید به منابع درآمدی باشگاه ها توجه کنید. باشگاه های ما یک سری منابع درآمدی قابل انتظار دارند که بخش عمده آن یا به طور کامل یا به طور ناقص محقق نمی شود و باید به این مسئله نیز توجه کرد. یعنی شما نمی توانید این بخش را نادیده بگیرید. زمانی که ما قصد تصمیم گیری داریم، مجموعه عوامل را در نظر می گیریم.


وی درباره اینکه ممکن است این موضوع باعث شود سخت گیری ها کمتر شود، گفت: نه به طور خاص بخاطر این موضوع بلکه بخاطر تلاشی که در طول فصل گذشته باشگاه و مدیریت آن برای تسویه دیونش و جلب رضایت طلبکاران گرفته، حتما می تواند مدنظر قرار بگیرد.


او ادامه داد: در لیگ برتر بجز تعداد محدودی از باشگاه ها که دارای بدهی نیستند، اغلب آنها بدهکارند که به سازمان لیگ اعلام می شود ثبت قراردادهای جدید آنها منوط به مراجعه به کمیته تعیین وضعیت و گرفتن گواهی تسویه حساب است.

تگ ها


جمشید نورشرق فدراسیون فوتبال فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال