نوستالژی؛ استرالیا 2 ایران 2 - حماسه ملبورن/ ویدیو

تیم ملی ایران با متوقف کردن استرالیا در ملبورن موفق به صعود به جام جهانی 1998 فرانسه شد....

به گزارش مدال، در بازی برگشت از پلی‌آف بین قاره‌ای مقدماتی جام جهانی 1998، تیم ملی ایران که در بازی رفت با تساوی یک-یک مقابل استرالیا متوقف شده بود در ملبورن مقابل استرالیا قرار گرفت تا آخرین شانس خود برای صعود به جام جهانی فرانسه را امتحان کند.

استرالیا با ستاره‌های نامدار خود از همان دقایق ابتدایی به دنبال کسب پیروزی بود و با حمایت 98 هزار هوادار خود امید زیادی به صعود به جام جهانی با غلبه بر ایران در این بازی داشت. استرالیا در دقیقه 32 توسط هری کیول (ستاره وقت لیدز یونایتد) به گل رسید و بازی در نیمه نخست با برتری این تیم همراه شد. در آغاز نیمه دوم آئورلیو ویدمار دومین گل استرالیا را به ثمر رساند تا شانس صعود ایران به جام جهانی به حداقل برسد.

در ادامه ورود هوادار دیوانه استرالیایی به زمین بازی و پاره کردن تور دورازه تیم ملی ایران از جانب وی باعث وقفه‌ای چند دقیقه‌ای در جریان بازی شد. در دقیقه 75 بازی، حرکت بازیکنان ایران از سمت راست با پاس کات بک خداداد عزیزی و ضربه دقیق کریم باقری تبدیل به گل اول ایران شد و 4 دقیقه بعد روی پاس استثنایی علی دایی و حرکت خداداد عزیزی و ضربه دقیق وی بازی به تساوی کشیده شد.

بازی در نهایت با همین نتیجه به پایان رسید تا تیم ملی ایران با توجه به گل زده بیشتر در خانه حریف پس از 20 سال به جام جهانی صعود کند.

ترکیب ایران:
احمد عابدزاده، محمد خاکپور، مهدی پاشازاده، افشین پیروانی، نعیم سعداوی (70- ابراهیم تهامی (84- علی‌اکبر استاداسدی))، رضا شاهرودی (52- علیرضا منصوریان)، کریم باقری، حمید استیلی، مهدی مهدوی‌کیا، خداداد عزیزی و علی دایی
سرمربی: والدیر ویرا

گل‌ها:
هری کیول (32)، آئورلیو ویدمار (48) برای استرالیا
کریم باقری (75)، خداداد عزیزی (79) برای ایران

 

بیشتر بخوانید:
رحمتی: قتل عمد و خیانت نکنید!
چه کسانی در لیگ برتر کرونا گرفته‌اند؟
وعده های عجیب سعادتمند برای ساخت دو کمپ 

تگ ها


نوستالژی مدال تیم ملی ایران ایران استرالیا جام‌ جهانی جام جهانی ۱۹۹۸ ویدیو ویدئو فوتبال ایران فوتبال