نوستالژی؛ ایران 2 آمریکا 1 - (جام جهانی 98 فرانسه)/ ویدیو

تیم ملی ایران در دومین بازی خود در جام جهانی 1998 با حساب دو بر یک از سد آمریکا گذشت....

به گزارش مدال، در دومین بازی از مرحله گروهی جام جهانی 98 فرانسه، تیم ملی ایران رد حالی مقابل آمریکا قرار گرفت که بازی نخست خود مقابل یوگسلاوی را با یک گل باخته بود. با توجه به حواشی بسیار زیاد پیش از این بازی، یاران جلال طالبی بازی را چندان خوب آغاز نکردند و تیرک دروازه تیم ملی در همان دقایق ابتدایی با ضربه سر برایان مک‌براید به لرزه درآمد. در ادامه ملی‌پوشان ایران نمایش بهتری از خود ارائه دادند و در نهایت در دقیقه 41 بازی روی حرکت جواد زرینچه از راست و روی ارسال وی، حمید استیلی با یک ضربه سر دروازه کیسی کلر را بار کرد تا ملی‌پوشان ایران با برتری یک گله به در پایان نیمه نخست به رختکن بروند.


در نیمه دوم مهدی مهدوی‌کیا روی پاس تماشایی علی دایی برای بار دوم دروازه آمریکا را باز کرد. آمریکایی‌ها یکی از گل‌های خورده را در دقایق پایانی بازی توسط برایان مک‌براید باز کردند و این بازی در نهایت با برتری دو بر یک ایران به پایان رسید تا تیم ملی ایران برای نخستین بار در یک بازی جام جهانی موفق به کسب پیروزی شود.

ترکیب ایران در این بازی:
احمدرضا عابدزاده، محمد خاکپور، نادر محمدخانی (75- افشین پیروانی)، مهدی پاشازاده، جواد زرینچه (77- نعیم سعداوی)، مهرداد میناوند، کریم باقری، حمید استیلی، مهدی مهدوی‌کیا، خداداد عزیزی (74- علیرضا منصوریان) و علی دایی
سرمربی: جلال طالبی

گل‌ها:
حمید استیلی (41)، مهدی مهدوی‌کیا (84) برای ایران
برایان مک‌براید (87) برای آمریکا

 

بیشتر بخوانید:
موسوی: شروع لیگ برای بازیکن سم است
انصاری‌فرد: برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا شانس داریم
مالک نساجی: با این وضعیت فاجعه رخ می‌دهد

تگ ها


نوستالژی جام‌ جهانی ایران ایران آمریکا تیم ملی ایران جام جهانی 98 ویدیو ویدئو فوتبال ایران فوتبال