نوستالژی؛ ایران 3 (6) عراق 3 (7) - جام ملت‌های 2015/ ویدیو

تیم ملی ایران در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های 2015 مقابل عراق قرار گرفت و در ضربات پنالتی مغلوب شد....

به گزارش مدال، تیم ملی ایران در دیداری از مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا در سال 2015 به مصاف عراق رفت و در یک بازی پرگل، پرهیجان و جنجالی پس از تساوی در زمان‌های قانونی و اضافه در ضربات پنالتی مغلوب یکی از رقبای دیرینه آسیایی خود شد.

شاگردان کی‌روش در جریان این بازی خیلی زود توسط سردار آزمون به گل رسیدند با این حال اخراج بحث‌برانگیز مهرداد پولادی در اواخر نیمه نخست کار را برای ملی‌پوشان ایران سخت کرد. عراق در نیمه دوم توسط احمد یاسین به گل رسید و بازی در وقت قانونی با تساوی یک-یک خاتمه یافت. در وقت اضافه عراق توسط یونس محمود به گل رسید با این حال این گل توسط مرتضی پورعلی‌گنجی پاسخ داده شد. عراقی‌ها یک بار دیگر در فاصله تنها 4 دقیقه تا پایان بازی توسط ضرغام اسماعیل از روی نقطه پنالتی صاحب گل شد هر چند این پایان کار نبود و رضا قوچان‌نژاد در آخرین لحظات بازی کار را به تساوی کشید.

در ضربات پنالتی نیز دو پنالتی‌زن نخست هر تیم پنالتی خود را از دست دادند. ایران شش ضربه بعدی خود را به گل تبدیل کرد و پنالتی هشتم ایران توسط امیری از دست رفت تا عراق با گل کردن هفت ضربه متوالی پیروز این بازی لقب بگیرد و راهی نیمه نهایی شود.

ترکیب ایران در این بازی:
علیرضا حقیقی، مرتضی پورعلی‌گنجی، جلال حسینی، وریا غفوری، مهرداد پولادی، آندرانیک تیموریان، جواد نکونام، مسعود شجاعی (46- وحید امیری)، اشکان دژاگه (84- رضا قوچان‌نژاد)، احسان حاج‌صفی و سردار آزمون (63-علیرضا جهانبخش)

گل‌ها: سردار آزمون (24)، مرتضی پورعلی‌گنجی (103)، رضا قوچان‌نژاد (118) برای ایران
احمد یاسین (56)، یونس محمود (93)، ضرغام اسماعیل (116-پنالتی)

 

بیشتر بخوانید:
ادعای جدید سرمربی ذوب آهن؛ تحت فشار تعهدنامه بازگشت را امضا کردم!
پیشکسوت استقلال: رییسی دستور ورود قوه قضاییه به فساد در فوتبال را بدهد
وحید امیری حافظه ستاره مراکش را پاک کرد! 

تگ ها


نوستالژی تیم ملی ایران ایران مهرداد پولادی جام ملت های آسیا جام ملت ها کارلوس کی روش عراق تیم ملی عراق ویدیو ویدئو فوتبال ایران فوتبال