نژادپرستان در بین جمعیت مخفی می‌شوند

کالیدو کولیبالی مدافع ناپولی در صحبت‌هایی از تجربیات خود درباره اتفاق ناخوشایند نژادپرستی صحبت کرد و مدعی شد نژادپرستان خود را در بین مردم مخفی می‌کنند....

کالیدو کولیبالی مدافع ناپولی در صحبت‌هایی از تجربیات خود درباره اتفاق ناخوشایند نژادپرستی صحبت کرد و مدعی شد نژادپرستان خود را در بین مردم مخفی می‌کنند.

به گزارش مدال، «کالیدو کولیبالی» مدافع سنگالی باشگاه ناپولی که متولد کشور فرانسه است، در مصاحبه با مجله معتبر «اکیپ» فرانسه از معضل بزرگی همچون نژادپرستی در فوتبال صحبت کرد.

کولیبالی در مصاحبه با این مجله گفت: «مردم می‌گویند ایتالیایی‌ها نژادپرست هستند و به همین دلیل سری‌آ را دوست ندارند اما خانواده من زندگی خوشحالی در ناپل دارند. مشکلی نداریم.»

کالیدو درباره نخستین تجربه‌اش از مواجهه با نژادپرستی گفت: «اولین تجربه حقیقی من از نژادپرستی به دومین فصل حضورم در ناپولی و دیدار برابر لاتزیو باز می‌گردد. در آن مسابقه به تاریخ فوریه 2016، شعارها بلند بودند و من تمرکزم را از دست دادم. آن اتفاق بسیار به من ضربه زد. کادر فنی و سرمربی نگران بودند و درخواست توقف بازی را داشتند. حقیقت این است که من آن لحظات احساس خجالت داشتم و فکر می‌کردم که لیاقت حضور در آنجا را ندارم. حالا به گذشته می‌نگرم و به نظرم آن‌ها باید شرمگین باشند. آن‌ها هرگز جسارت ندارند چشم در چشم من چیزی بگویند و همیشه در بین جمعیت و مردم عادی مخفی می‌شوند.»

بیشتر بخوانید:

محرومیت سه هوادار برایتون

تگ ها


تبعیض نژادی توهین نژادپرستانه کالیدو کولیبالی ناپولی سری آ فوتبال جهان فوتبال