نکاتی درباره هفته اول لیگ جزیره؛ برندگان زشت!

بررسی هفته اول لیگ برتر انگلیس؛ از شروع امیدوارکننده مدعیان تا فروپاشی فرانک لمپارد در گام اول...

برندگان زشت

فلسفه آرسنال با فوتبال هجومی و جذاب و تماشاگرپسند گره خورده است؛ فوتبالی که البته باعث می‌شود آنها در عین شایسته بودن، مسابقات زیادی را هم به خاطر محتاط نبودن واگذار کنند. آرسنال در هفته اول لیگ تازه آغازشده اما تیم محتاطی بود که اقتصادی و مختصر و مفید بازی می‌کرد. تیمی که مقابل نیوکاسل به آب‌وآتش نزد، در دوسه موقعیت موثر به یک گل رسید و بعد از آن هم جریان بازی را اداره کرد تا در غیاب ستاره‌هایش به اولین سه امتیاز فصل برسد. تیم اونای امری شاید فصل جدید را با این فلسفه شروع کرده باشد. بردهای زشت کم‌گل و مدیریت‌شده‌ای که بتواند آنها را در مسیر قهرمانی یا گرفتن سهمیه اروپایی کمک کند.

شگفت‌انگیزان

خبر بد برای 19باشگاه دیگر لیگ جزیره این است که منچسترسیتی در هفته اول نشان داد که از فصل گذشته هم تیم بهتری شده است. آنها مشخصا در پست هافبک دفاعی با جذب رودری و گرفتن ژوائو کانسلو که البته بازی نکرد، تبدیل به تیم کامل‌تری شده‌اند و حتی مصدومیت لروی سانه هم دغدغه‌ای برای سیتی‌زن‌ها به حساب نمی‌آید. شکست دادن وستهام با 5گل در خانه‌اش که خریدهای خوبی هم در تابستان انجام داده بود، پیغام ویژه تیم پپ را به سایر باشگاه‌های لیگ جزیره رساند؛ رسیدن به رویای هت‌تریک.

گل ویژه هفته

حتی کسانی که مسابقات فصل گذشته لاشامپیونه را دنبال نکرده بودند، می‌دانستند جذابترین تازه‌وارد فرانسوی فصل جدید تونگای ان‌دمبله است که فصل فوق‌العاده‌ای را در لیون پشت سر گذاشت.  هافبک فرانسوی البته هواداران را از حسی که نسبت به او داشتند ناامید نکرد و درحالی که دروازه آستون ویلا قفل شده بود، با گلی حساس تاتنهام را از باتلاقی که در آن گیر افتاده بود، نجات داد.

نگرانی هفته!

چالش بزرگ فرانک لمپارد بعد از شکست پرگل در اولدترافورد این است که چطور پسرهای جوانش را برای بازی حساس سوپرکاپ اروپا مقابل لیورپول آماده کند. هرچند نمایش خیلی ضعیف سزار آزپلیکوئتا باعث شد که لمپارد به آن واکنش نشان دهد، اما مقصر دانستن مدافع اسپانیایی در اوضاع این روزهای چلسی، شبیه تعویض کردن پنجره‌ها به دلیل نشتی آب از پشت‌بام خانه است. بازیکنان جوان چلسی مانند آبراهام و پولیشیچ می‌توانند ناجی فرانک لمپارد در هفته‌های بعد باشند.

 

بیشتر بخوانید: 

برنامه کامل لیگ‌برتر انگلیس ۲۰-۲۰۱۹؛ ۶ مدعی و ۱ جام

تگ ها


یادداشت یادداشت‌های اختصاصی تاتنهام آرسنال چلسی منچستر سیتی لیگ برتر فوتبال