نکاتی مهم از فینال لیگ قهرمانان اروپا

به گزارش مدال به نقل از خبرورزشی، شنبه شب 2 گل از کریس رونالدو و 2 گل از کاسمیرو و مارکو آسنسیو تمامی رویاهای یوونتوسی ها که یک مرتبه با گل دیدنی ماریو مانژوکیچ بازی را به تساوی کشانده بودند را به باد داد و رئال مادرید با برتری 4 بر یک در ورزشگاه میلنیوم شهر کاردیف ولز برای دوازدهمین مرتبه جام قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را به خانه برد ......

به گزارش مدال به نقل از خبرورزشی، شنبه شب 2 گل از کریس رونالدو و 2 گل از کاسمیرو و مارکو آسنسیو تمامی رویاهای یوونتوسی ها که یک مرتبه با گل دیدنی ماریو مانژوکیچ بازی را به تساوی کشانده بودند را به باد داد و رئال مادرید با برتری 4 بر یک در ورزشگاه میلنیوم شهر کاردیف ولز برای دوازدهمین مرتبه جام قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را به خانه برد. فینال لیگ قهرمانان اروپا چند نکته مهم و کلیدی داشت. با کریس رونالدو همیشه پیروز خواهید بود و جانلوئیجی بوفون که با بهترین یوونتوس 2 دهه اخیر هم نتوانست در فینال لیگ قهرمانان اروپا باشد. نکات مهمی که از فینال لیگ قهرمانان اروپا به جا مانده را مرور خواهیم کرد.

رونالدوي هميشه برنده و رؤياي دست نيافتني يووه

* شنبه شب 2 گل از كريس رونالدو و 2 گل از كاسميرو و ماركو آسنسيو تمامي رؤياهاي يوونتوسي ها، كه يك مرتبه با گل ديدني ماريو مانژوكيچ بازي را به تساوي كشانده بودند، را به باد داد و رئال مادريد با برتري 4 بر يك در ورزشگاه ميلنيوم شهر كارديف ولز براي دوازدهمين مرتبه جام قهرماني ليگ قهرمانان اروپا را به خانه برد. فينال ليگ قهرمانان اروپا چند نكته مهم و كليدي داشت؛ با كريس رونالدو هميشه پيروز خواهيد بود و جان لوئيجي بوفون كه با بهترين يوونتوس 2 دهه اخير هم نتوانست در فينال ليگ قهرمانان اروپا باشد. نكات مهمي كه از فينال ليگ قهرمانان اروپا به جا مانده را مرور خواهيم كرد.

باز هم رونالدو، باز هم قهرماني

توني كروس، ستاره آلماني خط مياني رئال مادريد، جمله جالبي در مورد كريس رونالدو، فوق ستاره پرتغالي كهكشاني ها، مي گويد: «هر تيمي در تركيب خودش نياز به يك رونالدو دارد.» روحيه برتري جويي رونالدو هميشه او را در مكان درست قرار مي دهد و همواره او را به عنوان برنده مي بينيم. سال 2016 رؤيايي CR7 در سال 2017 هم ادامه پيدا كرده و او پس از شكسته شدن طلسم قهرماني رئال در لاليگا به چهارمين قهرماني اش در ليگ قهرمانان اروپا هم رسيد. در فينال كارديف هم كريس 2 گل به ثمر رساند تا پس از آلفردو دي استفانو دومين بازيكن كهكشاني ها باشد كه در 3 فينال مختلف اروپايي براي تيمش گل مي زند. اولين گل او با گل مانژوكيچ جبران شد اما دومين گلي كه وارد دروازه بوفون كرد به طور كل يوونتوس را به هم ريخت. كيفيتي بالاتر از او تا به حال سراغ داشته ايد؟ در 3 مرحله آخر ليگ قهرمانان اروپا 10 گل به بايرن مونيخ، اتلتيكومادريد و يوونتوس زد. او را مي توان مردي براي حضور در رقابت هاي بزرگ ناميد. 

جادوي ناتمامِ سوپر ماريو

اگر گل ابتدايي بازي را كريس رونالدو نزده بود ارزش گل بي نظير ماريو مانژوكيچ دوچندان مي شد. در فينال ليگ قهرمانان هماهنگي عالي گونسالو ايگواين و ماريو مانژوكيچ منجر به گلي شد كه با وجود شكست تلخ يوونتوس از يادها پاك نمي شود. ستاره باتجربه كروات كه در فصل 2017-2016 با تلاش فراوان جايي براي خودش در تركيب اصلي پيدا كرد با ضربه قيچي برگردان دقيق توپ را به جايي فرستاد كه كيلور ناواس شانسي براي گرفتن آن نداشت و فقط توانست با يك شيرجه بلند اين صحنه را ديدني تر كند. هواداران يوونتوس هنوز افسوس مي خورند كه اين گل ديدني باعث نشد تيم شان به افتخاري برسد كه بيش از 2 دهه انتظار آن را مي كشيدند.

كاسميروي قهرمان

پيش از فينال ليگ قهرمانان اروپا حداقل 15 بازيكن شانس بيشتري از كاسميرو، هافبك دفاعي برزيلي رئال مادريد، براي گلزني داشتند. بازيكني كه كمتر در جريان بازي در متن حركات قرار مي گيرد و بيشتر وظيفه تخريبي دارد با شوتي محكم كه البته با برخورد به پاي سامي خديرا تغيير جهت هم داد، سرنوشت بازي را عوض كرد. هافبك برزيلي خستگي ناپذير رئال مادريد با توجه به اينكه عقب تر از ديگر هافبك ها بازي مي كند كمتر فرصت شوتزني پيدا مي كند اما از همين تك فرصت خودش به بهترين شكل ممكن استفاده كرد.  

رؤياي دست نيافتني يووه

به نظر مي رسد بايد پيروز شدن در فينال ليگ قهرمانان اروپا را روي دست نيافتني يوونتوس بناميم. براي پنجمين مرتبه متوالي فيناليست شدن بانوي پير به قهرماني اين تيم منجر نشد تا كابوس فينال ها براي اين تيم تكرار شود. قهرمان ايتاليا با بهترين تيم ساليان اخير به مصاف رئال مادريد رفت اما درست در ديداري كه بايد بهترين عملكرد دفاعي خودشان را نشان مي دادند بيش از تمامي 12 بازي گذشته خودشان در ليگ قهرمانان گل خوردند. با اين تيم خوبي كه آلگري آماده كرده بود هم بهترين شانس براي يووه هدر رفت تا بازيكناني مثل بوفون، كيليني و بارتزالي ديگر شانس چنداني براي قهرماني در ليگ قهرمانان اروپا نداشته باشند.

زيدان مردِ تاريخ ساز

كمتر كسي مي توانست حدس بزند زين الدين زيدان در رئال مادريد تا اين حد عالي كند و در حدود يك فصل و نيم حضورش روي نيمكت كهكشاني ها 5 جام براي تيمش بگيرد. زيزو پس از اينكه به حسرت 5 ساله رئالي ها در لاليگا پايان داد در فينال ليگ قهرمانان اروپا هم تيمش را برابر يكي از بهترين تيم هاي حال حاضر اروپا به افتخاري ديگر رساند. رئال مادريد در فينال برابر يوونتوس با شايستگي پيروز شد و در فصل جاري هيچ تيمي به اندازه آنها بيانكونري را اذيت نكرده بود. تاكتيك هاي زيدان در فينال كارديف به خوبي جواب داد و تيم او در بهترين لحظات ضربه نهايي را به بيانكونري زد. اسطوره فرانسوي در بازي مربيان آلگري را كيش و مات كرد.

 

تگ ها


اخبار روز رئال مادرید فوتبال