نکات آماری جالب از دیدار پرسپولیس و پارس‌جنوبی

پرسپولیسی‌ها در حالی امروز در دیدار مقابل پارس جنوبی جَم در هفته شانزدهم لیگ برتر با نتیجه یک بر صفر به برتری رسیدند که چند نکته آماری جالب ثبت کردند...

به گزارش مدال، برد یک بر صفر پرسپولیس مقابل تیم پارس جنوبی در شهر جَم، چهارمین برد متوالی شاگردان کالدرون در مجموع جام حذفی و لیگ برتر بود

پرسپولیس ۱- صنعت نفت آبادان ۰(حذفی)
ذوب آهن ۰- پرسپولیس ۳
پرسپولیس ۲- گل گهر سیرجان ۱
سایپا ۰- پرسپولیس ۲
پارس جنوبی جم ۰- پرسپولیس ۱

۴ برد متوالی شاگردان کالدرون (در لیگ برتر) باعث شد تا آنها به اولین تیم لیگ برتری تبدیل شوند که ۱۰ برد کسب کرده اند؛ به علاوه سرخپوشان با کسب برد مقابل پارس جنوبی از ۳۰ امتیاز عبور کردند تا از ۱۵ دیدارشان در لیگ نوزدهم ۳۱ امتیاز، اندوخته باشند؛ یعنی میانگین ۲.۰۶ امتیاز در هر بازی.

پرسپولیسی ها همچنین در ۵ دیدار گذشته شان تنها یک گل مقابل گل گهر سیرجان دریافت کرده اند؛ در کل اما سرخ ها با دریافت ۷ گل میانگین ۰.۴۶ گل خورده در هر بازی را ثبت کرده اند.

شاگردان کالدرون همچنین با کسب ۱۰ برد، ۴ باخت و یک تساوی، کم تساوی ترین تیم لیگ نوزدهم به حساب می آیند؛ بعد از پرسپولیس، تراکتور با ۳ تساوی، کمترین تساوی را در کارنامه دارد.

دومین برد سر خ ها در  دقیقه ۹۶ در جَم

در بازی رفت دو تیم در لیگ هفدهم که محسن فروزان دروازه بان پارس جنوبی، پنالتی این تیم را از دست داد در نهایت شاگردان برانکو ایوانکوویچ با گل دقیقه ۹۶ شایان مصلح، جَم را با ۳ امتیاز ترک کردند.
سرخپوشان امروز هم با تک گل دقیقه ۹۶ مهدی ترابی و با برد، زمین مسابقه را ترک کردند تا دقیقه ۹۶ به دقیقه ای خاص برای پرسپولیسی ها در جَم تبدیل شود.

شکست ناپذیری پرسپولیس مقابل پارس جنوبی جَم

پرسپولیس در لیگ برتر تا کنون در ۶ بازی به مصاف تیم پارس جنوبی جَم رفته که نتیجه این ۶ تقابل ۵ برد برای سرخپوشان و یک تساوی بوده است. در تمام این مصاف ها ۸ گل سهم پرسپولیس و ۲ گل سهم تیم پارس جنوبی بوده است؛ علیپور و ترابی هرکدام با سابقه ۲ بار گلزنی مقابل تیم بوشهری، بهترین گلزنان سرخپوش مقابل تیم پارس به حساب می آیند.

هت تریک پرسپولیسی ها در جَم

سرخ ها در لیگ برتر در مجموع ۳ بار در شهر جَم میهمان تیم پارس جنوبی بوده اند و هر ۳ بازی با نتیجه مشابه یک بر صفر به پایان رسیده است.

*بازی رفت لیگ هفدهم؛ پارس جنوبی جم صفر-پرسپولیس یک/گل: شایان مصلح
*بازی برگشت لیگ هجدهم؛ پارس جنوبی جم صفر-پرسپولیس یک/گل: ماریو بودیمیر
*بازی برگشت لیگ نوزدهم؛ پارس جنوبی جم صفر-پرسپولیس یک/ گل: مهدی ترابی

بیشتر بخوانید:

کالدرون خوش شانس‌تر است یا ترابی؟

پارس جنوبی جم 0 پرسپولیس 1 ؛ ترابی باز هم ناجی سرخ‌ها شد

 

تگ ها


فوتبال ایران گابریل کالدرون مهدی ترابی پرسپولیس پارس جنوبی جم پارس جنوبی جم-پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال