نکات آماری جالب از شب دوم لیگ قهرمانان اروپا

شب دوم از هفته دوم مرحله گروهی لیگ‌ قهرمانان اروپا با اتفاقاتی همچون کامبک بارسلونا و گلزنی سردار آزمون به پایان رسید...

شب دوم از هفته دوم مرحله گروهی لیگ‌ قهرمانان اروپا با اتفاقاتی همچون کامبک بارسلونا و گلزنی سردار آزمون به پایان رسید

به گزارش خبرنگار مدال، هفته دوم مرحله گروهی رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا با تمام زیبایی‌ها و البته غم‌ها و شادی‌هایش به پایان رسید و مانند همیشه این رقابت‌ها پر بود از نکات آماری جالب توجه. در این مطلب به مرور تعدادی از این نکات خواهیم پرداخت:

- مسی در بازی با اینتر ۱۱ اقدام به دریبل داشت و ۱۰ مورد آن موفق بود که در رقابت های این فصل لیگ قهرمانان اروپا، یک رکورد است.

- بارسلونا هر ۶ دیدار اخیر خانگی‌ خود مقابل اینتر در همه رقابت‌ها را برده و اینتر در ۶ بازی اخیر خود در لیگ قهرمانان اروپا، موفق به کسب پیروزی نشده است.

- بارسلونا برای دویست و پنجاهمین بار در لیگ قهرمانان اروپا به میدان رفت تا به دومین باشگاه پس از رئال مادرید (۲۶۱) بدل شود که به این رکورد دست می‌یابد.

- لوئیس سوارز به دومین گلزن برتر بارسلونا در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا بدل شد. وی ۲۲ بار در این مسابقات برای بارسلونا گلزنی کرده و با رکورد ریوالدو مساوی کرد. لیونل مسی (۱۱۲) بهترین گلزن بارسلونا است و نیمار (۲۱) و پاتریک کلایورت (۲۰)

- ارلینگ هالند چهارمین بازیکنی که در دو بازی نخستش در لیگ قهرمانان اروپا چهار گل به ثمر می‌رساند.

- ویرجیل فن‌دایک در بازی با سالزبورگ برای اولین بار با پیراهن لیورپول در لیگ قهرمانان اروپا، دریبل خورد. هوانگ هی‌چان با گذشتن از سد فن‌دایک، گل اول تیمش را به ثمر رساند.

- ویلیان به رکورد گلزنی رونالدینیو در لیگ قهرمانان اروپا رسید (۱۸ گل)

- لیورپول از سال ۲۰۱۴ تاکنون در ۲۳ بازی اخیر خانگی لیگ قهرمانان اروپا، شکست ناپذیر بوده است.

- بازیکنان رکورددار گلزنی برای لیورپول در لیگ قهرمانان اروپا:

استیون جرارد (21)
محمد صلاح (17)
سادیو مانه (15)

- سردار آزمون با گلزنی مقابل بنفیکا با ۴ گل، بهترین گلزن ایرانی لیگ قهرمانان اروپا لقب گرفت.

اخبار مرتبط:

عبور سردار آزمون از علی دایی در لیگ قهرمانان اروپا

تگ ها


نکات آماری لیگ قهرمانان مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا گلزنی سردار آزمون رکوردشکنی لیورپول فوتبال جهان محمد صلاح لیورپول فوتبال