۵ نکته‌ جالب درباره آنتوان گریزمان

شاهزاده کوچک فرانسوی امروز یکی از بهترین بازیکنان دنیا است ولی درباره او واقعیت‌هایی هست که احتمالا تا کنون از آنها خبر نداشته‌اید....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، آنتوان گریزمان، ستاره ملی‌پوش فرانسوی که سال گذشته در یک انتقال پر سر و صدا اتلتیکو مادرید را ترک کرد و راهی بارسلونا شد بدون تردید یکی از بهترین فوتبالیست‌های حال حاضر دنیا است. اما در گذشته او برخی اتفاقات عجیب افتاده که کمتر کسی از آنها اطلاع دارد. در ادامه به بعضی از این واقعیت‌ها می‌پردازیم.

بی‌توجهی استعدادیاب‌های فرانسوی به گریزمان

بدست آوردن اولین فرصت در دنیای فوتبال برای گریزمان بسیار دشوار بوده چرا که استعدادهای فرانسوی او را بیش از حد کوتاه‌قد و لاغر می‌دانستند که بتواند موفق شود. استعدادیاب‌های لیون، سنت‌اتین، متز، اوسر، سوشو و مون‌پلیه همه دست رد به سینه گریزمان زدند و در نهایت این استعدادیاب فرانسوی باشگاه سوسیداد اسپانیا بود که تکنیک بی‌نظیر این نوجوان را کشف کرده و به او فرصت داد تا به یک آکادمی درجه‌یک ملحق شود.

پیشرفت جهشی؛ پشت سر گذاشت تیم ب سوسیداد

گریزمان در ۱۳سالگی به آکادمی باشگاه سوسیداد به نام زوبیتا پیوست و در فصل ۲۰۰۹-۲۰۱۰ برای بازی در تیم ب باشگاه انتخاب شد. اما ناگهان مصدومیت بینگن اردوزیا بازیکن تیم اول باشگاه در پیش‌فصل فرصتی فراهم کرد و مارتین لازارته، سرمربی اروگوئه‌ای سوسیداد به گریزمان فرصت داد تا بازی در تیم اول باشگاه را تجربه کند. گریزمان در دوران پیش‌فصل در چند بازی عملکرد بی‌نظیری از خود به نمایش گذاشت و به صورت دائمی به تیم اول باشگاه اضافه شد.

امکان بازی کردن در تیم ملی پرتغال

گریزمان در فینال رقابتهای یورو۲۰۱۶ بین فرانسه و پرتغال به عنوان بازیکن تیم ملی فرانسه حضور داشت اما در آن بازی شاگردان فرناندو سانتوس به پیروزی رسیده و پرتغال جام قهرمانی را بدست آورد. اما جالب اینجا است که گریزمان می‌توانست آن شب پیراهن پرتغال را به تن داشته باشد و دستش به جام برسد. اگر او فرصت پیوستن به سلسائو را رد نکرده بود حالا بازیکنی پرتغالی بود. علت اینجا است که گریزمان با اینکه در فرانسه متولد شده و پدرش هم فرانسوی است ولی مادر او ایزابل لوپز پرتغالی است و در نتیجه او می‌توانسته در تیم ملی پرتغال بازی کند.

علاقه شدید به پاول ندود در جوانی

گریزمان هم مثل هر علاقه‌مند به فوتبالی در جوانی بت‌های زیادی داشته ولی علاقه‌اش به پاول ندود مثال‌زدنی بوده. گریزمان دیوار اتاقش را با عکسهای ندود پر کرده بوده و حتی مدل موهایش را هم مثل او کرده بود. از دیگر الگوهای بزرگ او در جوانی باید به زیدان، سونی اندرسون و دیوید بکام اشاره کرد.

خاطرات ویژه با باشگاه لیون

گریزمان در شهر کوچکی در نزدیکی لیون بزرگ شده. گریزمان در کودکی هوادار دوآتشه لیون بوده ولی جالب اینجا است که یکی از اولین موفقیت‌های بزرگش به بهای ضرر کردن لیون بدست می‌آید.  در دیدار لیون و رئال سوسیداد در مقدماتی چمپیونزلیگ در سال ۲۰۱۳، گریزمان با ضربه برگردان گلی استثنایی به ثمر می‌رساند و سوسیداد آن بازی را ۴-۰ پیروز می‌شود. گریزمان همچنین در یورو۲۰۱۶ در شهر لیون برای تیم ملی فرانسه دو گل به ثمر می‌رساند و در فینال لیگ اروپای ۲۰۱۷-۲۰۱۸ که در این شهر برگزار می‌شود هم با پیراهن اتلتیکو به مارسی دو گل می‌زند.

بیشتر بخوانید:

امیدوارم نیمار دوباره راهی بارسلونا شود

در عجیب ترین تمرین تاریخ بارسلونا چه گذشت؟+ عکس

 

 

تگ ها


آنتون گریزمان فوتبال جهان بارسلونا لالیگا فوتبال