۱۰ نکته درباره بازسازی برنابئو؛ خانه‌ای جدید برای رئال

هواداران رئال مادرید بی صبرانه منتظر پایان عملیات نوسازی ورزشگاه برنابئو هستند و گفته می‌شود انتظارشان در تابستان ۲۰۲۲ به پایان خواهد رسید....

به گزارش "ورزش سه"، این روزها ورزشگاه برنابئو، خانه تاریخی رئال مادرید به جای هواداران و فوتبالیست‌ها میزبان کامیون‌ها، ماشین آلات ساخت و ساز و جرثقیل‌های ۸۰ متری است که همه در تلاشند عملیات نوسازی استادیوم را تا تابستان ۲۰۲۲ به پایان برسانند. البته قرار بود عملیات با سرعتی بیشتر پیشروی داشته باشد که اپیدمی کرونا این روند را به تاخیر انداخت.

وضعیت امروز پروژه: کار روی سقف و یک سکوی جدید جابجاشونده

این روزها بیشتر فعالیت‌های پروژه در بیرون استادیوم و نمای خارجی آن انجام می‌شود. دیگر نشانی از ساختمانهای اداری قدیمی باشگاه در بخش شرقی استادیوم به چشم نمی خورد.

تونل‌های در حال ساخت یکی از ویژگی‌های مهم استادیوم جدید هستند. این تونل‌ها به کامیون‌ها و ماشین آلات اجازه می‌دهند بدون اینکه خیابان‌های اطراف را بند بیاورند وارد استادیوم شوند.

زمان پایان پروژه: تابستان ۲۰۲۲

وقتی در سال ۲۰۲۰ اعلام شد که رئال مادرید می‌تواند بازی‌های خود را فعلاً در استادیوم آلفردو دی استفانو انجام دهد برای مدیران پروژه بهترین خبر ممکن بود چرا که آنها می‌توانستند با خیال راحت سرعت کاری شان را افزایش دهند. با اینکه پروژه این روزه خوب پیش می‌رود ولی پایان کار در تابستان ۲۰۲۲ جاه طلبانه به نظر می رسد. فراموش نکنید که در پایان پروژه، برنابئو استادیومی کاملاً جدید خواهد بود.

سقف جمع شونده

سقف جدید برنابئو، نگین انگشتری استادیوم جدید خواهد بود. سقف از همین حالا در حال ساخت است اما این سقف پیچیده‌ترین و ظریف ترین بخش پروژه به حساب می آید و کار ساختش تا دو سال دیگر به پایان نخواهد رسید.

تراس جدید

در طراحی جدید تراسی در برنابئو طراحی شده که بعد از بازگشایی رستوران‌ها و اغذیه فروشی‌ها در آن مستقر خواهند شد. این تراس به میدان کاستیانو مشرف بوده و نمای زیبایی در اختیار مردم قرار خواهد داد. در روزهای مسابقات از این تراس می‌توان به باکس‌های وی آی پی رسید و البته حضور در آن در همه روزهای سال برای مردم ممکن خواهد بود.

زمین چمن جمع شونده

با اینکه به دلیل مشکلات ناشی از کرونا عملیات ساخت این زمین چمن متوقف شده ولی مارکا گزارش داد که زمین چمن جدید برنابئو از سال آینده آماده خواهد شد. این زمین چمن شبیه به زمین چمن استادیوم جدید تاتنهام خواهد بود و امکان استفاده از استادیوم در برنامه های مختلف را فراهم می کند.

۳۵۰ کارگر هر روز مشغول کارند

هر روز به طور میانگین ۳۵۰ کارگر در برنابئو مشغول کارند هر چند پیش از اپیدمی کرونا این رقم به ۵۰۰ کارگر می رسید.

امروز می‌توان در برنابئو مسابقه فوتبال برگزار کرد؟

چنین چیزی غیرممکن است. با اینکه زمین چمن هنوز در جای خود قرار دارد ولی امکان برگزاری مسابقات وجود ندارد. استادیوم در حال حاضر پر از کامیون‌ها و جرثقیل‌ها است و تنها کسانی که بلیط تور برنابئو را خریداری می‌کنند می‌توانند به همراه راهنما از استادیوم بازدید کنند.

تابلوی نتایج ۳۶۰درجه

اسکوربورد دیجیتال جدیدی که قرار است در ورزشگاه نصب شود در نوع خود جالب توجه خواهد بود. تابلویی که دید ۳۶۰ درجه داشته و همه تماشاچی‌ها از هر نقطه استادیوم می‌توانند آن را به خوبی ببینند.

استادیوم پول‌ساز

ساخت استادیوم جدید برای رئال مادرید از نظر مالی بسیار سودده خواهد بود. تخمین زده می‌شود که برنابئوی جدید بعد از آماده شدن درآمد باشگاه را ۱۵۰ میلیون یورو در سال افزایش خواهد داد.

تگ ها


رئال مادرید