۵ نکته در مورد خرید جدید اتلتیکو که نمی دانید

اولین خرید تابستانی اتلتیکو مادرید یک مهاجم برزیلی-پرتغالی بود که برایش آینده ای خوب پیش بینی می شود....

به گزارش "ورزش سه"، باشگاه اتلتیکو هفته گذشته خبر از جذب مارکوس پائولو با قراردادی ۵ ساله داد. این اولین خرید تابستانی اتلتیکو محسوب می شود و او که یکی از آینده دار ترین های فوتبال برزیل است، فصل بعد برای باشگاه مادریدی بازی خواهد کرد.

مارکوس پائولو کاستا ناشیمنتو ملقب به مارکوس پائولو که قراردادی ۵ ساله امضا کرده، در پایان قراردادش با فلومیننزه به اتلتیکو ملحق خواهد شد.

در زیر به ۵ نکته  از این بازیکن جوان ۲۰ ساله که نمی دانید، اشاره خواهد شد:

ماراکانا ورزشگاهی ویژه برای پائولو

پائولو ۱۰ ساله بود که به فلومیننزه پیوست و در آکادمی باشگاهی که به تریکلور معروف است، فوتبالش را شروع کرد. رویای او این بود که یک روز در ماراکانا بازی کند و این رویا ۳۰ ژانویه ۲۰۱۹ و زمانی که پائولو ۱۸ ساله بود محقق شد. او نخستین گل خود برای فلومیننزه را ۳۱ آگوست ۲۰۱۹ برابر پنیارول اروگوئه در جام سود آمه‌ریکانا به ثمر رساند و تاکنون زننده ۱۴ گل برای این باشگاه بوده که ۱۲ تای شان نیز در ماراکانا به ثبت رسیده است.

متولد برزیل با ملیت پرتغالی

پائولو با اینکه در سن گونسالوی ریودوژانیرو متولد شده اما ملیت پرتغالی دارد و نه برزیلی. او در سطح بین المللی می تواند برای پرتغال به میدان برود. پائولو هنوز برای هیچکدام از این دو کشور در سطح بزرگسالان بازی نکرده است و هنوز می تواند انتخاب کند که بالاخره برای برزیل بازی کند یا پرتغال. پائولو البته برای تیم های زیر ۱۸ و ۱۹ سال پرتغال بازی کرده و خوشبین است در تیم بزرگسالان این کشور هم به میدان برود.

بازیکنی چند پسته

پائولو یک مهاجم است ولی هنوز نمی توان برای او یک پست ثابت تعریف کرد. او به شکلی ویژه چند پسته است و این باعث به وجد آمدن تمام مربیان او می شود. او وینگر راست بوده، در نقش مهاجم نوک ظاهر شده و حتی هافبک وسط و بال چپ نیز بازی کرده است.

نامزدی برای جایزه پسر طلایی

پائولو در فهرست ۱۰۰ نفره نامزدهای پسر طلایی سال ۲۰۲۱ توتواسپورت قرار دارد. جایزه ای که به بهترین بازیکن زیر ۲۱ سال دنیا تعلق می گیرد. در مجموع ۱۳ بازیکن شاغل در لالیگا جزو این فهرست هستند.

علاقه شدید به لیگ بسکتبال NBA

پائولو علاوه بر فوتبال عاشق بسکتبال است. او به طور ویژه رقابت های  NBA را دنبال می کند. حتی یک بار در مراسم تمدید قرارداد با فلومیننزه با پیراهن تیم لوس انجلس لیکرز حاضر شده بود.

محتوای اختصاصی ورزش‌سه با همکاری رسمی لالیگا 
This Content Is Provided By LaLiga In Partnership With Varzesh۳

تگ ها


اتلتیکو مادرید برزیل