نکونام اندوه تاریخی را جبران کن! (عکس)

۱۶ سال پیش در لیگ قهرمانان آسیا تقابلی رخ داد که شاید کسی چندان خاطرش نباشد....

به گزارش ورزش سه ،  تیم پاس تهران با قهرمانی در لیگ برتر به لیگ قهرمانان صعود کرده بود و قصد خودنمایی در آسیا را داشت. این در شرایطی بود که مصطفی دنیزلی با قرارداد گرانقیمتش جانشین  مجید جلالی شده و آرزوهای بزرگی داشت . پاس در سال ۲۰۰۵ لیگ قهرمانان آسیا را طوفانی شروع کرد و با ۱۶ امتیاز از ۶ بازی با اقتدار به مرحله بعد صعود کرد. دنیزلی با ترکیبی از بازیکنان جوان و با تجربه نظیر جواد نکونام و میثم منیعی و پژمان جمشیدی ، حسین پاشایی ، آرش برهانی ، محمد نصرتی توانست در مرحله گروهی با ۱۲ گل بهترین خط حمله را نصیب خود کند.


آنها در مرحله پلی‌آف مقابل العین قرار گرفتند و با فرم عالی  کاملا دست بالا را در دو نبرد تهران و العین داشتند.  پاس در بازی رفت با تک گل آرش برهانی پیش افتاد اما گل به خودی محمد نصرتی کار به تساوی کشاند تا شاگردان دنیزلی علاوه بر تساوی ارزشمند در امارات کار صعود را به تهران بکشند.


 در بازی برگشت در ورزشگاه دستگردی تیم پاس در حالی که تا دقیقه ۸۰ با نتیجه ۳ بر ۱ جلو بود با اشتباهات خط دفاعی و دروازه‌بان دو گل دریافت کردند تا جواد نکونام و تیمش وداع تلخی با لیگ قهرمانان آسیا داشته باشند. این یکی از اندوهبارترین شکست‌های ما در آن سالها بود که سالها درباره‌اش صحبت می‌شد.


حالا پس ۱۶ سال جواد نکونام دوباره به العین رسیده تا انتقام بتواند آن بازی را از اماراتی بگیرد.

تگ ها


امارات فولاد خوزستان لیگ قهرمانان آسیا جواد نکونام العین