نکونام: با این شرایط برای مذاکره نمی‌آیم

سرمربی فولاد اعلام کرد که در شرایط کنونی نمی تواند با این تیم ادامه بدهد....

به گزارش "ورزش سه"، طولانی شدن پروسه تمدید قرارداد جواد نکونام با باشگاه فولاد خوزستان باعث شده تا تردیدها در خصوص پایان همکاری این مربی جوان با فولادی ها بیشتر شود. جواد نکونام که از شرایط نقل و انتقالاتی باشگاه فولاد به هیچ عنوان راضی نیست، در گفت و گو با رادیو ورزش اعلام کرد در شرایط کنونی کار کردن در فولاد برایش ممکن نیست:

با دست خالی تیم را قهرمان کردیم

این قطعا آخرین مصاحبه ای است که من انجام می دهم؛ خودتان می دانید که زیاد اهل مصاحبه کردن نیستم ولی تمام صحبت ها را برای روشن شدن ذهن هواداران فوتبال و تیم فولاد خوزستان انجام می دهم که سه سال آنجا حضور داشتم و کنار این مردم باهم خوشحال بودیم، باهم غمگین بودیم و در نهایت فکر می کنم که موفق بودیم. ما پارسال و سال قبل تر با دست خالی و شرایط خیلی خاص توانستیم یک عنوان سومی و یک قهرمانی به دست بیاوریم. ما از خود من شروع می شود تا کارکنان فولاد، هواداران و کادرمان و همه و همه... ما پارسال سوم شدیم و برنامه این بود که تیم را خیلی زود ببندیم، شرایط مربی زود مشخص شود و بازیکنان مدنظرمان جذب بشوند تا بتوانیم و نقل و انتقالات و بازار شویم و تیم موفقی ببندیم. این کار را انجام دادیم و فکر می کنم موفق هم بودیم. توانستیم تا جایی که می توانستیم و بر اساس بودجه مان بازیکنان مورد نظر را جذب کنیم.

با ۵ تیم اصلا قابل مقایسه نیستیم

ما با ۵ تیم اصلا قابل مقایسه نیستیم و نمی توانیم رقابت کنیم. امسال این تعداد شده ۸ تیم و یک مقدار هم تیم های دیگر نزدیک به ما شدند و این شرایط را برای ورود به نقل و انتقالات سخت می کند. من خیلی روشن و شفاف بگویم که حق باشگاه است که هر مربی که می خواهد انتخاب کند. من هم از سه باشگاه پیشنهاد داشتم که هیچ کدام را انتخاب نکردم. اولا شرایطی که می خواستم فراهم نبود و دوما نمی خواستم در تیم دیگری باشم و اگر قرار بود کار کنم دوست داشتم در این تیم باشم بخاطر این که تیم در آسیاست، هوادارانمان و شرایط خوبی که داشتیم.

به احترام گرشاسبی به تهران آمدم

شرایطی که ما در فولاد داریم را من تکرار می کنم که همه بدانند. دوشنبه هفته گذشته  با توجه به اینکه یک هفته از قهرمانی تیم می گذشت ما جلسه ای با آقای گرشاسبی داشتیم و من به احترام ایشان و با وجود اینکه در مسافرت بودم در تهران حاضر شدم. جلسه خوبی برگزار کردیم و من افتخار کار کردن با ایشان نداشتم ولی دوستان مشترکی داشتیم و همیشه ذکر خیر مدیریت خوب شان بود. جلسه خوبی با آقای گرشاسبی و یکی از اعضای هیئت مدیره داشتیم و من نگرانی هایم در رابطه با باشگاه را به آنها گفتم و به باشگاه لیست دادم که چه بازیکنانی باید قراردادشان تمدید شود و چه بازیکنانی را باید جذب کنیم. در نهایت به قرارداد خودم رسیدیم که من پیشنهاد خودم را ارائه کردم و باشگاه هم پیشنهاد خودش را گفت و قرار شد که هیئت مدیره جلسه ای داشته باشند. حتی وکیل من به باشگاه اعلام کرد که از طرف ما شرایط باز است و می توانیم با مذاکره تخفیف و چانه ای که طرفین مدنظرشان هست را انجام دهیم. 

قرارداد نداشتم ولی لیست دادم

تا دیروز بعد از ظهر هیچ کسی از باشگاه فولاد با من تماس نگرفت. دیروز با من صحبت کردند و حتی مصاحبه ای هم منتشر شد که گفتند نکونام طی ۴۸ ساعت قرار است جواب بدهد. وکیل من سریع مصاحبه کرد و گفتیم که چنین چیزی نیست. ما پیشنهادمان را داده ایم و اگر قرار باشد جوابی داده شود باشگاه باید به من جواب بدهد. صحبتی که دیروز با آقای گرشاسبی ساعت ۶-۷ عصر داشتم صحبت های خوبی بود. من به ایشان اعلام کردم با این که قرارداد نداشتم اما لیست تمدیدی ها را به آنها دادم که اگر هم نباشم باشگاه بازیکنانی که نیاز به آنها دارد و حق مردم خوزستان است را نگه دارد. بازیکنانی که می توانند به باشگاه اضافه شوند را هم گفتم.

بازار نقل و انتقالات دست بازیکنان فولاد است
ما توانستیم خدا را شکر کاری کنیم که بازار نقل و انتقالات لیگ برتر دست بازیکنان فولاد است. همه تیم های بزرگ روی بازیکنان فولاد دست می گذارند. اتفاقی که وقتی در نساجی بودم هم رخ داد و بازیکنان این تیم الان در تیم هایی چون پرسپولیس، استقلال و سپاهان بازی کردند. الان هم در فولاد این اتفاق برایم رخ داده و استقلال، سپاهان، پرسپولیس، گل گهر و تیم های دیگر با بازیکنان مان صحبت می کنند تا جذب شان کنند. این حق طبیعی شان هست ولی من می گویم که نباید با دست خودمان بازیکنانمان را به تیم رقیب بدهیم و بعد با بازیکنانی مذاکره کنیم که مبالغ بالاتر می خواهند. می دانید که بازیکنانی هستند مبالغ ۱۴-۱۲ میلیارد پیشنهاد می دهند و تیم های هم هستند که قبول می کنند. ما ولی توان رقابت با چنین تیم هایی را نداریم. خیلی صادقانه بگویم که ما ۵ تیم اول نمی توانیم بازی کنیم. خدا را شکر لطف خدا شامل حالمان شد و توانستیم قهرمان جام حذفی شویم ولی الان نیک نفس رفته، آقاسی رفته، فروزان رفته، درخشان مهر رفته و چند بازیکن هم به احترام من صبر کرده اند.

بازیکنان حس کرده اند باشگاه توان مالی ندارد

دیشب بعد از صحبتی که داشتم خواستم که با بازیکنانی که خودمان داریم و چند بازیکن دیگر صحبت کنید تا بتوانیم این ها را شکل بدهیم. قرار شد که من فردا به تهران بیایم که یک جلسه ای داشته باشیم که کار نهایی شود ولی امروز دیدم آقاسی رفت استقلال، فلان بازیکن که می خواستم به فلان تیم رفت. یک بازیکن دیگرمان هم رفت استقلال که ما ازشان خواستیم. همه بازیکنان مان می خواهند بروند. اگر من بازیکنی مثل فرشاد احمدزاده بخواهم باید چقدر پول بدهم؟  وقتی تیم های دیگر به بازیکنان ۸ میلیارد ۱۲ میلیارد پول می دهند من چگونه می توانم رقابت کنم در حالی قرارداد بازیکن من ۱.۵ میلیارد یا ۲ میلیارد بود. با اتفاقاتی که افتاد و شرایطی که من دیدم و صحبت هایی که بازیکنانم انجام دادند و چون باهوش هستند و احساس می کنند که شرایط مالی مثل سال قبل نخواهد بود، یکی یکی جدا می شوند من فکر می کنم دو ساعت پیش با آقای گودرزی و گرشاسبی تماس گرفتم و پشت خط شان بودم ولی جواب ندادند و قطعا با این شرایط فردا به تهران نمی روم.

با این شرایط نمی توانم...

اگر کاری باشد باید باشگاه انجام دهد. من همه کار کرده ام و حسن نیت خودم را نشان داده ام. هواداران فولاد حق شان است که تیم خوب داشته باشند. آن جا هم فقط من را می شناسند و هیچ کس دیگری را نمی شناسند؛ اگر بی احترامی شود به من می شود و اگر قرار باشد تشویق کنند من را تشویق می کنند. الان مردم خوزستان که تیم شان سال پیش قهرمان شد نمی خواهند امسال دهم شوند یا در جام حذفی حذف شوند. ما در دوران بازی در سطح بالا بازی کرده ام و در مربیگری هم تا الان خدا را شکر شرایطم خوب بوده و نمی توانم حیثیتم را بگذارم. من با نساجی شروع کردم؛ یک بازی می بردیم و یک بازی می باختیم. شرایط تیم سخت بود. ما ۶ بازیکن لیگ برتری بیشتر نداشتیم و بقیه دسته یکی بودند. آن فصل تیم را نهم کردم ولی نمی توانم الان فولاد را نهم یا دهم کنم. اگر احساس می کنند کس دیگری می تواند فولاد را به منزل برساند انشالله که بتوانند با این شرایط که فولاد دارد کار سخت است.

تگ ها


فولاد خوزستان جواد نکونام