نکونام: برنده این دیدار وحید کاظمی بود

سرمربی تیم فوتبال فولاد می‌گوید در طول بازی هیچ موقعیت خطرناکی به تیم پرپسولیس نداده اند....

جواد نکونام بعد از تساوی بدون گل مقابل پرسپولیس در نشست خبری پس‌ازاین دیدار حضور یافت و در ابتدا درخصوص این بازی اظهار داشت: من فکر می‌کنم لیاقت گرفتن یک امتیاز را داشتیم. به تیم خوب و پر مهره پرسپولیس و تیمی که دو سال پشت‌هم فینالیست آسیا بود موقعیتی به حریف ندادیم. آن‌هم حریفی که همه تیم‌ها را تحت‌فشار هم می‌گذاشت. دو تا شوت نصف ونیمِ بود که فکر میکنم این طبیعی بود. اگر یک مقدار در پاس های آخر دقت می‌کردیم می‌توانستیم حتی موقعیت‌های بهتری داشته باشیم.

 وی در ادامه افزود: قصد داشتیم روی ضربات ایستگاهی به آن‌ها ضربه بزنیم، بازی سنگینی برای هر دو تیم بود. و چیزی که دوست دارم درباره آن صحبت کنم با توجه به اتفاقات چند هفته اخیر داوری این دیدار بود که آقای وحید کاظمی برنده این مسابقه بود و بااینکه بازی سخت و درگیرانه ای بود داور قضاوت فوق‌العاده‌ای داشت و قضاوتش بی نقص بود و هر دو تیم فکر کنم راضی بودند.

نکونام همچنین گفت: نکته‌ای که برای ما خیلی مهم است این است که تیم زحمت زیادی کشید، مشکل اصلی ما نبود چند بازیکن اصلی بود. شما ببینید در بازی قبلی تیمی که من در اختیار نداشتم از تیم داخل زمین حتی قوی‌تر بود. برای مثال من در بازی قبلی ۴ مدافع چپ با خودم برده بودم و این نشان می دهد تا چه حد دستمان خالی بود و یک مقدار سوت هایی که زده شد باعث شکست در هفته قبل شد. ضمن اینکه در زدن ضربات آخر هم تمرکز لازم را نداشتیم.

نکونام در ادامه تصریح کرد: بازی سختی بود. در دمای بالا ۵۰ درجه سانتی گراد دو بازی با دو تیم مدعی قهرمانی یعنی سپاهان و پرسپولیس داشتیم. بازی با نفت مسجدسلیمان هم سخت بود گل زدن به این تیم خیلی سخت است. با این حال بازی‌های قابل قبولی انجام دادیم. امیدوارم بازی‌های باقیمانده لیگ را هم به‌خوبی ادامه بدهیم تا لیگ را با جایگاه مناسبی تمام کنیم.

نکونام در مورد دلیل غیبت فرشاد احمدزاده عنوان کرد: این بازیکن متأسفانه پس از دیدار مقابل سپاهان دچار مصدومیت شد و او را برای بازی‌های بعدی حفظش کردیم تا در آینده از او استفاده کنیم. فرشاد بازیکن مهمی برای ما محسوب می‌شود و بودنش به تیم کمک زیادی میکند. درباره احسان مرادیان هم باید بگویم چون‌که بازی خوبی را انجام داد ما تشخیص دادیم در این دیدار هم‌بازی کند و غیبت فروزان کاملا فنی بود.

سرمربی فولاد در مورد اینکه مربی پرسپولیس از بلندی چمن ورزشگاه ناراضی بود خاطرنشان کرد: در واقع ما خودمان هم از این مساله ناراحتیم. در بازی با مسجدسلیمان هم این مشکل را داشتیم. چون چمن زرد شده بود نمی‌شد آن را کوتاه‌ کرد و در بازی با تراکتور هم چمن بلند بود. نهایت اینکه بتوانیم این چمن را کوتاه کنیم مسئولان انجام دادند و این را هم بدانید که چمن‌های این منطقه به علت شرایط آب و هوایی پرپشت است. امیدوارم این فصل را با همین چمن سر کنیم تا برای فصل آینده وضعیت چمن مناسب شود.


 
وی در مورد شانس کسب سهمیه ‌آسیایی فولاد گفت: نکته‌ای که باید این جا بگویم این است ما پارسال برنامه‌ای که داشتیم که جایگاه تیم را ارتقاء ببخشیم که در نهایت منجر به کسب سهمیه شد. قطعا برای این مساله تلاش خواهیم کرد. نکته‌ای هم که برای خود من جالب است من یک نیم فصل در نساجی مربیگری کردم و دو فصل را در باشگاه بزرگ فولاد مربیگری کرده‌ام و توقعی که از من می‌رود در عین حال که برای من خوشایند است تا حدی سخت هم است ولی به هواداران و مردم خوزستان قول می‌دهم که تمام تلاش‌مان را انجام خواهیم داد. دلخوشی مردم خوزستان فوتبال است و امیدوارم بهترین نتایج را بگیریم. ما همه مسابقات را به چشم فینال نگاه می‌کنیم. ما دو بازی را مقابل سایپا و نساجی باختیم و اتفاقا هر دو داور هم محروم شدند ولی محرومیت آن‌ها به درد ما نمی‌خورد. ما اگر دو تا یک امتیاز هم از این دو بازی می گرفتیم جایگاهمان خیلی بهتر بود. ما جایی که خوب اشد تقدیر و تشکر می‌کنیم اگر هم ایرادی باشد آن را اعلام می‌کنیم به‌هرحال امیدوارم قضاوت‌ها خوب باشد. ۴ هفته تا پایان لیگ باقی‌مانده، امیدوارم بهترین داوران را برای این مسابقات انتخاب کنند و همه تیم‌ها را به یک‌چشم نگاه کنند. داوران هم زحمت خود را می‌کشند.


 

نکونام در مورد اینکه به باشگاه برای فصل آینده برنامه داده یا برنامه‌ای از او خواسته‌شده یا نه خاطرنشان کرد: واقعیت این است که نه برنامه‌ای از من خواسته‌شده و نه من برنامه‌ای به باشگاه داده‌ام.به‌هرحال تصمیم‌گیرنده باشگاه است و باید بینیم شرایطم در آینده چطور پیش می رود. سه سال است که باافتخار در خدمت باشگاه فولاد بودم تمام تلاشم را برای موفقیت تیم انجام دادم. باعث افتخار هر مربی است که اینجا بیاید چراکه این تیم شاکله اش شکل‌گرفته و با تغییراتی می‌تواند مدعی قهرمانی باشد. امسال اگر می‌توانستیم در نیم فصل چند بازیکن بگیریم شرایط ما بهتر می‌شد. فولاد مظلوم‌ترین تیم بود زیرا پنجره نقل  و انتقالاتی آن بسته‌شده بود و نمی‌توانستیم بازیکنی جذب کنیم و بیشترین ضرر را کردیم. من اگر ۴ تا بازیکن می‌توانستم بگیرم شرایط خیلی بهتر می‌شد. آرزوی قلبی من موفقیت باشگاه فولاد است زیرا در این باشگاه کارکرده‌ام و به آن عرق‌دارم‌ و هواداران فولاد را قلبا دوست دارم. امیدوارم بازیکنان بدانند که در چه باشگاه خوب و بزرگی حضور دارند. امیدوارم فوتبال خوزستان و فولاد همیشه می‌خواهد بالای جدول باشد و من بیبنیم و کیف کنم.

جواد نکونام در پایان کنفرانس خبری نیز گفت: البته در یک صحنه فرشاد احمدزاده در حالت تک‌به‌تک قرار گرفت که کمک‌داور به‌اشتباه آفساید اعلام کرد و باعث شد این فرصت طلایی از تیم ما گرفته شود.

تگ ها


فولاد خوزستان جواد نکونام