نکونام: تا آخرین لحظه مبارزه می‌کنیم

جواد نکونام سرمربی فولاد خوزستان در گفت‌وگویی رادیویی در خصوص مسایل اخیر تیمش صحبت کرد....

به گزارش ورزش سه، جواد نکونام در دو فصل گذشته با فولاد موفق به کسب دو سهمیه آسیایی و یک قهرمانی در جام حذفی شد اما پیش از آغاز لیگ بیست و یکم، برای همکاری در فصل جدید لیگ برتر با فولاد به توافق نرسید و این تیم لیگ بیست و یکم را عبدالله ویسی آغاز کرد.

اما با گذشته چهار هفته از لیگ برتر، پس از قطع همکاری فولاد با ویسی، جواد نکونام دوباره به این تیم برگشت.

نکونام در گفتگویی رادیویی با برنامه از فوتبال چه خبر رادیو ورزش، در خصوص بازگشت به فولاد و مسائل و حواشی مختلف پیرامون این تیم صحبت کرده است و از مشکلاتی که این تیم بخاطر پنجره بسته، محتمل شده است، گفته است.

سرمربی فولاد همچنین در بخشی از این مصاحبه از تاثیر تجاربی که در اسپانیا کسب کرده، روی مربی‌گری اش گفته و سبک مربی‌مربی‌گری اش را به کارلوس کی‌روش شباهت داده است.

* فولاد نسبت به سال قبل ضعیف شده

جواد نکونام در ابتدا در خصوص بازگشت خود به فولاد خوزستان اظهار داشت: باعث افتخار است در خدمت باشگاه بزرگ فولاد هستم‌‌. در مدتی که اینجا حضور دارم سعی کردیم عملکرد خوبی به جا بگذاریم و تیم روند رو به رشدی دارد.

وی افزود: با توجه به اتفاقاتی که اول فصل افتاد، مجددا بحث حضور من در فولاد مطرح شد و با توجه به اینکه شناخت کافی از این تیم داشتم و تقریبا ۹۵ درصد تیم، همان تیم سال گذشته و بازیکنان خودم است و بر این اساس تصمیم گرفتم برگردم.

او با اشاره به مشکلات فولاد ادامه داد: همه تیم‌ها هزینه می‌کنند اما در تیم ما ۵-۶ بازیکن جدا شدند که ۴ بازیکن، بازیکن اصلی بودند و تیم ما ضعیف شده است. تیم های دیگر شرایط ایده آلی داشته‌اند و امسال هزینه‌های آنچنانی کرده‌اند. بعد از حضور مجدد در فولاد از نظر روحی و روانی کار را بهتر کردیم. پنج روز یک بار بازی داریم و سعی کردیم تیم را آماده نگه داریم و شکل تیم را حفظ کنیم تا تیم روند خوبش را ادامه بدهد.


* هدف ما جنگیدن تا آخرین لحظه است
سرمربی فولاد در مورد خط دفاع مستحکم و مقایسه با سبک کارلوس کی‌روش گفت: سبک مربی‌گری من اینگونه است که سعی کردم از هر مربی در اسپانیا نکاتی را یاد بگیرم. من مثل آقای کی‌روش هستم. ایشان چیزهایی را در فوتبال می‌بیند که خیلی نیاز به تجربه دارد. سبک مربی‌گری من، به عنوان یک مربی جوان این است که تلاش کنم و تیمم پرتلاش باشد. هدف ما دوندگی و مبارزه تا آخرین لحظه است‌. اینکه اگر ضعیف هستیم جبران کنیم، اگر قوت داریم سعی می‌کنیم که قوی تر شویم.

* از مصدومیت و کمبود بازیکن ضربه خورده‌ایم

نکونام با اشاره به مشکلاتی که برای این تیم در اثر بسته بودن پنجره ایجاد شد، عنوان کرد: ما بخاطر پنجره بسته نتوانستیم شرایط ایده آل را داشته باشیم. تیم هایی بودند که چند بازیکن گرفتند که نتیجه را عوض کنند اما با تلاش و با ذهن برنده سعی کردیم این مسائل را جبران کنیم. با هر نتیجه ای که گرفتیم ادامه دادیم تا بتوانیم به موفقیت برسیم.

نکونام در ادامه گفت: نیم‌فصل می‌توانیم بازیکن بگیریم اما بازیکن گرفتن خیلی سخت است. بازیکنان خوب قطعا قرارداد دارند اما تلاش می‌کنیم که نقاط ضعف و قوت را شناسایی کنیم تا در پست‌ هایی که نیاز داریم بازیکن بگیریم. 

وی با اشاره به مصدومیت بعضی از بازیکنان افزود: گاهی مصدومیت ها یا کمبودها به ما ضربه زده اما سعی کردیم شرایط را ادامه بدهیم‌. بازیکنان زحمت کشیدند؛ چه آنهایی که کنار ما هستند و چه آنهایی که جدا شدند. سختی کشیدیم تا موفق باشیم.

* از آقای حیدری عذرخواهی می‌کنم

سرمربی فولاد در خصوص داوری دیدار با نساجی توضیح داد: در کنفرانس هم گفتم که آقای حیدری یکی از بهترین‌های فوتبال ایران است که من علاقه شخصی به ایشان دارم و باید به ایشان افتخار کنیم و احترام بگذاریم. بعد از بازی ۴ صحنه بود که من اعتراض داشتم که روی دو صحنه اشتباه کردم که یکی پنالتی بود و یکی اخراج. با احترام به همه دوستان، یک پنالتی قطعی بود، به عنوان کسی که سال‌ها بازی کرده و صحنه گل نساجی صد در صد خطا بود. از آقای حیدری عذرخواهی می‌کنم. صادقانه می‌گویم که اشتباه کردم و از این موضوع خوشحالم که عذرخواهی می‌کنم.

نکونام افزود: آقای حدادیان، سلطانی و ساکت الهامی از دوستان ما هستند اما می‌دانم بعضی ها شیطنت هایی می‌کنند. بحث ما با داور بوده، تیم نساجی و هوادارانش را قلبا دوست دارم. مگر زمانی که ما دو سال پیاپی در مازندران با اشتباهات داوری بازی را باختیم، باشگاه نساجی بیانیه داد داور اشتباه کرده است؟

* پاسخ باشگاه گل گهر را نمی‌دهیم

سرمربی فولاد در خصوص بیانیه باشگاه گل گهر پس از بازی شب گذشته، بیان کرد: باشگاه گل‌گهر بیانیه داده است. دلیلی ندارد که ما بخواهیم اعتراض کنیم. اگر این اتفاق بیفتد درست نیست. فوتبال و باشگاه‌ها باید در این شرایط حرفه‌ای تر رفتار کند. هر باشگاه در مورد داوری صحبت می‌کند، دلیلی ندارد باشگاه دیگر بخواهد جواب بدهد. شرایط لیگ در مجموع یک مقدار بهتر از پارسال است و امیدوارم با آمدن VAR شرایط بهتر شود. کارشناسان یک چیز دیگر به ما می‌گویند اما در تلویزیون حرف دیگری می‌زنند.

او در خصوص تیم گل گهر گفت: تیم گل‌گهر هر سال بازیکنان با کیفیتی می‌گیرد هزینه خوبی می‌کنند و در این سه سالی که در لیگ هستند تیمشان خوب جلو می‌رود. با توجه به شرایط سخت ما امیدوارم تمام باشگاه ها به چنین شرایطی برسند.

نکونام همچنین در خصوص دیدار روز گذشته مقابل گل گهر عنوان کرد: روز گذشته یک بازی فوق العاده بازی کردیم و توانستیم سیرجان را ببریم و باعث افتخار است در خدمت چنین تیمی هستم. ان‌شاءالله بتوانیم دوباره مردم خوزستان را بتوانیم شاد کنیم.

* شرایط بدنی بازیکنان ایده‌آل نیست

جواد نکونام در خصوص وضعیت فولاد در فصل جاری اظهار داشت: خوشحالم که در این دو سال با آقای آذری و آقای گرشاسبی همکاری کردم‌ و از افتخارات من است. از آقای مهندس محمدی و آقای ابراهیمی بابت این انتخاب‌های درستی که داشتند، تشکر می‌کنم. برنامه ریزی و مدیریت خوب که وجود داشته باشد، موفقیت به وجود می‌آید.

او در پایان گفت: پنجره بسته بوده و یک مقدار به ما ضربه زده اما با تلاش آن را جبران کردیم. سعی می‌کنیم امسال نیز موفق باشیم. در دو فصل قبل من در تمرینات بدنسازی و پیش فصل حضور داشتم اما امسال اینگونه نبوده و شرایط بدنی بازیکنان اکنون ایده‌آل من نیست و این موضوع را مقصر کسی نمی‌دانم. سعی می‌کنیم بهترین عملکرد را داشته باشیم و بیشتری تلاش را انجام بدهیم. این باعث خوشحالی من است که چنین بازیکنانی دارم.

تگ ها


فولاد خوزستان جواد نکونام