نکونام,تراکتور وخون تازه در رگ‌های لیگ

جواد نكونام مربی تراكتورسازی می شود. این خبر از جهات مختلف خوشحال ......

جواد نكونام مربی تراكتورسازی می شود. این خبر از جهات مختلف خوشحال ...

جواد نكونام مربی تراكتورسازی می شود. این خبر از جهات مختلف خوشحال كننده و نو بود. آوردن چهره های ملی پوش به عرصه مربیگری، بزرگترین حسنی كه دارد در تنوع و تازگی است كه در لیگ ما به وجود می آید.

به گزارش مدال به نقل از خبرورزشی- خون و روح تازه ای در آن دمیده می شود، از بوی كهنگی درمی آید و دیگر شاهد بازی های تكراری و ابتدایی نخواهیم بود. واقعاً مانده ایم تیم های لیگ ما كه اتفاقاً مدیریت های حساب شده ای دارند، چرا؟ آیا قدرت دلال های فوتبال بالاتر از مدیرعامل ها و رؤسای باشگاه هاست؟ همه بازی ها را تماشا كنید، تكرار، تكرار و سطح پایین. لیگ ما چه زمان از این دایره مربیان تكراری رها می شود؟ طبیعی است در چنین شرایطی فوتبال ما دچار ركود علمی می شود و از كاروان امروز فوتبال جهان عقب می افتد. مدیران ما جسارت و شهامت استفاده از مربیان جوان تحصیلكرده و ورزشی را ندارند و تعدادی از فسیل های فوتبال در تیم ها تكرار می شوند. ملی پوشانی كه از فوتبال خداحافظی می كنند و علم فوتبال را دارند نیز باید پا پیش بگذارند و از همان اوان خداحافظی، كلاس های لازم را ببینند و جای تمام شده ها را بگیرند.

شهامت مدیران تراكتورسازی را اجر می نهیم و با این حركت، اخم هایمان باز شد كه بالاخره یك تیم لیگ برتری انتخاب های تكراری را كنار گذاشت و به دنبال نوآوری رفت. باید جواد نكونام را حمایت كرد، كمكش كرد و موانع را از پیش پایش برداشت. مسئولان تراكتورسازی نگران نباشند اگر به نتایج آرمانی خود نرسیدند اما خیال شان راحت كه تبریز پتانسیل بالایی دارد و با این همه علاقه مند و استعداد، كم نمی آورد.

نكونام ها از یك جایی باید شروع كنند. زیدان از رئال مادرید آغاز كرد و نكونام نیز باید از تراكتورسازی شروع كند. جواد قبل از استارت باید جو و فضای تبریز را بشناسد، سكوها را بفهمد، دستیارانش را سنجیده انتخاب كند، این انتخاب بسیار مهم است؛ حتی سرپرستی كه در كنار نكونام می نشیند. جواد باید با مدیرعامل تیمش راحت باشد و با دست باز بازی كند تا صادقانه پیش برود. ورود جواد را به فال نیك می گیریم و خوشحال می شویم كه پس از دایی و نكونام، راه برای علی كریمی و وحید هاشمیان نیز باز شود و نسل تازه مربیان پا به عرصه فوتبال لیگ و حتی ملی ما بگذارند.