نکونام: تمام بازیکنان فولاد ناقل کرونا هستند!

جواد نکونام می‌گوید تیم او از کرونا بیشترین ضرر را کرده؛ او می‌گوید لیگ باید تعطیل شود و این صحبت منفعت طلبانه نیست و برای سلامتی بازیکنان فوتبال است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در حالی که شش بازیکن فولاد به کرونا مبتلا شده‌اند اما اعضای تیم فولاد مجبور به حضور در قائمشهر شده‌اند تا دیدار مقابل نساجی را برگزار کنند. سرمربی این تیم درباره ابهام ها اظهار نظر کرده است.

در آستانه بازی حساس مقابل نساجی مازندران، خبر آمد که شش بازیکن از فولاد به ویروس کرونا مبتلا شده اند. فولادی‌ها که دو بازی ابتدای خود را با پیروزی شیرین پشت سر گذاشتند، حالا آینده خود را در هاله‌ای از ابهام می‌بینند. 

نکونام اعتقاد دارد که بازیکنان این تیم ناقل ویروس کرونا هستند و بازی این تیم باید تعویق و لیگ فوتبال ایران تعطیل شود. از او پرسیدیم که بسیاری از طرفداران فوتبال تصور می‌کنند که شما به خاطر این که تیمتان در رتبه سوم جدول جای دارد، خواستار تعطیلی شده‌اید؛ پاسخ شما به آن ها چیست؟ نکونام می‌گوید: «از اول هم بنا بر سلامتی تیم ها بود و میزان مصدومیت ها و آمار کرونا مشخص است. الان لیگ تعطیل شود یا آن موقع تعطیل می شد برای من هیچ فرقی نداشت. سلامتی برای من از همه چیز مهم تر است و من به منافع خودم فکر نکردم.»

از نکونام می‌خواهیم که درباره وضعیت تیمش بگوید و این که به چه شکلی این آلودگی همه‌گیری پیش آمده؟ سرمربی فولاد توضیح می‌دهد: «ما قبل از بازی با ماشین سازی تست دادیم و متاسفانه دو روز بعد از بازی با ماشین جواب آمد که این تست ها مثبت شده و بازیکن ها تا امروز در قرنطینه ی کامل بوده اند و تست کرونا داده ایم و الان منتظریم جواب تست بچه ها بیاید و امیدواریم منفی باشد و مشکلی برای ما به وجود نیاید.»

جواد نکونام با اشاره به این که موارد کرونایی های تیم فولاد چه کسانی هستند، می‌گوید: «الان شش تا از بازیکنان‌مان را نداریم و در کادر پزشکی و ماساژورها هم چند نفر ناقل داریم که متاسفانه شرایط‌مان را خراب کرده است. امیدواریم این تست ها را همه ی تیم ها انجام دهند. چون تیم ما فکر میکنم تنها تیمی است که تا به حال ۵ بار تست کرونا داده است و بماند که چندین بازیکن را به صورت انفرادی برای تست برده ایم.»

سوال بعدی این است که آیا تیم ها پروتکل های بهداشتی را رعایت می‌کنند؟ نکونام می‌گوید: «هیچ پروتکلی رعایت نمی شود چون قانونی نیست. اگر قانون بود همه رعایت می‌کردند و مشکلی پیش نمی آمد. الان یک تیمی مثل ما پنج بار تست داده یک تیم دو تا یا سه تا. شاید تیمی هم مثل ما پنج بار تست داده باشد ولی ما تمام پروتکل ها را رعایت کردیم و بیشترین ضرر را هم تا الان دیدیم.»

در پایان این گفتگو از ستاره سابق اوساسونا و تیم ملی سوال میکنیم که چطور هواداران باید باور کنند که او هیچ منفعتی را برای تیمش در نظر نگرفته؟ سرمربی فولاد توضیح می‌دهد: «من اصلا صحبتم درباره ی یک بازی نیست از اول هم گفتم لیگ شرایط خطرناکی دارد و خودتان هم می بینید به خاطر رعایت نکردن نه فقط در فوتبال بلکه در مشاغل دیگر هم این اتفاق افتاده و الان دوباره با رعایت نکردن مردم اوضاع حاد شده است.»

بیشتر بخوانید:
واکنش تند پرسپولیسی‌ها به توافق تیم ملی و باقری
پیشنهاد یک تیم بزرگ چینی به مدافع تیم ملی فوتبال ایران

طارمی دوباره روی جلد روزنامه «رکورد»/ توافق برای انتقال به بنفیکا؟

تگ ها


فولاد خوزستان فوتبال ایران فولاد جواد نکونام ویروس کرونا جواد نکونام فولاد خوزستان لیگ برتر خلیج فارس فوتبال