نکونام: فولاد و سپاهان شناخت خوبی از هم دارند/ تیم ما تکمیل نشده است

جواد نکونام سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان در خصوص انتخاب سعید آذری به عنوان مدیرعامل این باشگاه و همکاری با وی صحبت کرد...

به گزارش مدال، جواد نکونام در نشست خبری پیش از دیدار تیم فوتبال فولاد خوزستان برابر سپاهان اصفهان اظهار داشت: خیلی خوشحالم که در کنار یکی از بهترین مدیران فوتبال کشور، یعنی سعید آذری کار می‌کنم. مجموعه فولاد با این انتخاب نشان داد چقدر به رشد فوتبال فولاد علاقه‌مند است و امیدوارم این انتخاب به رشد فولاد کمک کند.

وی ضمن تشکر از حبیب رضایی، مدیرعامل پیشین باشگاه فولاد و با ابراز امیدواری به اینکه فولاد با حضور او و آذری روز به روز بهتر شود و به موفقیت برسد، تصریح کرد: فولاد و سپاهان شناخت خوبی از هم دارند و فکر می‌کنم بازی سختی باشد. در این مسابقه با گرمای هوا هم مواجه هستیم. پس از تعطیلی لیگ برتر، تمرینات خوبی داشتیم و امیدوارم بچه‌ها فردا کیفیت خود را نشان دهند. توقع داریم بازیکنان از این به بعد به شرایط ایده‌آل برسند. هر چند تیم ما هنوز تکمیل نشده است، اما امیدوارم بتوانیم روند رو به رشد خود را ادامه دهیم.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان با اشاره به مصدومیت کولیبالی و جعفری پیش از آغاز لیگ نوزدهم خاطرنشان کرد: متأسفانه قبل از شروع لیگ و در دوران بدنسازی، دو بازیکن ما مصدوم شدند که به شرایط ایده‌آل رسیده‌اند. دو بازیکن خارجی هم به تیم ما اضافه می‌شوند که با این تفاسیر، چهار بازیکن از 11 بازیکن اصلی تیم ما هنوز در فولاد حضور ندارند و تیم ما هنوز تکمیل نیست.

نکونام درمورد اشتباهات داوری علیه تیمش گفت: فقط درباره تیم خودم صحبت می‌کنم و نظر شخصی‌ام را بدون بی‌احترامی به داوران می‌گویم. داوران افرادی زحمکتش هستند و مظلوم‌ترین قشر فوتبال محسوب می‌شوند. داوران همیشه در مظان اتهام هستند، اما امیدوارم همیشه در بهترین شرایط باشند. با این حال مشکلاتی هم وجود دارد. فصل گذشته تیم من، بیشترین ضرر را از داوری دید، اما اعتراض بدی نکردم. داوران نور چشم ما هستند و تصمیمات درست یا اشتباه آنها را با کمال احترام می‌پذیریم.

وی در پاسخ به پرسشی درمورد کیفیت پایین لیگ برتر اظهار داشت: شروع لیگ ما فرسایشی شد و عطش بازیکنان ریزش کرد. تیم‌هایی که دیر شروع کردند و بی‌برنامه بودند، از آغاز دیرهنگام لیگ سود بردند و تیم‌های بابرنامه‌تر متضرر شدند و مصدومیت پیش از فصل این تیم‌ها بیشتر بوده است. در این شرایط بازیکنان از لحاظ روحی و جسمی خسته بودند و وارد مسابقات شدند که این در مصدومیت آنها تأثیرگذار است. فکر می‌کنم کیفیت لیگ از هفته پنجم به بعد خوب می‌شود و امسال لیگ پرقدرت‌تری خواهیم داشت.

سرمربی فولاد خوزستان با بیان اینکه تیمی که چهره‌اش دگرگون شده است، به زمان بیشتری نیاز دارد، گفت: اکثر تیم‌هایی که تغییرات کمی داشته‌اند، موفق‌تر هستند. تیم ما برای هماهنگ شدن به زمان نیاز دارد، آنهم در دیدارهای رسمی، نه بازی‌های دوستانه. این اتفاق باید هر چه زودتر برای تیم ما رخ دهد و مصدومان و بازیکنان جدید تیم به جمع ما اضافه شوند. پروسه جذب بازیکن خارجی برای ما خیلی سخت است، چون باشگاه در دو هفته اخیر اجازه جذب دو بازیکن  خارجی را داد و ما زمان را از دست دادیم.

«اگر می‌توانستیم زودتر دست به کار شویم، الان این دو بازیکن کنار ما بودند.»، نکونام ضمن بیان این جمله تصریح کرد: از محمدی (مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان) تشکر می‌کم که پذیرفت این شرایط را  ایجاد کنیم و دو بازیکن خارجی به خدمت بگیریم. می‌توانم قول بدهم تیمی متقاوت نسبت به شروع فصل خواهیم داشت، تیمی که مردم به آن افتخار کنند. نه من، بلکه بازیکنان این موضوع را در طول فصل ثابت خواهند کرد.

وی در واکنش به پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه فولاد تدافعی بازی می‌کند، خاطرنشان کرد: فوتبال حمله و دفاع دارد. تیمی که می‌خواهد پیروز شود، باید بتواند گل بزند و به خوبی دفاع کند. الان تمام تیم‌های دنیا 11 نفره دفاع و 11 نفره حمله می‌کنند. این‌گونه نیست که تیمی بی‌محابا حمله کند و سه یا چهار گل بخورد. من به این اعتقاد ندارم که فقط حمله کنیم. فوتبال باید منطقی باشد که این با حریف‌مان متناسب است.

سرمربی فولاد خوزستان در پاسخ به این پرسش که اناس بنی یاسین، مدافع جدید فولاد چه زمانی به ایران می‌آید، گفت: او فردا وارد کشورمان خواهد شد.

نکونام درمورد سابقه مدافع جدید اردنی تیمش و نیز به گوش رسیدن صحبت‌هایی مبنی بر جذب بازیکن کامرونی گفت: او 79 بازی ملی دارد. من چند سال مقابل تیم ملی اردن بازی کردم و می‌دانم وقتی بازیکنی 79 بار در این تیم به میدان رفته، قطعاً بازیکنی باکیفیت است. بازی‌های او را در جام ملت‌های آسیا و پس از آن دیدم و با مربی تیم ملی اردن هم صحبت کردم. او بازیکن خوبی است و می‌تواند به تیم ما کمک کند. درباره بازیکن کارمرونی هم چیزی نشنیده‌ام.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا کولیبالی و جعفری می‌توانند مقابل سپاهان بازی کنند یا خیر، اظهار داشت: این دو بازیکن شرایط خوبی برای بازی فردا دارند و آماده این دیدار هستند.

بیشتر بخوانید:

مدیری که یک مینی‌بوس آدم با خودش جابجا نمی‌کند!

تگ ها


فولاد خوستان جواد نکونام سعید آذری مدیر عامل فولادخوزستان لیگ برتر فوتبال ایران فولاد خوزستان لیگ برتر خلیج فارس فوتبال