نکونام و یزدانی دو گزینه فدراسیون فوتبال برای یک پست مهم/ اختصاصی

پس از گذشت بیش از 4 ماه از پایان جام ملت‌های آسیا هنوز سرمربی تیم ملی ایران انتخاب نشده است....

نکونام و یزدانی دو گزینه فدراسیون فوتبال برای یک پست مهم/ اختصاصی

در حالی‌که برخی مسئولین فدراسیون از توافق با گزینه نهایی خبر داده‌اند برای فوتبال‌دوستان سوال پیش آمده که چرا هنوز اسم سرمربی اعلام نشده است.

به گزارش خبرنگار مدال، بعد از آن‌که فدراسیون فوتیال قطر با سرمایه‌گذاری صحیح در فوتبال پایه توانست تیم ملی این کشور را قهرمان آسیا کند کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم گرفته پست جدیدی برای تیم‌های ملی با عنوان Technical manager تعریف کند. این عنوان در لغت مدیر فنی معنا می‌شود اما اختیاراتی متفاوت دارد. شخصی که این پست را به عهده می‌گیرد باید ضمن داشتن مدارک تحصیلی مرتبط، برای تیم‌های پایه برنامه‌ریزی کند و با AFC تعامل داشته باشد. الزام AFC به داشتن چنین پستی در کادر فنی تیم ملی باعث شده تا مدیران فدراسیون ابتدا به دنیال گزینه‌های پست Technical manager بروند و سپس با برنامه ریزی، در فرصتی مناسب هم سرمربی تیم ملی معرفی شود و هم شخصی که بتواند این پست را بر عهده بگیرد.

بنا به اخبار رسیده از گزینه‌های مورد نظر فدراسیون می‌توان به جواد نکونام و داریوش یزدانی اشاره کرد.

نکونام پس از سرمربیگری نساجی روی نیمکت هیچ تیمی ننشسته است. او قبلا مدت کوتاهی دستیار کی روش بوده و با توجه به سابقه زیادش در تیم ملی جزو گزینه‌های این پست و حتی شاید مربیگری در تیم ملی است.

دیگر کاندید این پست داریوش یزدانی، سال‌هاست در خارج از ایران به فعالیت مشغول است. او مدت زمان زیادی از فوتبال ایران دور بوده اما با توجه به گذراندن دوره‌های مربیگری در کمپ‌های نایک و دوره‌ای کوتاه در لاماسیا و سابقه دستیاری در MLS جزو گزینه‌های فدراسیون است.

باید منتظر ماند و مشاهده کرد فدراسیون فوتبال ابتدا سرمربی را معرفی ‌می‌کند یا پروسه انتخاب Technical manager ادامه دارد و یا حتی شخصی که Technical manager است با حفظ سمت در تیم ملی هم به عنوان دستیار فعالیت می‌کند.

تگ ها


تیم ملی مربی تیم ملی جواد نکونام تیم ملی ایران داریوش یزدانی کنفدراسیون فوتبال آسیا فدراسیون فوتبال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال