نکونام: پنالتی عجیبی برای سپاهان گرفتند

......

 

سرمربی تیم فوتبال نساجی مازندران گفت: من آن صحنه را درست ندیدم اما پنالتی عجیب و غریبی به نفع سپاهان گرفته شد امیدوارم اشتباه نبوده باشد.

به گزارش مدال، جواد نکونام پس از شکست ۳ بر ۲ مقابل سپاهان اصفهان در هفته نهم لیگ برتر اظهار داشت: آنهایی که بازی را دیدند لذت بردند تیم ما خوب بازی کرد به تیم سپاهان تبریک می‌گویم می‌توانستیم بازی را ببریم. بعد از گلزنی می‌توانستیم به سپاهان گل بزنیم اما فوتبال همین است گل نزنید گل می‌خوردید اگر بخواهم از داوری حرف بزنم...

وی در مورد اعتراض بازیکنانش به داور مسابقه گفت:‌ تیم ما تنها تیم حاضر در لیگ است که تا حالا یک اشتباه داوری به سودمان نشده است نمی‌خواهیم داوری به نفع‌مان باشد. اما به گفته کارشناسان اشتباهات داوری به ضرر ما بوده است از بازی با پرسپولیس این اتفاقات افتاد در آن بازی به دلیل اینکه پرسپولیس یک بازی حساس در آسیا داشت به آن پرداخته نشد. بعد از آن با استقلال بازی کردیم که استقلال بعداز آن بازی با دربی داشت و کسی به داد ما نرسید. در بازی امروز با سپاهان هم یک پنالتی ما داور نگرفت در دقیقه ۹۶ یک پنالتی عجیب و غریب اعلام شد. من آن صحنه را درست ندیدم اما پنالتی عجیب و غریبی به نفع سپاهان گرفته شد امیدوارم اشتباه نبوده باشد. فکر می‌کنم مردم قائمشهر در حال تکرار یک اشتباه هستند آن هم آدم خوب بودن است نمی‌خواهیم آدم خوبی باشیم. تاکنون دیده‌اید در قائمشهر به بازیکن حریف یا داور مسابقه یا تیم حریف بی‌احترامی شود. اما کاری کرده‌اند که مردم قائمشهر همه عصبانی هستند. در همین اصفهان هواداران ما آویزان شده بودند و اعتراض می‌کردند.

نکونام در مورد اینکه برخی از هواداران‌شان به داور پول نشان می‌دادند، اظهار داشت: من نمی‌دانم اعتراض‌شان برای چه بود اما تماشاگران ما صبر و تحمل‌شان تمام شده است. تا کی باید چنین حوادثی رخ بدهد. امیدوارم که پنالتی سپاهان درست بوده باشد اما در محوطه جریمه سپاهان مچ بازیکن من را زدند و صددرصد پنالتی بود. به بازیکن کلیدی ما کارت زرد نشان داد و مجبور شدم او را تعویض کنم تا کارت قرمز نگیرد.در دقیقه ۲ مسابقه بازیکن ما را زدند اما داور واکنشی نشان نداد. من در مورد خطاهایی که به سود سپاهان اعلام شد نمی‌خواهم صحبت کنم اما داور اشتباهات تأثیرگذاری داشت. ما یک بار از داوری سود نبرده‌ایم.

وی افزود: نمی‌خواهیم از داوری سود ببریم. تمام داوران ما باشرف و پاک هستند اما نمی‌دانم بالاخره من هم باید به مردم جواب بدهم مردم همه شاکی و عصبانی هستند. مربی من را صدا کردند و می‌گویند شما نمی‌خواهید اعتراض کنید. ما دوباره در شهر خودمان بازی داریم و مردم حق دارند اعتراض کنند ما هم باید صدایمان دربیاید و جایی چیزی بگویم. اگر اشتباهی شده باید شهامت داشته باشیم و بگوییم اگر هم نشده که دیگر هیچ. امیدوارم پنالتی سپاهان دست بوده باشد و پنالتی هم که برای ما نگرفته بودند پنالتی نبوده باشد. بازی تمام شده و دیگر برای من فرقی نمی‌کند. اما برای داور مسابقه فرق می‌کند من از داوری او ضرر کرده‌ام ما باید بازی را می‌بردیم یا حداقل بازی مساوی می‌شد. سپاهان روی دروازه ما موقعیتی نداشت.

نکونام تصریح کرد: تیم سپاهان مالکیت داشت، تیم قدرتمندی است و خوب بازی می‌کرد. اما اگر با اشتباه داوری امروز باخته باشیم باید بگویم از ۹ هفته در شش هفته از اشتباهات داوری به طور مستقیم ضربه‌ خورده‌ایم.

سرمربی تیم فوتبال نساجی مازندران در مورد اینکه اشتباهات داوری سهوی است، گفت: صددرصد اشتباهات داوری سهوی است و عمدی در کار نیست.اما خواسته من این است که داوران با دقت قضاوت کنند و همه چیز هم به ضرر ما نباشد. در این ۹ هفته بررسی کنید سود داوری نساجی چه بوده است خواهش می‌کنم بررسی کنید ببینید چه سودی از داوری برده‌ایم. حداقل توقع داریم عدالت رعایت شود. بازی دوم ما در تبریز، بازی با پارس جنوبی است. تراکتورسازی و این بازی واقعاً دیگر نمی‌دانم چه کار کنم. 

وی افزود: نمی‌دانم با بازیکنم دعوا کار کنم، تاکتیک کار کنم، همه کاری می‌توانم انجام دهم اما در مورد اشتباهات داوری باید بگویم لطفاً داوران دقت کنند. اگر هم صحبت کنم و بگویم اشتباه داوری عمده بوده است فردا باید جواب بدهیم. من نگفتم اشتباه داوری عمدی بوده و نخواهم گفت. اگر از این ۵-۶ بازی فقط یک بازی را برده بودم و سه امتیاز بیشتر داشتیم شرایط تیم ما چگونه بود حتی یک امتیاز یا یک گل. این مسئله باید پایین و بالا بودن جدول است ببینید کدام تیم اندازه نساجی ضرر کرده است.

وی تأکید کرد: هواداران نساجی همه شاکی بودند نمی‌گذاشتند مربی تیم ما به رختکن بیاید صبر هم حدی دارد. خود من هم مربی هستم به بازیکن می‌گویم داور اشتباه می‌کند این بازی تمام شد و ما بازی را باختیم. امیدوارم پنالتی سپاهان و کارت زرد درست بوده باشد و من اشتباه کرده باشم و کوپال ناظمی داوری خوبی  داشته باشد این بازی برای ما تمام شده است. اما اگر اشتباهی شده باشد دوباره روز از نو روزی از نو و حواسمان‌باشد اشتباهات دوباره به ضررمان نباشد.

تگ ها


لیگ برتر خلیج فارس فوتبال