نگاهی به آخرین وضعیت الاهلی/ انقلاب در کادر فنی و بحران مصدومیت

الاهلی با سرمربی جدید مقابل پرسپولیس قرار خواهد گرفت....

الاهلی عربستان حریف پرسپولیس در هفته چهارم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در شرایطی مقابل سرخ‌ها قرار خواهد گرفت که کادر فنی این تیم هفته گذشته تغییر کرده است.
به گزارش خبرنگار مدال، پرسپولیس دوشنبه شب در شرایطی مقابل الاهلی قرار خواهد گرفت که این تیم عربستانی روزهای پرتلاطمی را پشت سرگذاشته است. خورخه فوساتی سرمربی باتجربه این تیم هفته گذشته پس از حذف الاهلی در نیمه نهایی جام باشگاه‌های عرب مقابل الهلال از سمت خود برکنار شد و یوسف عنبر به عنوان سرمربی جدید این تیم انتخاب شد تا این مربی عربستانی سومین سرمربی فصل الاهلی باشد. به بهانه تقابل پرسپولیس و الاهلی، نگاهی داشته‌ایم به آخرین وضعیت این تیم عربستانی؛

تغییرات در کادر فنی
یوسف عنبر عربستانی سومین سرمربی فصل الاهلی است. وی که به عنوان دستیار در کادر فنی فوساتی حضور داشته پس از بازی برگشت این تیم با الهلال در نیمه نهایی جام باشگاه‌های عرب که به رغم برتری الاهلی در زمان‌های قانونی و اضافه با برتری الهلال در ضربات پنالتی همراه شد به عنوان جایگزین فوساتی فعالیت خود را آغاز کرد تا در 6 بازی پایانی فصل (3 بازی لیگ برتر عربستان و 3 بازی لیگ قهرمانان) هدایت این تیم را برعهده داشته باشد. عنبر در نخستین حضور خود روی نیمکت الاهلی شب گذشته موفق الوحده را با حساب 3 بر 2 مغلوب کند و پانزدهمین برد فصل الاهلی را رقم بزند. 

بحران مصدومیت
الاهلی معتز هوساوی مدافع میانی اصلی خود را هفته‌ها است که به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد و محمد الزبیدی مدافع جوان این تیم نیز طی هفته‌های اخیر به این لیست اضافه شده است. محمد شافی مدافع چپ مصری این تیم هم که در لیست آسیایی الاهلی حضور ندارد در بازی‌های اخیر به دلیل مصدومیت غایب بوده با این حال لیست مصدومان این تیم پس از بازی با الهلال با نام‌هایی چون حسین المقهوی، یاسر المسیلیم، آدریلان سانتوس و عبدالفتاح عسیری نیز به روز شده است. در این میان المقهوی و المسیلیم قطعا به بازی با پرسپولیس نخواهند رسید اما سانتوس مشکلی برای این بازی نخواهد داشت. وضعیت بازی عسیری نیز مشخص نیست و به نظر می‌رسد این بازیکن نیز در بدترین شرایط در نیمه دوم بازی با پرسپولیس می‌تواند برای الاهلی به میدان برود.

هفته‌های فشرده
الاهلی هفته‌های فشرده‌‌‌ای را پشت سر گذاشته و از اول مارس در 49 روز 12 بار به میدان رفته و به طور میانگین هر 4 روز یک بار بازی کرده است. در این 12 بازی، الاهلی 6 پیروزی به دست آورده، یک بار با تساوی از زمین خارج شده و 5 بار نیز باخته است. 4 پیروزی از 6 پیروزی اخیر الاهلی در لیگ برتر عربستان حاصل شده و این تیم در این مدت یک بار السد قطر را در لیگ قهرمانان آسیا و یک بار الهلال را در جام باشگاه‌های عرب شکست داده است. الاهلی همچنین در این مدت 2 بار در لیگ قهرمانان آسیا (مقابل پرسپولیس و پاختاکور)، 2 با در لیگ عربستان (مقابل الهلال و الرائد) و یک بار نیز در جام باشگاه‌های عرب (مقابل الهلال) مغلوب شده است. در این دیدارها الاهلی 19 بار موفق به گلزنی شده و 14 گل دریافت کرده و تنها 4 بار موفق به ثبت کلین‌شیت شده است.

خطر عدم کسب سهمیه آسیایی
الاهلی در حال حاضر با 49 امتیاز از 28 بازی در رده پنجم جدول لیگ برتر عربستان قرار گرفته با التعاون و الشباب 49 و 50 امتیازی برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا در حال رقابت است. دو رقیب الاهلی یک بازی کمتر از این برگزار کرده‌اند و همین موضوع در فاصله دو هفته مانده به پایان فصل جاری لیگ برتر عربستان کار الاهلی را برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا دشوار کرده است. الاهلی از جام حذفی عربستان نیز حذف شده با این حال امیدوار است با قهرمانی یکی از 3 تیم النصر، الهلال و التعاون در این بازی‌ها (که به همراه الاتحاد در جمع 4 تیم نهایی باقی‌مانده‌اند) و کسب چهارمی لیگ، مجوز حضور در فصل آینده لیگ قهرمانان را کسب کنند.

تگ ها


لیگ قهرمانان آسیا پرسپولیس AFC Champions League فوتبال