نگاهی به برخورد انضباطی با سه بازیکن استقلال!

نویسنده : حسن بابازاده روزنامهنگار به گزارش خبرنگار مدال، فره ......

نویسنده : حسن بابازاده روزنامه‌نگار

به گزارش خبرنگار مدال، فرهیختگان نوشت؛کمیته انضباطی باشگاه استقلال تهران روز یکشنبه تشکیل جلسه داد تا وضعیت دو بازیکن خاطی این تیم، فرشید اسماعیلی و روزبه چشمی را مشخص کند. چشمی و اسماعیلی به دلیل مسائل انضباطی و صحبت‌هایی که با امیرحسین فتحی داشتند، پیش از بازی با ماشین‌سازی از حضور در تمرینات منع و با دستور وینفر شفر به کمیته انضباطی باشگاه ارجاع داده شدند. این جلسه با حضور اعضای کمیته و فرشید اسماعیلی و نماینده چشمی برگزار شد، چراکه روزبه چشمی به دلیل حضور در تمرینات تیم ملی امکان شرکت در این جلسه را نداشت. اعضای کمیته رفتار اسماعیلی را به او گوشزد کردند و این بازیکن جوان هم اعلام کرد همواره مطیع دستورات باشگاه بوده و از این به بعد تمام تمرکزش را برای موفقیت تیم به‌کار می‌گیرد. قرار شده چشمی هم به محض پایان‌یافتن تمرینات تیم ملی در فیفادی شخصا پاسخگوی سوالات اعضای کمیته انضباطی باشگاه باشد.

 گلر ملی‌پوش هم احضار می‌شود

پیش از ماجرای چشمی و اسماعیلی، استقلال با اتفاق عجیب‌تری آن هم قبل از رویارویی با تیم نفت مسجدسلیمان در مسابقات جام حذفی روبه‌رو بود. سیدحسین حسینی جوان که فصل پیش به‌عنوان رکورد کلین‌شیت ادوار مسابقات لیگ برتر دست پیدا کرده بود، اعتراض شدیدی به نیمکت‌نشینی در فصل جدید داشت و اعلام کرد تصمیم دارد با دریافت رضایتنامه‌اش پیش از نیم‌فصل جمع آبی‌پوشان را ترک کند. اگرچه او از بازیکنان و شخص وینفرد شفر و البته مدیریت باشگاه به دلیل این رفتار ناپسندش معذرتخواهی کرد و به ترکیب اصلی هم راه یافت اما قرار است او هم پس از پایان اردوی تیم ملی به کمیته انضباطی برود.

 سومین ملی‌پوش در راه کمیته انضباطی

وریا غفوری، سومین ملی‌پوش استقلال خواهد بود که به این کمیته مراجعه خواهد کرد. این مدافع درجریان بازی مقابل نفت مسجد سلیمان با اعتراض شدید به داور مسابقه با دریافت کارت‌قرمز از بازی اخراج شد و اگرچه استقلال با برتری در این بازی به مرحله بعدی راه پیدا کرد اما قرار است غفوری به کمیته انضباطی برود و درباره رفتار خارج از عرف خود در مسابقه مذکور که می‌توانست منجر به حذف آبی‌ها شود، پاسخگو باشد.

 جریمه مضاعف برای 2 معترض

دلیل اصلی کنار گذاشتن چشمی و اسماعیلی، اعتراض این دو بازیکن به ماجرای جریمه 20درصدی از قرارداد بازیکنان و کادرفنی پس از شکست مقابل سایپا در مرحله یک‌هشتم نهایی جام حذفی بود. با تخلفی که آنها انجام داده‌اند به نظر می‌رسد باشگاه در نظر دارد 15 درصد دیگر از مبلغ قرارداد آنها را کسر کند، چراکه در مقطع حساسی تیم تحت هدایت وینفرد شفر وارد بحران شد و همین در نتیجه‌گیری در بازی مقابل ماشین‌سازی مشهود بود.

 اینستاگرام آبی‌ها زیرنظر کمیته انضباطی

هادی نراقی، غلامرضا رفیعی، اصغر حاجیلو، هادی مباشری و علی خطیر افرادی هستند که با دستور رئیس سابق کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال اعضای این کمیته در باشگاه استقلال را تشکیل می‌دهند. امیرحسین فتحی که با مقررات حقوقی و انضباطی کاملا آشناست در برنامه‌هایی که برای باشگاه در نظر گرفته، تصمیم دارد با هرگونه بی‌انضباطی و رفتار برخلاف مقررات بازیکنان و اعضای باشگاه برخورد جدی داشته باشد.

در این راستا بازیکنان فعال در فضای مجازی و اینستاگرام باید دقیق‌تر به فعالیت در این حیطه بپردازند. محمد دانشگر، میلاد زکی‌پور، محسن کریمی و داریوش شجاعیان ازجمله بازیکنانی بودند که در صفحه رسمی اینستاگرام‌شان با انتشار تصویر اسماعیلی و چشمی به نوعی به حمایت از آنها پرداخته بودند که به مذاق طرفداران خوش نیامد و این رفتار آنها موردتوجه مسئولان باشگاه هم قرار گرفته است و احتمالا بازیکنان مذکور با تذکر روبه‌رو خواهند شد تا دیگر این رفتار را تکرار نکنند.

تگ ها


استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال