نگاهی به بهترین گلزنان دربی

زنده‌یاد صفر ایرانپاک با 7 گل زده بهترین گلزن ادوار دربی محسوب می‌شود....

زنده‌یاد صفر ایرانپاک با 7 گل زده بهترین گلزن ادوار دربی محسوب می‌شود.

در فاصله چند روز مانده تا دربی 89، نگاهی داشته‌ایم به بهترین گلزنان تاریخ دربی پایتخت.
به گزارش خبرنگار مدال، استقلال و پرسپولیس در شرایطی عصر دهم فروردین در هشتاد و نهمین دربی پایتخت مقابل هم قرار خواهند گرفت که در تاریخچه بازی‌های دو تیم نام 98 گلزن دیده می‌شود. 46 بازیکن برای استقلال، 49 بازیکن برای پرسپولیس و 3 بازیکن برای هر دو تیم موفق به گلزنی شده‌اند که در این میان، زنده‌یاد صفر ایرانپاک مهاجم پرسپولیس در دهه 50 با 7 گل زده بهترین گلزن تاریخ دربی‌های پایتخت محسوب می‌شود و حسین کلانی دیگر مهاجم پرسپولیس در دهه 50 با 6 گل زده دومین گلزن برتر این بازی است. زنده‌یاد غلامحسین مظلومی و علی جباری نیز 5 بار با پیراهن استقلال در این بازی موفق به گلزنی شده‌اند و به همراه مهدی هاشمی‌نسب که 4 با با پیراهن پرسپولیس و یک بار با پیراهن استقلال در این بازی گلزنی کرده دیگر گلزنان برتر این بازی محسوب می‌شوند.
زنده‌یاد همایون بهزادی از پرسپولیس و فرهاد مجیدی، مجتبی جباری و مسعود مژدهی از استقلال 4 گله‌های دربی هستند و حسن روشن، صمد مرفاوی، صادق ورمرزیار و آرش برهانی از استقلال و فرشاد پیوس، ایمون زاید و زنده‌یاد هادی نوروزی از پرسپولیس به همراه شاهرخ بیانی که سابقه گلزنی با پیراهن هر دو تیم را داشته بازیکنان 3 گله دربی پایتخت محسوب می‌شوند. 
ادموند اختر، محمد نوازی، علیرضا اکبرپور، علی سامره، محمود فکری، رضا عنایتی، امید روانخواه، جابر انصاری و کارو حق‌وردیان از استقلال و زنده‌یاد ایرج سلیمانی، اسماعیل حاجی‌رحیمی‌پور، محمود خوردبین، ادموند بزیک، محسن خلیلی، علی کریمی، مهدی طارمی، علی علیپور و علی پروین نیز با پیراهن پرسپولیس دو بار در این بازی موفق به گلزنی شده‌اند و غلام فتح‌آبادی یک با با پیراهن هر کدام از دو تیم در دربی گلزنی کرده است. همچنین 28 بازیکن با پیراهن استقلال و 34 بازیکن با پیراهن پرسپولیس سابقه یک بار گلزنی در این دیدار را داشته‌اند.