نگاهی به تاریخ دیدارهای آرژانتین - برزیل

تیم‌های آرژانتین و برزیل به نیمه نهایی کوپا آمریکا مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند تا شاهد یک دیدار کلاسیک در آمریکای جنوبی باشیم...

همه هواداران فوتبال در انتظار رویارویی آرژانتین و برزیل، دو غول منطقه در کوپا آمریکا 2019 هستند.
به گزارش مدال، دو تیم برزیل و آرژانتین سال‌هاست که در کسب قهرمانی در کوپا آمریکا ناموفق بوده‌اند اما امسال حداقل یکی از این دو رقیب سنتی به فینال خواهد رسید و آنها می‌توانند به پایان دادن این طلسم ناکامی امیدوار باشند.

دیدار سنتی برزیل مقابل آرژانتین در بلوهوریزنته و همان استادیومی برگزار خواهد شد که سلسائو در نیمه نهایی جام جهانی 2014 با 7 گل مقابل آلمان مغلوب شده و یکی از تلخ‌ترین روزهای تاریخ فوتبال خود را تجربه کرد.

برزیل تا به حال مقابل آرژانتین 106 بار به میان رفته که 41 پیروزی، 38 شکست و 26 تساوی حاصل کار این تیم بوده است، اما اگر دیدارهای غیر رسمی و آن بازی هایی که زیر نظر فیفا برگزار نشده را نیز محسوب کنیم، هر دو تیم 42 بار یکدیگر را مغلوب کرده‌ند.

آخرین بار در اوکتبر سال گذشته سلسائو در دیداری دوستانه با یک گل آرژانتین را مغلوب کرد اما آخرین دیدار رسمی آنها به مقدماتی جام جهانی 2018 برمی‌گردد که آنجا برزیل در خانه با 3 گل آرژانتین را شکست داد.

دو رقیب قدرتمند آمریکای جنوبی تا به حال 31 بار در کوپا آمه ریکا به مصاف هم رفته اند که سهم آرژانتین 15 و سهم برزیل 9 پیروزی بوده است و باید دید جدال شماره 32 به سود کدام تیم پایان خواهد یافت.

اخبار مرتبط:

لیونل مسی: چمن استادیوم‌های برزیل فاجعه‌بار است

تگ ها


آلبی سلسته سلسائو کوپا آمریکا دیدار کلاسیک فوتبال جهان آرژانتین Copa America فوتبال