نگاهی به حریف تدارکاتی تیم ملی ایران

تیم ملی پاناما که اولین صعود خود به جام جهانی را تجربه می کند در اردویی اروپایی قرار است با ایران دیدار کند ......


تیم ملی پاناما که اولین صعود خود به جام جهانی را تجربه می کند در اردویی اروپایی قرار است با ایران دیدار کند.

تیم های ملی فوتبال ایران و پاناما، دو تیمی که مجوز حضور در جام جهانی روسیه را به دست آورند، ۱۰ نوامبر (جمعه، ۱۹ آبان) در وین اتریش به مصاف هم می روند. پاناما چند روز بعد از این دیدار نیز به ولز خواهد رفت تا در ورزشگاه کاردیف با تیم ملی ولز دیدار کند.

تیم ملی فوتبال پاناما یکی از تیم هایی است که توانست از منطقه آمریکای شمالی و مرکزی جواز حضور در جام جهانی را به دست آورد. این تیم بعد از مکزیک و کاستاریکا در رده سوم گروه خود قرار گرفت تا به این رقابت ها راه یابد. این برای اولین بار بود که پاناما توانست جواز حضور در جام جهانی را به دست بیاورد تا در کنار ایسلند از جمله تیم هایی باشد که نخستین حضور خود را در جام جهانی تجربه می کند.

البته پاناما در دوره قبلی نیز تا آستانه صعود به جام جهانی پیش رفت. آنها در بازی آخر تا دقیقه ۹۰ برابر آمریکا با نتیجه ۲ بر یک پیش بودند و با این نتیجه به پلی آف می رفتند ولی در وقت های اضافه دو بار دروازه خودی را باز شده دیدند تا حذف تلخی در راه رسیدن به جام جهانی داشته باشند و مکزیک به جای پاناما راهی پلی آف شود. هدایت تیم ملی فوتبال پاناما بر عهده هرنان داریو گومز کلمبیایی است که از سال ۲۰۱۴ عهده دار هدایت این تیم است.  

پاناما در رقابت های جام ملت های آمریکای شمالی و مرکزی نیز در چند دوره حاضر بوده که بهترین عملکرد این تیم نایب قهرمانی در سال های ۲۰۰۵  و ۲۰۱۳ بوده است.  

** تیمی مسن و با تجربه

در ترکیب تیم ملی پاناما ۱۰ بازیکن بالای ۳۰ سال حضو دارند که مسن ترین آنها بلاس پرس ۳۶ ساله است که ۱۱۴ بازی برای این تیم انجام داده و با زدن ۴۲ گل دومین گلزن برتر این تیم است. البته کاپیتان این تیم یعنی فیلیپه بالوی نیز ۹۸ بازی ملی در کارنامه خود دارد و او هم ۳۶ ساله است.  

پاناما لژیونری در تیم های صاحب نام اروپا ندارد و تنها دو بازیکن در لیگ سوئیس و اسلواکی دارد و بقیه بازیکنان این تیم در تیم های باشگاهی در کشورهای آمریکای شمالی و مرکزی بازی می کنند.

* احتمال رویارویی در جام جهانی

پاناما یکی از تیم های سید چهار در جام جهانی است و احتمال رویارویی این تیم با ایران در جام جهانی بالا است چرا که تاکنون ۳سه تیم از چهار تیم سید چهار، آسیایی هستند که برابر ایران قرار نخواهند گرفت.

دو تیم ایران و پاناما پیش تر تنها یک بار برابر هم به میدان رفته اند که ایران با تنها گل علی دایی موفق به شکست حریف شد.

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال