نگاهی به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا/ همه در انتظار ذوب‌آهن

با برگزاری بازی‌های هفته پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا تکلیف تیم‌های صعودکننده به مرحله یک هشتم نهایی این رقابت‌ها مشخص شد....

اسامی 16 تیم صعودکرده به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا مشخص شد.
به گزارش خبرنگار مدال، با برگزاری دیدارهای هفته پایانی لیگ قهرمانان آسیا در مرحله، اسامی 16 تیم صعودکرده به یک هشتم نهایی این رقابت‌ها مشخص شد. 8 تیم از غرب و 8 تیم از شرق آسیا در این مرحله مقابل هم قرار خواهند گرفت و یک تیم از هر بخش در فینال مقابل هم بازی خواهند کرد. برخلاف ادوار گذشته، مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا همراه سایر بازی‌های مرحله حذفی پس از تعطیلات تابستانی برگزار خواهد شد که در این میان تیم‌های شرق آسیا در روزهای 28 و 29 خرداد در دیدار رفت و در روزهای 4 و 5 تیر در بازی برگشت به میدان خواهند رفت و تیم‌های غرب آسیا در روزهای 14 و 15 مرداد در بازی رفت و در روزهای 21 و 22 مرداد در بازی برگشت حضور خواهند یافت.

تیم‌های صعود کرده
تیم‌های ذوب‌آهن ایران و النصر عربستان از گروه نخست این بازی‌ها مجوز صعود به مرحله یک هشتم نهایی را پیدا کرده‌اند که تکلیف تیم اول و دوم این گروه پس از برگزاری بازی معوقه دو تیم مشخص خواهد شد. الوحده امارات و الاتحاد عربستان از گروه دوم، الهلال عربستان و الدحیل قطر از گروه سوم و السد قطر و الاهلی عربستان از گروه چهارم دیگر تیم‌های صعود کرده در منطقه غرب محسوب می‌شوند.
شاندونگ لوننگ چین و کاشیما آنتلرز ژاپن از گروه پنجم، سانفرنس هیروشیما و گوانگژو اورگراند چین از گروه ششم، چونبوک هیوندای موتورز کره جنوبی و اوراواردز ژاپن از گروه هفتم و اولسان هیوندای کره جنوبی و شانگهای SIPG چین از گروه هشتم نیز تیم‌های صعودکننده از شرق آسیا به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان هستند.

حضور پررنگ عربستانی‌ها
در میان 16 تیم حاضر در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، 4 تیم از عربستان حضور دارند تا این کشور بیش از هر کشور آسیایی دیگری در این مرحله نماینده داشته باشد. ژاپن و چین هر کدام دو نماینده در این مرحله دارند و کره جنوبی و قطر نیز دو نماینده در این مرحله خواهند داشت. ایران و امارات نیز هر کدام یک نماینده در مرحله یک هشتم نهایی دارند و کشورهایی چون استرالیا، تایلند و ازبکستان در این مرحله نماینده‌ای نخواهند داشت.

برنامه بازی‌ها؛ در انتظار دیدار معوقه ذوب‌آهن
با برگزاری بازی‌های روز پایانی مرحله گروهی، تکلیف 6 دیدار از 8 دیدار مرحله یک هشتم نهایی مشخص شده و با برگزاری دیدار معوقه ذوب‌آهن و النصر تکلیف دو دیدار دیگر نیز مشخص خواهد شد. برنامه بازی‌های مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به شرح زیر است:

منطقه غرب:
تیم دوم گروه A (ذوب‌آهن ایران/ النصر عربستان) – الوحده عربستان
الاتحاد عربستان – تیم نخست گروه A (ذوب‌آهن ایران/ النصر عربستان)
الدحیل قطر – السد قطر
الاهلی عربستان – الهلال عربستان

منطقه شرق:
کاشیما آنتلرز ژاپن – سانفرنس هیروشما ژاپن
گوانگژو اورگراند چینم – شاندونگ لوننگ چین
اوراوا ردز ژاپن – اولسان هیوندای کره جنوبی
شانگهای SIPG – چونبوک هیوندای موتورز کره جنوب

تگ ها


ذوب آهن النصر ذوب آهن ذوب آهن ایران ذوب آهن النصر لیگ قهرمانان آسیا برنامه بازی ها الهلال AFC Champions League فوتبال