نگاهی به وضعیت استقلال در آستانه دربی

آبی‌های پایتخت در شرایطی ایده‌آل به دربی رسیده‌اند....

استقلال در شرایطی در دربی به میدان خواهد رفت که این تیم طی هفته‌های اخیر نتایج خوبی را کسب کرده است.
به گزارش خبرنگار مدال، برخلاف نیم‌فصل نخست، استقلال نیم‌فصل دوم را خیلی خوب آغاز کرده و از 10 بازی اخیر خود در لیگ برتر، در 9 بازی با پیروزی از زمین خارج شده است. آبی‌ها البته در لیگ قهرمانان از 2 بازی تنها یک امتیاز کسب کرده‌اند با وجود این امیدوارند تا با غلبه بر پرسپولیس در دربی، ضمن صعود به صدر جدول لیگ برتر با روحیه‌ای بهتری بازی‌های خود در لیگ قهرمانان آسیا را پیگیری کنند.

بازیکنان
شفر در فصل جاری لیگ برتر از 30 بازیکن در ترکیب استقلال بهره برده است. 21 بازیکن بزرگسال (شامل 3 بازی جدا شده در نیم‌فصل) به همراه 3 بازیکن زیر 25 سال، 2 بازیکن زیر 23 سال و 4 بازیکن رده سنی امید بازیکنان هستند که در فصل جاری در لیگ پیراهن استقلال را برتن کرده‌اند که در این میان وریا غفوری با 1628 دقیقه در 19 بازی بیش از سایر بازیکنان استقلال برای این تیم در لیگ برتر به میدان رفته است. فرشید باقری با 1544 دقیقه در 19 بازی و پژمان منتظری و محمد دانشگر با 1530 دقیقه در 17 نفرات دوم و سوم جدول دقایق بازی آبی‌ها در فصل جاری لیگ برتر هستند.

گلزنان
با 32 گل زده در 22 بازی، استقلال پس از سپاهان و تراکتورسازی بهترین خط حمله لیگ را در اختیار دارد. پراکندگی گلزنان استقلال زیاد است و 16 بازیکن این تیم در فصل جاری موفق به گلزنی شده‌اند. وریا غفوری با 4 گل زده بهترین گلزن آبی‌ها است و فرشید باقری، مرتضی تبریزی و آیاندا پاتوسی بازیکنان 3 گله این تیم هستند. محمد دانشگر، فرید اسماعیلی، الهیار صیادمنش و اسماعیل گونکالوس نیز هر کدام دو بار برای استقلال گلزنی کرده‌اند و 8 بازیکن نیز یک بار در فصل جاری دروازه حریفان استقلال را باز کرده‌اند. همچنین رقبای استقلال در 3 بازی فصل جاری به اشتباه دروازه خودی را گشوده‌اند.

گلسازان
13 بازیکن در فصل جاری برای استقلال گل ساخته‌اند که در صدر این بازیکنان، فرشید اسماعیلی با 4 پاس گل قرار دارد و فرشید باقری، وریا غفوری و روح‌الله باقری نیز هر کدام 3 بار در مقام گلساز ظاهر شده‌اند. الهیار صیادمنش، میلاد زکی‌پور هر کدام دو بار برای استقلال گل ساخته‌اند و 7 بازیکن دیگر نیز سایر گلسازان استقلال در فصل جاری بوده‌اند. استقلال با 8 گل خورده بهترین خط دفاع لیگ را در اختیار دارد و دو دروازه‌بان این تیم در مجموع موفق به ثبت 15 کلین‌شیت در فصل جاری لیگ برتر شده‌اند.

دروازه‌بان‌ها
استقلال در فصل جاری از دو دروازه‌بان درون دروازه خود بهره برده است. مهدی رحمتی در 16 بازی وظیفه حراست از دروازه استقلال را برعهده داشته و در این مدت تنها 5 گل دریافت کرده و با 12 کلین‌شیت، به همراه محسن فروزان بهترین آمار لیگ برتر را از این حیث در اختیار دارند. حسین حسینی هم در 6 بازی درون دروازه استقلال قرار گرفته و این دروازه‌بان 26 ساله در 3 بازی کلین‌شیت کرده و در مجموع 3 گل دریافت کرده است.

 

تگ ها


دربی ۸۹ استقلال پرسپولیس استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال