نگاهی به وضعیت الاهلی حریف امروز پرسپولیس

پرسپولیس امروز به مصاف الاهلی خواهد رفت....

الاهلی سومین حریف پرسپولیس در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا خواهد بود.
به گزارش خبرنگار مدال، پرسپولیس امروز در سومین بازی مرحله گروهی به مصاف الاهلی عربستان خواهد رفت. دیداری که به دلیل مشکلات سیاسی میان عربستان و ایران به جای تهران، در دوبی برگزار خواهد شد و پرسپولیس اسما میزبان این بازی خواهد بود. در پایان فصل گذشته و پس از آنکه الاهلی یک امتیاز در کورس با الهلال برای کسب قهرمانی کم آورد سرگئی ربروف سرمربی این تیم برکنار شد تا الاهلی در فصل جدید با کادر فنی جدید پای به مسابقات بگذارد، هر چند این تغییرات کمکی به این تیم نکرده و در حال حاضر الاهلی در فاصله 4 هفته مانده به پایان لیگ در رده پنجم جدول لیگ برتر عربستان قرار دارد. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به وضعیت فعلی این تیم؛

تالار افتخارات
الاهلی 4 بار سابقه قهرمانی در لیگ برتر عربستان را دارد که آخرین آن مربوط به فصل 16-2015 است و 9 نایب قهرمانی نیز به نام این تیم ثبت شده است. همچنین الاهلی با 13 بار قهرمانی و 5 نایب قهرمانی پرافتخارترین تیم جام پادشاهی عربستان است و 6 قهرمانی و 7 نایب قهرمانی در جام ولی‌عهد نیز در کارنامه این تیم دیده می‌شود. این تیم عربستانی همچنین دو بار به فینال لیگ قهرمانان آسیا (یک بار در قالب فعلی و یک بار در قالب قبلی) رسیده ولی هیچ‌گاه موفق به فتح این جام نشده است.

تلاش برای جبران فصل تلخ با یک اروگوئه‌ای
الاهلی فصل را با پابلوگوئده آرژانتینی آغاز کرد اما این مربی 4 ساله پس از چند نتیجه ضعیف در لیگ (شامل شکست 6 بر 2 مقابل الاتفاق که سنگین‌ترین شکست تاریخ الاهلی در لیگ عربستان بوده) و حذف از جام پادشاهی کنار گذاشته شد تا خورخه فوساتی اهل اروگوئه هدایت این تیم را برعهده بگیرد. تحت هدایت فوساتی الاهلی نتایج چندان خوبی کسب نکرده و در لیگ 3 برد، یک تساوی و 3 شکست برای این تیم به ثبت رسیده و در لیگ قهرمانان نیز یک پیروزی و یک شکست برای الاهلی به دست آمده است. حذف در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به معنای ناکامی مطلق الاهلی در فصل جاری خواهد بود و حتی می‌تواند منجر به برکناری فوساتی شود.

خارجی‌ها نامدار
در فهرست بازیکنان الاهلی برای لیگ قهرمانان آسیا نام 4 بازیکن خارجی مشاهده می‌شود. پائولو دیاز 24 ساله و اهل شیلی مدافع ملی‌پوشی است که در تابستان با مبلغ 3 میلیون دلار به عضویت الاهلی درآمده و آدرلان سانتوس 30 ساله و برزیلی نیز در نقل و انتقالات زمستانی از والنسیا راهی این تیم شده است. جانی مهاجم 28 ساله اهل کیپ ورد و آقای گل فصل 2018 فوتبال مکزیک هم که در نقل و انتقالات تابستانی در ازای 12 میلیون دلار به عضویت الاهلی درآمده به همراه عمر السومه آقای گل فصول اخیر لیگ برتر عربستان دیگر بازیکنان خارجی الاهلی هستند. عثمان الحاج مهاجم اهل چاد، کلائودیو بائزا هافبک شیلیایی که با مبلغی در حدود 3.5 میلیون دلار راهی الاهلی شده، نیکولا استانسیو هافبک اهل رومانی که برای خرید وی 12 میلیون دلار هزینه شده و محمد شافی مدافع چپ اهل مصر دیگر بازیکنان خارجی الاهلی هستند که در لیگ قهرمانان آسیا حضور نخواهند داشت. همچنین به جز این بازیکنان، ژوزف ده سوزا هافبک برزیلی که در تابستان با مبلغی در حدود 14 میلیون دلار راهی الاهلی شده بود به دلیل مصدومیت فصل را از دست داده است.

ملی‌پوشان
6 بازیکن فعلی الاهلی در جام جهانی 2018 عضو تیم ملی عربستان بودند و الاهلی در جام ملت‌ها نیز 6 نماینده در ترکیب تیم ملی عربستان داشت. محمد آل فتیل، نوح الموسی، حسین المقهوی، عبدالرحمن غریب، محمد الاویس و ایمن الخلیف نمایندگان الاهلی در آخرین فهرست تیم ملی عربستان بوده‌اند و یاسر المسیلیم، سعید المولد، معتز هوساوی، مهند عسیری و تیسیر الجاسم نیز در یک سال اخیر سابقه حضور در اردوهای ملی را داشته‌اند.

تگ ها


پرسپولیس لیگ قهرمانان آسیا پرسپولیس AFC Champions League فوتبال