نگاهی به وضعیت الزورا حریف نخست ذوب‌آهن در لیگ قهرمانان

الزورا نخستین حریف ذوب‌آهن در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا خواهد بود....

الزورا نخستین حریف ذوب‌آهن در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا خواهد بود.

الزورا قهرمان فصل گذشته فوتبال عراق نخستین حریف ذوب‌آهن در لیگ قهرمانان آسیا خواهد بود.
به گزارش خبرنگار مدال، ذوب‌آهن عصر دوشنبه در نخستین بازی خود در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا میزبان الزورای عراق خواهد بود. ذوب‌آهن که با غلبه بر الکویت کویت و الغرافه قطر مجوز حضور در این مرحله را گرفته است در بازی خانگی خود با الزورا به دنبال کسب سه امتیاز خواهد بود و این در حالی است که ذوب‌‌آهن با منصوریان در لیگ برتر نتایج خوبی کسب نکرده و از این حیث نیز تحت فشار است. به بهانه تقابل عصر دوشنبه ذوب‌آهن و الزورا، نگاهی داشته‌ایم به آخرین وضعیت این تیم عراقی؛

از قهرمانی تا ...
در تقابل با نیروی هوایی عراق، الزورا فصل گذشته موفق شد با 88 امتیاز از 38 بازی عنوان قهرمانی لیگ برتر عراق را به خود اختصاص دهد. 26 برد، 10 تساوی و تنها دو شکست حاصل عملکرد این تیم در فصل گذشته لیگ برتر بود و این تیم که متعلق به پایتخت عراق پس از یک فصل ناکامی در کسب عنوان قهرمانی، بار دیگر برترین تیم عراق لقب گرفت. الزورا فصل گذشته در AFC CUP در همان دور نخست حذف شد و در فصل جاری روند خوبی نداشته و پس از 18 بازی با 36 امتیاز در رده چهارم جدول 20 تیمی لیگ عراق قرار گرفته است.

پرافتخارین‌ترین تیم لیگ عراق
این تیم عراقی با 14 عنوان قهرمانی رافتخارترین تیم لیگ برتر عراق محسوب می‌شود. الزورا در دو مقطع سه قهرمانی متوالی در لیگ عراق کسب کرده و به جز این، 15 عنوان قهرمانی جام حذفی و 4 عنوان قهرمانی سوپرکاپ عراق را هم در کارنامه دارد. الزورا در 3 دوره لیگ قهرمانان آسیا در فرمت جدید، 5 دوره جام باشگاه‌های آسیا، 2 دوره جام برندگان آسیا و 4 دوره AFC CUP نیز حضور داشته است.

یک عراقی باتجربه روی نیمکت
حکیم شاکر 56 ساله اخیرا هدایت این تیم را برعهده گرفته و برای اولین بار در بازی با ذوب‌آهن هدایت این تیم را برعهده خواهد داشت. پس از شکست هفته گذشته مقابل اربیل که سومین شکست الزورا تحت هدایت ایوب اودیشو بود این سرمربی 58 ساله برکنار شد و حکیم شاکر به عنوان سرمربی جدید فعالیت خود در این تیم را آغاز کرد. شاکر سابقه سرمربی‌گری در تیم‌هایی چون الجیش، اربیل، الشرطه (عراق)، السویق (عمان) و تیم‌های ملی بزرگسال، امید و زیر 20 سال عراق را داشته و سابقه قهرمانی با امیدهای عراق در بازی‌های زیر 23 سال آسیا در سال 2013 را در کارنامه دارد.

ستاره‌ها
صفا هادی هافبک تدافعی تیم ملی عراق در میانه میدان برای الزورا به میدان می‌رود. جلال حسن دروازه‌بان تیم ملی عراق در جام ملت‌های آسیا نیز در عضویت این تیم است و علا عباس مهاجم تیم ملی عراق که در بازی با تیم ملی ایران در جام ملت‌ها خطرآفرین ظاهر شده بود نیز در خط حمله این تیم حضور خواهد داشت. به جز این سه بازیکن، احمد فضیل بازیکن خط میانی و جبار کریم دیگر مهاجم این تیم جز بازیکنان کلیدی الزورا محسوب می‌شوند.

بازیکنان خارجی
این تیم عراقی وابستگی چندانی به بازیکنان خارجی ندارد با این اخیرا 3 بازیکن خارجی به ترکیب این تیم اضافه شده‌‍‌اند تا در لیگ قهرمانان آسیا در خدمت الزورا باشند. عمر منصوری وینگر 27 ساله مراکشی یکی از این بازیکنان است اخیرا در لیگ نیز مورد استفاده قرار گرفته و شادراچ ایگان 24 ساله و غنایی در پست هافبک میانی و دیوید سیمبو مدافع میانی 29 ساله سیرالئونی دیگر خریدهای خارجی الزورا در نقل و انتقالات زمستانی است.

نگاهی به وضعیت الزورا حریف نخست ذوب‌آهن در لیگ قهرمانان