Banner

نگاهی به وضعیت این روزهای استقلال/ تیم بستن به سبک فتحی، خطیر و رفقا!

استقلالی‌ها در شرایطی به عملکرد علیرضا فغانی در بازی این تیم با فولاد خوزستان معترض شده‌اند که به نظر می‌رسد مشکلات امروز استقلال ریشه در مسائل دیگری داشته باشد....

به گزارش خبرنگار مدال، باشگاه استقلال در شرایطی که هواداران این تیم علیه فتحی شعارهایی سرداده و خواهان تغییرات مدیریتی هستند بعد از تساوی خانگی مقابل فولاد از اعتراض مکتوب به قضاوت فغانی خبر داده است اما  نگفته بابت کدام اشتباه قصد اعتراض با فغانی را دارد. 

بیشترین اعتراض این بوده که فغانی 17 ثانیه دیرتر سوت پایان بازی را به صدا درآورده و همین موجب گل خوردن استقلال شده اما اغلب کارشناسان در این باره روی تصمیم فغانی مهر تایید زده‌اند.  

این اعتراض در شرایطی انجام می‌شود که رودنیل کارشناس داوری دلیل اضافه شدن چند ثانیه به وقت تلف شده را اخطار به حسینی دانسته و مظفری‌زاده هم تصمیم فغانی را درست می‌داند و حتی  خود مدیر رسانه‌ای استقلال هم قضاوت فغانی را خوب توصیف و فقط به وقت‌های تلف شده ایراد گرفته است. 

در این باره ما بعد از بازی با ماشین‌سازی هم نوشتیم که استقلال به دلیل تغییرات گسترده در کادر بازیکنان (جدایی 15 بازیکن)، جوان‌گرایی افراطی به ویژه در فاز دفاعی و خالی شدن تیم از عناصر باتجربه و نیاز به هماهنگی به دلیل همین تغییرات و خارجی بودن مربی در فصل جدید با چالش‌هایی مواجه خواهد شد. 

باشگاه استقلال باید به دنبال آن باشد که چه اصراری داشته عذر همه عناصر با تجربه را بخواهد. آیا استراماچونی که تاکید دارد طبق توافقات حق جذب خارجی را داشته باشد نمی‌توانست نورافکن را به میلیچ گران‌قیمت ترجیح دهد و جلوی این همه تغییرات را بگیرد؟ آیا با جذب هافبک خارجی مشکل تیم حل می‌شود؟  

آیا دلیل گل خوردن‌های تیم تحت هدایت استراماچونی در وقت‌های تلف‌شده این نیست که این تیم خالی از عناصر با تجربه شده و در دقایق پایانی به خوبی مدیریت نمی‌شود؟ اصولا آیا استقلال مدیر و مهره‌های با‌‎تجربه‌ای دارد که فشارهای حریفان برای رسیدن به گل در دقایق پایانی را مدیریت کنند؟ 

در استقلال مدل استراماچونی کنار گذاشتن با‌تجربه‌ها، که نتیجه تصمیمات و استراتژی هیئت مدیره، خطیر و فتحی قبل از جذب سرمربی بوده  و همین موضوع باعث شده تنها وریا غفوری مهره باتجربه و «استقلالی» محسوب شود و سایر بازیکنان این تیم همگی یا عناصری جوان و کم‌تجربه هستند و یا بازیکنانی صاحب‌تجربه مثل تبریزی و شجاعیان که سابقه حضورشان در استقلال به بیشتر از دو فصل نمی‌رسد. 

استقلال امروز مقابل فولاد و همچنین در تبریز در فاز دفاع از حسینی، طاهرخانی، دانشگر، غلامی، زکی‌پور، یزدانی، ریگی، علی کریمی و باقری بهره برده که همگی جوان هستند و تعداد بازی‌های کمی در استقلال داشته‌اند و فقط غفوری و تا حدودی فرشید باقری هستند که می‌شود آنها را نفراتی صاحب تجربه چه در لیگ برتر و چه در استقلال دانست. 

اگر استقلال با توجه به خداحافظی خسرو حیدری با تجربه‌هایی چون رحمتی، منتظری، چشمی را کنار نمی‌گذاشت و با بازگشت امید ابراهیمی هم مخالفت نمی‌کرد تیم جوان استراماچونی در دقایق پایانی این‌گونه در دو بازی گل می‌خورد؟ آیا جوان‌های کم‌تجربه‌ای چون طاهرخانی و غلامی می‌توانند در تیم مدعی قهرمانی و پرطرفداری چون استقلال زوج خوبی برای دانشگر یا یزدانی باشند؟ 

آیا تیمی که امیرحسین صادقی، پیروز قربانی، پژمان منتظری، حنیف عمران‌زاده و دیگر بازیکنان با‌تجربه را در قلب خط دفاع داشته با این نوع تیم بستن و این سبک جوان‌گرایی در قلب دفاع شکننده نخواهد بود؟ آیا خطیر، فتحی و هیئت مدیره که قبل از جذب سرمربی بریدند و دوختند و استقلالی‌ها را از استقلال راندند و برای کمیته فنی هم تره خرد نکردند صلاحیت تیم بستن و تشخیص اینکه چه کسی مازاد شود و چه نفراتی قبل از جذب سرمربی جذب شوند را داشتند؟ 

استقلال به دلیل تغییرات گسترده و افراطی در ترکیب بازیکنان، تردیدهای استراماچونی برای ادامه کار، جوان‌گرایی و خالی شدن تیم از عناصر باتجربه قطعا باز هم متضرر خواهد شد. کارشناسان و خود استقلالی‌ها می‌گویند فغانی قضاوت خوبی داشته و وقت اضافه را هم بدلیل اخطار به حسینی کمی بیشتر محاسبه کرده است. آیا فغانی اشتباه فاحش داشته؟ اصلا فرض اینکه فغانی چند ثانیه‌ای هم دیرتر سوت زده، آیا این  چند ثانیه‌ها دلیل قانع‌کننده‌ای است برای اینکه این تیم در دو بازی متوالی در دقیقه 96 گل دریافت کرده و نتواند ثانیه‌های پایانی را به خوبی مدیریت کند؟ 

آیا استقلال با فاصله گرفتن از حقایق نقایص و مشکلات خود را می‌تواند مرتفع کند؟

اخبار مرتبط:
سکوت استراماچونی از رضایت نیست؛ آتش زیر خاکستر

فریادهای پیرمرد عاشق استقلالی؛ تمامش کنید/ ویدیو
استراماچونی ورزشگاه را با عصبانیت ترک کرد/ ویدیو

تگ ها


حسین قدوسی اخبار استقلال وضعیت استراماچونی آندره آ استراماچونی اخبار استراماچونی اختلاف_استراماچونی استقلال استراماچونی استراماچونی استقلال اعتراض استراماچونی علی خطیر امیر حسین فتحی مدیریت استقلال هیئت مدیره استقلال نقل و انتقالات استقلال جدایی از استقلال حواشی استقلال ناکامی های استقلال استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال