نگاهی به وضعیت پرسپولیس در آستانه دربی

سرخ‌های پایتخت با اندیشه حفظ صدرنشینی در دربی وارد زمین خواهند شد....

سرخ‌های پایتخت با اندیشه حفظ صدرنشینی در دربی وارد زمین خواهند شد.

پرسپولیس در شرایطی در دربی به میدان خواهد رفت که حفظ صدرنشینی لیگ در این دیدار اولویت اول این تیم خواهد بود.
به گزارش خبرنگار مدال، پس از چند بازی پر سر و صدا در نیم‌فصل دوم، پرسپولیس این روزها شرایط نسبتا بهتری دارد و خریدهای زمستانی این تیم تقریبا موفق شده‌اند در ترکیب سرخ‌ها جا بیفتند. پرسپولیس در حال حاضر در صدر جدول لیگ برتر قرار گرفته و حتی با کسب یک تساوی نیز به حفظ صدرنشینی می‌تواند امیدوار باشد با این حال بعید است در این دیدار پرسپولیسی‌ها به دنبال نتیجه‌ای جز پیروزی باشند. هفته‌های فشرده و دشواری در انتظار پرسپولیس است و برانکو یارانش در صورتی که از این دیدار دست خالی خارج شوند روزهای سختی را در ادامه فصل در انتظار خود خواهند دید.

بازیکنان
پرسپولیس در فصل جاری از 28 بازیکن در ترکیب اصلی خود بهره برده که 3 نفر از این جمع در نقل و انتقالات زمستانی از این تیم جدا شده‌اند و 7 نفر از این بازیکنان کمتر از 125 دقیقه برای پرسپولیس بازی کرده‌اند تا برانکو از گروه محدودی به عنوان بازیکنان اصلی بهره بگیرد. 19 بازیکن بزرگسال، 2 بازیکن زیر 25 سال، 2 بازیکن زیر 23 سال و 5 بازیکن سهمیه امید در فصل جاری در ترکیب پرسپولیس بازی کرده‌اند که در این میان علی علیپور با حضور 1944 دقیقه‌ای در 22 بازی بیشترین دقایق بازی را در میان پرسپولیسی‌ها در اختیار دارد و جلال حسینی با 1890 دقیقه در 21 بازی و شجاع خلیل‌زاده با 1800 دقیقه در 20 بازی سایر نفرات برتر پرسپولیس در این زمینه محسوب می‌شوند. از جمع 26 بازیکن فعلی پرسپولیس، تنها ابوالفضل درویشوند دروازه‌بان سوم این تیم شانس بازی در فصل جاری را نداشته و سایر بازیکنان این تیم حداقل دو بار شانس حضور در ترکیب این تیم را داشته‌اند.

گلزنان
با 27 گل زده، پرسپولیس چهارمین خط حمله برتر لیگ را در اختیار دارد. علی علیپور با 11 گل زده بهترین گلزن پرسپولیس و دومین گلزن برتر لیگ است و پس از وی سیامک نعمتی 4 گله قرار دارد. کمال کامیابی‌نیا 3 بار برای پرسپولیس گلزنی کرده و شجاع خلیل‌زاده مرد دو گله سرخ‌ها محسوب می‌شود. جلال حسینی، احمد نوراللهی، امید عالیشاه، گادوین منشا، آدام همتی و سروش رفیعی دیگر گلزنان پرسپولیس در فصل جاری بوده‌اند و یک گل سرخ‌ها نیز روی اشتباه مدافع نساجی در بازی رفت با این تیم به دست آمده است.

گلسازان
12 بازیکن پرسپولیس در روند گلسازی این تیم در فصل جاری تاثیرگذار بوده‌اند که در میان این نفرات امید عالیشاه با 6 پاس گل بهترین عملکرد را داشته و گادوین منشا که امروز در ترکیب استقلال به میدان خواهد رفت 3 گل برای پرسپولیس ساخته است. علی علیپور و بشار رسن هر کدام دو گل ساخته‌اند و سیامک نعمتی، کمال کامیابی‌نیا، شجاع خلیل‌زاده، احمد نوراللهی، مهدی شیری، حسین ماهینی، ماریو بودیمیر و مهدی ترابی نیز هر کدام یک گل برای پرسپولیس فصل جاری لیگ برتر ساخته‌اند.

دروازه‌بان‌ها
برانکو نیز به مانند همتای خود در استقلال در فصل جاری لیگ برتر از دو دروازه‌بان استفاده کرده است. علیرضا بیرانوند در 17 بازی درون دروازه پرسپولیس قرار گرفته و در 11 بازی دروازه خود را بسته نگه داشته و در 6 بازی دیگر 7 گل دریافت کرده است. بوژیدار رادوشوویچ نیز در 5 بازی درون دروازه پرسپولیس قرار گرفته و با ثبت 2 کلین‌شیت، 3 گل نیز دریافت کرده و یک بار نیز موفق به مهار پنالتی حریفان پرسپولیس شده است. پرسپولیس با 10 گل خورده دومین خط دفاع برتر لیگ را در اختیار دارد و سرخ‌ها با 13 کلین‌شیت پس از استقلال بهترین آمار را از این حیث در لیگ برتر در اختیار دارند.