نگاهی به کارنامه بازیکن جدید ذوب آهن/ یک بازیکن و 10 تیم متفاوت!

محمدرضا خلعتبری بازیکن جدید تیم ذوب آهن تا کنون در 10 تیم متفاوت حضور داشته است....

 

 

به گزارش خبرنگار مدال، امروز محمدرضای خلعتبری با قراردادی یک و نیم ساله به تیم ذوب آهن اصفهان پیوست. به همین بهانه نگاهی داشته ایم به کارنامه فوتبالی این بازیکن؛

محمدرضا خلعتبری فوتبال خود را از تیم جوانان شموشک نوشهر شروع کرد. او سپس به تیم بزرگسالان شموشک نوشهر پیوست و از آنجا برای انجام خدمت سربازی راهی تیم فوتبال ابومسلم خراسان شد. خلعتبری 2 فصل برای ابومسلم توپ زد و بعد از آن راهی تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان شد و ۵ فصل در این تیم بازی کرد.
خلعتبری پس از 5 فصل حضور در ذوب آهن به تیم الغرافه قطر پیوست؛ در مدت نیم فصل حضور در این تیم در 9 بازی برای این تیم به میدان رفت 2 گل زد و بعد از جدایی از الغرافه راهی الوصل امارات شد؛ حضور خلعتبری در الوصل و کار زیر دست دیگو ماردونا هم بیش از نیم فصل به طول نینجامید و وی در 10 بازی برای این تیم اماراتی 3 بار گلزنی کرد.
این بازیکن بعد از حضور در امارات دوباره به لیگ ایران آمد و پیراهن طلایی سپاهان را بر تن کرد. خلعتبری در مدت یک فصل حضور در این تیم در 32 بازی برای سپاهان به میدان رفت و 13گل زد؛ این موفق ترین فصل خلعتبری از زمان حضور در لیگ برتر بود.
وی در خرداد ۱۳۹۲ ابتدا قراردادی با تیم عجمان امارات منعقد کرد اما به دلیل استفاده لیگ امارات از نام جعلی خلیج عربی، قراردادش را فسخ و به ایران بازگشت و بدین ترتیب در شهریور ۱۳۹۲ به پرسپولیس تهران پیوست و شاگرد علی دایی شد. خلعتبری در پرسپولیس هم روزهای خوبی داشت و در مدت یک فصل حضور در این تیم در 22 بازی لیگ برتری به میدان رفته و 6 گل زد؛ در این فصل سرخ پوشان نایب قهرمان لیگ برتر شدند.
با آغاز لیگ چهاردهم خلعتبری با جدایی از پرسپولیس دوباره به اصفهان رفت و برای بار دوم پیراهن سپاهان را برتن کرد. این بازیکن این بار 2 فصل پیاپی در سپاهان حضور داشت و در 51 بازی، 13 گل برای این تیم به ثمر رساند.
بعد از اصفهان این بار خلعتبری راهی تبریز شد و به گسترش فولاد (ماشین سازی کنونی) این شهر پیوست؛ او در مدت یک فصل حضور در این تیم در 13 بازی به میدان رفت اما موفق به گلزنی نشد.  
خلعتبری بعد از گسترش فولاد، دی ماه ۱۳۹۵ با قراردادی به مدت نیم فصل به سایپا تهران پیوست؛ 13 بازی و یک گل حاصل کار خلتعتبری در تیم سایپا بود.
آخرین مقصد خلعتبری پیش از ذوب آهن تیم پدیده بود. او در خرداد ۱۳۹۶ به تیم به مدت 1.5 فصل در این تیم عضویت داشت؛ خلعتبری که در فصل جاری یکی از مهره های موثر تیم گل محمدی بود حالا مشهد را ترک کرده و راهی اصفهان شد تا برای دومین بار در دوران فوتبالی اش پیراهن سبز رنگ این تیم را برتن کند.

تمام موفقیت ها

نگاهی به موفقیت های محمدرضا خلعتبری در لیگ برتر؛
نایب قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران ۸۸-۸۷ به همراه تیم ذوب‌آهن اصفهان
نایب قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران ۸۹-۸۸ به همراه تیم ذوب‌آهن اصفهان
سومی در لیگ برتر فوتبال ایران ۹۰-۸۹ به همراه تیم ذوب‌آهن
نایب قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران ۹۳-۹۲ به همراه تیم پرسپولیس تهران
قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران ۹۳-۹۴  به همراه تیم سپاهان
تنها قهرمانی محمدرضا خلعتبری در لیگ برتر به حضور او در تیم سپاهان بازمی گردد با توجه به وضعیت نامطلوب کنونی تیم ذوب آهن در جدول، علیرضا منصوریان بسیار امیدوار است که خلعتبری آماده بتواند به او کمک کند.

تگ ها


فوتبال