نگاهی به گرانترین خریدهای سری آ/ یوونتوس با رونالدو رکورد زد

باشگاه یوونتوس با جذب کریس رونالدو رکورد زد. به گزارش خبرنگار سایت مدال، انتقا ......

باشگاه یوونتوس با جذب کریس رونالدو رکورد زد.
 به گزارش خبرنگار سایت مدال، انتقال رونالدو به یوونتوس از نظر مبلغ قرارداد در زمره گرانترین خریدهای تاریخ فوتبال جهان به حساب می آید.

یوونتوس با خرید کریستیانو رونالدو در نقل و انتقالات سری‌آ رکورد زد، دو سال پس از خرید مشابه گونزالو ایگواین.

فوق ستاره پرتغالی با قرارداد چهار ساله با ارزش ۱۰۰ میلیون یورو که تقریبا معادل ۳۰ میلیون یورو در هر سال می‌شود به ارتش بانوی پیر پیوست.

در حالیکه انتظار می‌رود شرکت خانوادگی، اکسور، بعنوان حامی مالی بخشی از پرداخت مالی را بعهده بگیرد - رونالدو می‌تواند چهره جهانی فراری شود - این دستمزد کماکان یکی از بالاترین دستمزدهای ارائه شده در سری‌آ است که به آسانی پرداخت می‌شود.

رونالدو یکی از گرانقیمت‌ترین انتقالات تاریخ ایتالیا است، پیشتر از ۹۴ میلیون یورویی که بانوی پیر بابت خرید گونزالو ایگواین در سال ۲۰۱۶ به ناپولی پرداخت کرد.

قبل از آن باید به شانزده سال پیشتر بازگردیم که آخرین رکورد نقل و انتقالات شکسته شد، با خرید هرنان کرسپو به مبلغ ۵۶.۸۱ میلیون یورو در ابتدای فصل ۲۰۰۰/۰۱ توسط پارما.

در آن زمان بیانکوچلستی پرچم‌دار فتح اسکودتو بود، اما ولخرجی بیش از حد آنها موجب مشکلات مالی شد.

انتقال کریستین ویری از آکوییله به اینتر در ۱۹۹۹ با مبلغ ۴۶.۴۸ میلیون یورو رکورد قبلتر بود.

آن دو انتقال رکورد جهانی نقل و انتقالات را رد کرد و هیچ باشگاه ایتالیایی نتوانسته پس از خرید کرسپو توسط لاتزیو رکورد جهانی ثبت کند.

از میان ۱۰ خرید برتر سری‌آ، یوونتوس ۵ سهم دارد، با خرید ژائو کانسلو در این تابستان تبدیل به دهمین تیم گرانقیمت تبدیل می‌شود.

انتقال ۴۰ میلیون یورویی ژائو ماریو به اینتر در سال ۲۰۱۶ بیشتر از پرداخت بیانکونری برای پاول ندود در سال ۲۰۰۱، بیشتر از انتقال پیپو اینزاگی به میلان در همان سال و تقریبا ۱۰ میلیون یورو بیشتر‌از پرداخت روسونری به الساندرو نستا بود.

شاید غیر منتظره نباشد که ۷ مورد از نقل و انتقالات از ۲۰ مورد نقل و انتقالات برتر تاریخ سری‌آ طی دو تابستان قبل شکل گرفته است

تگ ها


اخبار روز یوونتوس فوتبال