نگاهی به یمن، نخستین حریف ایران در جام ملت‌ها/ 6 شکست در 7 بازی اخیر

حریف ایران در بازی فردا از 7 بازی اخیر خود در 6 بازی متحمل شکست شده است ......

حریف ایران در بازی فردا از 7 بازی اخیر خود در 6 بازی متحمل شکست شده است.
به گزارش خبرنگار مدال، تیم ملی ایران فردا در نخستین بازی خود در جام ملت‌های آسیا به مصاف یمن خواهد رفت. شیاطین سرخ لقب تیم ملی یمن است و این تیم جنوب غرب آسیا، در حال حاضر در رده 135 جهان و 26 آسیا حضور دارد. این نخستین حضور یمن در جام ملت‌های آسیا خواهد بود و این کشور که این روزها درگیر جنگ است و در 6 بازی از 7 بازی اخیر خود مغلوب شده است. به بهانه تقابل تیم ملی ایران و یمن، نگاهی خواهیم داشت به آخرین وضعیت نخستین حریف تیم ملی؛
 
لیست تیم
محمد عیاش، رامی الوسمانی، محمدفواد عمر، مدیر الرداعی، عبدالعزیز الجماعی، احمد عبدالرب، امد السروری، وحید الخیاط، علا الساسی، احمد ظبعان، عبدالموسی المطری، احمد الحیفی، علاالدین مهدی، علی حافظ، عمار حمصان، سالم المعزی، حسین القاضی، احمد الاوس، محمد احمد بقشان، عماد منصور، محمد با رویس، سالم الحرش و سعود السوادی بازیکنان تیم ملی یمن در جام ملت‌های آسیا خواهند بود.
 
 
لژیونرها
یمن در ترکیب خود 14 لژیونر دارد که در این میان 9 بازیکن در قطر (در الخریطیات، العربی، الخور، المرخیه، المسیمر، السیلیه، الوکره، المعیذر و القطر)، سه بازیکن در عمان (در الروستاق، البیدیه و دبا کلاب)، یک بازیکن در عراق (اربیل) و یک بازیکن در امارات (دبا الحیسن) بازی می‌کنند و 9 بازیکن این تیم در باشگاه‌های داخلی یمن (5 بازیکن از الوحده عدن، 2 بازیکن از الاهلی صنعا، یک بازیکن از الصغر و یک بازیکن از التلال) بازی می‌کنند.
 
 
سرمربی
یان کوچیان 60 ساله و اهل جمهوری چک هدایت یمن را برعهده دارد. وی سابقه سرمربی‌گری در تیم ملی اسلواکی را داشته و در مقطعی در باشگا‌ه‌های کلن و فرانکفورت آلمان و تیم ملی اتریش به عنوان دستیار فعالیت کرده و به جز این تیم‌ها، در چند تیم باشگاهی چینی، لهستانی و آلمانی در سطوح پایین به عنوان سرمربی حضور داشته و حدود سه ماه است که به عنوان سرمربی در این تیم فعالیت خود را آغاز کرده است.
 
 
ستاره‌ها
علا الساسی 32 ساله یکی از بازیکنان کلیدی ترکیب یمن است که با بازوبند کاپیتانی این تیم به زمین می‌رود و سابقه حضور در 87 بازی ملی را داشته و 14 بار نیز برای این تیم گل زده است. محمدعلی عیاش دروازه‌بان این تیم نیز یکی از مهره‌های کلیدی یمن محسوب می‌شود که در 60 بازی ملی برای یمن به میدان رفته است. عبدالواسط المطری در خط حمله نیز یکی دیگر از بازیکنان کلیدی این تیم است در 26 بازی ملی 7 بار برای یمنی‌ها گلزنی کرده است.
 
 
شرایط سنی
میانگین سنی 23 بازیکن یمن در این بازی‌ها، 26.3 سال است و وحید الخیاط 33 ساله مسن‌ترین بازیکن این تیم محسوب می‌شود. یمن به جز این بازیکن 4 بازیکن بالای 30 سال دیگر در لیست خود دارد و سالم الحرش 20 ساله نیز جوان‌ترین بازیکن این تیم است. یمن همچنین 5 بازیکن با شرایط سنی زیر 23 سال در لیست خود دارد.
 
 
شرایط فیزیکی
میانگین قدی بازیکنان یمن 175 سانتی‌متر است و از این حیث بازیکنان این تیم به طور متوسط 5 سانتی‌متر از بازیکنان ایرانی کوتاه‌تر خواهند بود. سعود السوادی دروازه‌بان دوم این تیم با 185 سانتی‌متر بلندقدترین بازیکن این تیم است و تنها 5 بازیکن این تیم بالای 180 سانتی‌متر قامت دارند. عبدالواسع المطری نیز با 167 سانتی‌متر کوتاه‌ترین بازیکن این تیم محسوب می‌شود.
 
نحوه صعود به جام ملت‌ها
در دور اول مقدماتی (بازی‌های مقدماتی جام جهانی و جام ملت‌های آسیا)، یمن با ازبکستان، کره شمالی، فیلیین و بحرین در یک گروه قرار داشت و در این دور از بازی‌ها با 7 شکست در 8 بازی و تنها یک پیروزی یک گله مقابل فیلیپین کسب کردند. در دور دوم مقدماتی که تنها مختص به رقابت‌های جام ملت‌های آسیا بود یمن با فیلیپین، تاجیکستان و نپال در یک گروه بود و یمنی‌ها در این دور از بازی‌ها، 2 پیروزی کسب کرد و در 4 بازی با تساوی از زمین خارج شد. یمن مقابل تاجیکستان و نپال به پیروزی دست یافت و در سایر بازی‌ها با تساوی از زمین خارج شد و به عنوان تیم دوم این گروه به جام ملت‌های آسیا رسید.
 
نتایج اخیر
یمن طی دو سال اخیر در 14بازی به میدان رفته و این مدت تنها دو پیروزی مقابل نپال و تاجیکستان کسب کرده است. یمن همچنین 4 تساوی مقابل نپال، فیلیپین (دو بار) و تاجیکستان به دست آوره و در این دو سال، مقابل فلسطین، مصر، قطر، بحرین، عراق، عربستان، امارات و سوریه متحمل شکست شده که از این شکست‌ها، 6 شکست مربوط به 7 بازی اخیر این تیم بوده است.

تگ ها


فوتبال