نگاه آماری جدول ترانسفر مارکت /نبرد 43 میلیاردی

در حالی كه بازیكنان تیم لخویا تقریباً دو برابر تیم پرسپولیس قیمت گذاری شده اند اما بازیكنان تیم العین فاصله قیمتی چندانی با استقلالی ها در جدول ترانسفرماركت ندارند ......

در حالی كه بازیكنان تیم لخویا تقریباً دو برابر تیم پرسپولیس قیمت گذاری شده اند اما بازیكنان تیم العین فاصله قیمتی چندانی با استقلالی ها در جدول ترانسفرماركت ندارند.

به گزارشس مدال به نقل از خبر ورزشی- بررسی دو تیم پرسپولیس و لخویا نشان داد حریف قطری پرسپولیس حدود 21 میلیون یورو برای خرید بازیكنان این فصلش هزینه كرده ولی پرسپولیس حدود 5/10 میلیون یورو.

این در حالی است كه قیمت كلی بازیكنان تیم العین در ترانسفرماركت 73/12 میلیون یورو تعیین شده و استقلالی ها 43/10 میلیون یورو. فاصله ای در حدود 3/2 میلیون یورو معادل 9 میلیارد و 591 میلیون تومان. عددی كه در ابعاد میلیاردی چندان جلب توجه نمی كند.

العین دیگر آسیایی هم نیست

العین در لیگ امارات با 55 امتیاز چهارم شد و با صدر 13 امتیاز فاصله گرفت. این تیم سهمیه آسیایی فصل بعد را هم از دست داد و با این شرایط به دیدار استقلال می آید!

هافبك 4 میلیون یورویی العین!

عمر عبدالرحمن بازیكن 25 ساله اماراتی كه متولد ریاض عربستان است بهترین و گران قیمت ترین بازیكن العین به شمار می رود. او 4 میلیون یورو قیمت دارد و از اول هم در همین تیم بوده است.

بازیكن 5 میلیاردی استقلال

امید ابراهیمی هم در این جدول گران قیمت ترین بازیكن استقلال محسوب می شود. 2/1 میلیون یورو معادل 5 میلیارد و 400 هزار تومان (با حساب هر یورو 4170 تومان) برای این هافبك تعیین شده است. البته او سال قبل 5/1 میلیون یورو قیمت داشته است. گر چه رسیدن این بازیكن به بازی رفت العین هنوز قطعی نیست.

گلزن 6 میلیاردی العین

پس از عبدالرحمن 4 میلیونی، دانیلو مورنو آسپریلا بازیكن 28 ساله كلمبیایی العین 5/2 میلیون یورو و كایو برزیلی با 12 گل زده 4/1 میلیون یورو در ردیف دوم و سوم بازیكنان گران قیمت العین قرار دارند. كایو كه بهترین گلزن این تیم است حدود 6 میلیارد تومان ( به اندازه قیمت 5 بازیكن استقلال ) ارزش دارد.

محسن كریمی 3 میلیاردی!

ترانسفرماركت قیمت جابر انصاری را 800 هزار دلار تعیین كرده و پس از او محسن كریمی و وریا غفوری را با 700 هزار دلار به عنوان سومین بازیكنان استقلال در نظر گرفته است. رقمی در حدود 3 میلیارد تومان! برای محسن كریمی كه قراردادش با استقلال 250 میلیون تومان بسته شد!

گران ترین خطوط استقلال و العین

ترانسفرماركت در استقلال قیمت كلی دروازه بانان را 950 هزار یورو، قیمت مدافعان را 7/3 میلیون یورو، هافبك ها را 48/4 میلیون یورو و مهاجمان را 3/1 میلیون یورو تعیین كرده است. در واقع منصوریان بیشترین هزینه را برای هافبك هایش در نظر گرفته است. در العین هم قیمت كلی دروازه بانان این تیم 300 هزار یورو، مدافعان 05/1 میلیون یورو، هافبك ها 03/6 میلیون یورو و مهاجمان 35/5 میلیون یورو تعیین شده است. در واقع «زوران مامیچ» كروات سرمربی العین هم بیش از هر پستی برای هافبك هایش هزینه كرده و قطعاً جنگ این هافبك ها در آزادی دیدنی خواهد بود.

نبرد 43 میلیاردی در آزادی

اگر قیمت هافبك های دو تیم را به تومان محاسبه كنیم استقلال با 48/4 میلیون یورو معادل 18 میلیارد و 681 میلیون و 600 هزار تومان و العین با 03/6 میلیون یورو معادل 25 میلیارد و 145 میلیون و 100 هزار تومان نبرد سنگینی در آن دیدار برگزار خواهند كرد. جمع قیمت هافبك های دو تیم هم عدد 43 میلیارد و 826 میلیون و 700 هزار تومانی را نشان می دهد، رقمی كه می تواند بودجه 2 تیم لیگ برتری خودمان باشد!

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال