نگاه‌ها به اشکان دژاگه؛ هیجانی‌ترین انتقال ممکن!

اشکان دژاگه مد نظر استقلال است و هیچ بعید نیست طی یکی، دو روز آینده با آبی های پایتخت به توافق برسد....

به گزارش "ورزش سه"، دژاگه به عنوان یکی از ستاره های سال های گذشته فوتبال ایران، در شرایطی لیگ بیستم را نیز با پیراهن تراکتور تبریز شروع کرد که امسال آخرین سال قراردادش با این تیم است. او در کنار احسان حاج صفی و مسعود شجاعی در ماه ها و فصول گذشته ۳ نام بزرگ تراکتور بودند اما حالا در نیم فصل رقابت های لیگ بیستم بعد از آنکه حاج صفی از جمع سرخپوشان تبریزی جدا شد و به سپاهان رفت، دژاگه نیز خواهان جدایی از تراکتور شده و احتمال رفتنش به تیم دیگری وجود دارد.


نکته مهم درباره دژاگه این است که رسول خطیبی سرمربی سرخ‌پوشان به طور قطعی مخالفتش را با جدایی کاپیتان سابق تیم ملی اعلام کرده اما این بازیکن خودش نمی‌خواهد در تبریز به فوتبالش ادامه بدهد و به مسئولان باشگاه نیز این مساله را اعلام کرده است.


در چنین شرایطی هیچ بعید نیست که دژاگه نیز برای جدایی از تراکتور راه احسان حاج‌صفی را برود و با توجه به اینکه مطالبات مالی زیادی از باشگاه دارد، با بخشیدن بخشی از پولش مدیران باشگاه را مجاب به جدایی کند. اما در این خصوص خطیبی هم باید نظر بدهد و به همین خاطر نمی‌شود خیلی قطعی در این باره صحبت کرد. 


بی تردید در صورتی که جدایی دژاگه از تراکتور به سرانجام برسد، مقصد بعدی او یکی از مسائل اصلی مورد بحث در فضای مجازی است. کاپیتان سابق تیم ملی که آخرین سال های دوران فوتبالش را سپری می‌کند، حالا در ۳۴ سالگی هم یک مهره تاثیرگذار برای هر تیمی محسوب می‌شود و طبیعی است پیشنهادهای خوبی نیز به دست او برسد.


در روزهای گذشته بحث هایی درباره پیوستن اشکان دژاگه به استقلال تهران وجود داشت اما این مسائل با توجه به قرارداد او با تراکتور هیچ وقت به طور رسمی مطرح نشد و در حد گمانه زنی باقی ماند. حالا اما با توجه به علاقه این ستاره برای جدایی از تراکتور وارد فاز جدی تری شده است. 


فرهاد مجیدی سرمربی استقلال طی روزهای گذشته خواهان جذب دژاگه شده و درخواست رسمی اش را در این باره هم به مدیران باشگاه ارائه کرده است. از این رو حالا مدیران استقلال با خیال آسوده تری می‌توانند با دژاگه پای میز مذاکره بنشینند و  نظر او را برای حضور در تیم خود جلب کنند.


از باشگاه استقلال شنیده می‌شود که دژاگه با مسئولان باشگاه صحبت های اولیه را درباره پیوستن به این تیم انجام داده اما هنوز به طور رسمی مذاکره ای انجام نشده است. قرار است طی یکی، دو روز آینده این مذاکرات به طور رسمی صورت بگیرد و احتمال انجام توافق هم زیاد است.


با توجه به اعتقاد مجیدی به دژاگه و اینکه این ستاره سابق تیم ملی می‌تواند وزن خط هافبک استقلال را بالا ببرد و این تیم را در مسیر قهرمانی تقویت کند، حالا بحث حضور او در جمع آبی های پایتخت جدی تر شده و به نظر می‌رسد به نتیجه هم برسد.


با این تفاسیر اگر مشکل خاصی پیش نیاید احتمال شاهد یکی از بزرگ ترین نقل و انتقالات زمستانی فوتبال ایران باشیم؛ جایی که کاپیتان سابق تیم ملی و ستاره ای که سابقه بازی در تیم های بزرگی مثل وولفسبورگ آلمان، فولهام انگلیس، هرتابرلین و ناتینگهام فارست را در کارنامه دارد از شمال غرب کشور و شهر تبریز راهی پایتخت شود و پیراهن استقلال را برتن کند. البته که این موضوع منوط به فسخ قرارداد رسمی دژاگه با تراکتور است که با توجه به مخالفت رسول خطیبی هنوز نمی‌شود با قطعیت درباره‌اش صحبت کرد.

تگ ها


استقلال تهران تراکتور نقل و انتقالات نیم فصل ۱۳۹۹ فوتبال ایران اشکان دژاگه لیگ برتر خلیج فارس فوتبال