نگاه ویژه مدال به دیدار پرسپولیس-نفت مسجد سلیمان/ هشتمین تقابل ویسی-برانکو؛ 1-5 به سود پروفسور

نگاهی ویژه به تقابل دو تیم پرسپولیس و نفت مسجد سلیمان در هفته چهارم لیگ برتر ......

نگاهی ویژه به تقابل دو تیم پرسپولیس و نفت مسجد سلیمان در هفته چهارم لیگ برتر.

به گزارش خبرنگار سایت مدال، با توجه به تقابل روز جمعه دو تیم پرسپولیس و نفت مسجد سلیمان نگاهی داشته ایم به آمار و نکاتی قابل توجه از این بازی؛

نگاهی به تمام تقابل های ویسی با پرسپولیس

1-ویسی نخستین بار سال 1389 در ورزشگاه آزادی و در حالیکه هدایت تیم صبای قم را بر عهده داشت مقابل پرسپولیسی که علی دایی سرمربی آن بود قرار گرفت و با نتیجه 1-4 موفق به شکست سرخ ها شد.
2-ویسی فصل بعد هنوز هم روی نیمکت صبای قم بود و دیدار رفت را با نتیجه 0-2 به پرسپولیس مصطفی دنیزلی واگذار کرد.
3-در دیدار برگشت پرسپولیس-صبای قم در فصل یازدهم که در شهر قم برگزار می شد ویسی و شاگردانش با نتیجه 2-2 متوقف شدند.
4-در بازی رفت دو تیم پرسپولیس و پیکان در لیگ دوازدهم، پیکانی ها در حالی با نتیجه 0-6 مغلوب سرخ ها شدند که ویسی را به عنوان سرمربی روی نیمکت خود می دیدند و یحیی گل محمدی هم هدایت سرخپوشان پایتخت را بر عهده داشت. در این فصل عبدالله ویسی پیش از دیدار برگشت مقابل پرسپولیس از سرمربیگری پیکان برکنار شد.
5-فصل سیزدهم ویسی هدایت آبی های خوزستان را بر عهده داشت و در بازی رفت در ورزشگاه آزادی موفق شد تیم علی دایی را با تساوی بدون گل متوقف کند.
6-در دیدار برگشت دو تیم در فصل سیزدهم، استقلال خوزستان با عبدالله ویسی در اهواز با نتیجه 0-1 مغلوب تیم پرسپولیس شد.
7-ویسی در فصل چهاردهم هنوز هم هدایت استقلال خوزستان را بر عهده داشت و درخشان به تازگی روی نیمکت سرخ ها نشسته بود. دیدار رفت دو تیم در آزادی با نتیجه 1-2 به سود پرسپولیسی ها خاتمه یافت.
8-بازی برگشت دو تیم زمانی بود که حضور برانکو در پرسپولیس قطعی شد. این سرمربی سپس به کشورش برگشت تا کارهای مقدماتی بازگشت به ایران را پشت سر بگذارد. در غیاب او، آندره پانادیچ دستیار کرواتش، پرسپولیس را به اهواز برد که تلاش او به عنوان نفر اول تصمیم گیرنده در کادرفنی، حاصلی جز تساوی 1 – 1 مقابل استقلال خوزستان در اهواز نداشت.
9-بازی رفت فصل پانزدهم نخستین تقابل ویسی و برانکو به حساب می آمد. این دیدار که در اهواز برگزار شد در نهایت با برد 1-2 آبی های خوزستانی به پایان رسید تا اولین و تنها برد ویسی مقابل برانکو اینگونه به وقوع پیوسته باشد.
10- بازی برگشت دو تیم در فصل پانزدهم در ورزشگاه آزادی در واقع دومین تقابل برانکو ایوانکوویچ و ویسی به حساب می آمد و با نتیجه 0-2 به سود سرخپوشان به پایان رسید.
11-فصل شانزدهم عبدالله ویسی هدایت زردپوشان اصفهانی را بر عهده گرفت و از اهواز راهی اصفهان شد. در دیدار رفت پرسپولیس در اصفهان با نتیجه 1-3 موفق به از پیش رو برداشتن سپاهان شد.
12-در بازی برگشت دو تیم پرسپولیس و سپاهان در ورزشگاه آزادی باز هم این پرسپولیسی ها بودند که با آن ضربه پنالتی معروف که توسط طارمی و رضاییان به ثمر رسید موفق به کسب برد 1-2 مقابل سپاهانی ها شدند.
13-بازی رفت دو تیم پرسپولیس و استقلال خوزستان در لیگ هفدهم در اهواز با نتیجه 1-3 و با گل های علیپور (2) و خلیل زاده با پایان رسید. در این دیدار ویسی روی نیمکت آبی ها خوزستانی و برانکو روی نیمکت سرخ ها پایتخت حضور داشت و روز شنبه هر دو مربی بار دیگر مقابل یکدیگر قرار می گیرند.
14-پرسپولیسی ها در هفته 24 و در بازی برگشت لیگ هفدهم، مقابل استقلال خوزستان با تک گل سیامک نعمتی به برد دست یافتند.
جمع بندی: ویسی تا کنون ۱۴ بار در قامت سرمربی و روی نیمکت تیم های مختلف، مقابل پرسپولیس قرار گرفته است که حاصل آن ۹ باخت، 3تساوی و 2 برد بوده است.

تقابل های ویسی و برانکو

از زمان حضور برانکو در پرسپولیس ویسی در تیم های سپاهان و استقلال خوزستان تا کنون 7 بار مقابل سرمربی کروات سرخ ها قرار گرفته که ۵ برد برای برانکو و یک برد برای عبدالله ویسی ثبت شده و دیگر بازی نیز با تساوی خاتمه یافته است.

سرخ های گلزن!

سرخپوشان در تقابل با تیم های عبدالله ویسی موفق شده اند ۲۷ گل به ثمر برسانند و در طرف مقابل تیم هایی که این سرمربی هدایت شان را بر عهده داشته تنها 12 بار موفق به باز کردن دروازه پرسپولیس شده اند.

پرسپولیس-ویسی; اغلب پر گل!

در ۱۴ دیدار اخیر تیم های ویسی با پرسپولیس ۳۹ گل رد و بدل شده یعنی در هر بازی نزدیک به سه گل و این نکته، نوید دهنده بازی پرگل و تماشاگر پسند دو تیم در روز جمعه است.

تگ ها


پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال