نگاه ویژه کادر فنی تیم‌های ملی به چهره‌های موفق لیگ برتر کشتی

نظارت سرمربیان تیم ملی کشتی آزاد و فرنگی بر پیکارهای لیگ برتر، باعث امیدواری چهره‌های جوان و آینده‌داری شد که حالا خود را در یکقدمی اردوی تیم ملی می‌بینند....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، پیکارهای لیگ برتر امسال با تمام فراز و فرودهای خود با توجه به شیوع ویروس کرونا، مزایا و معایب فراوانی داشت. البته با چشم پوشی بر کاستی‌های موجود لیگ امسال که باید در فرصت کافی مورد بررسی قرار گیرد، می‌توان به نکات بارز و مفید این میدان داخلی اشاره کرد. پیکارهای لیگ برتر کشتی آزاد و فرنگی، جدا از دستاوردهای مالی برای کشتی گیران و مربیان، دارای بار فنی و نتایج خوبی برای مدعیان جوان و آینده دار بود که توانستند توان و استعداد خود را به رخ کادر فنی تیم ملی بکشند.

از آغاز پیکارهای لیگ برتر، محمد بنا و غلامرضا محمدی به عنوان سرمربیان تیم‌های ملی کشتی همراه با دیگر مربیان کادر فنی در اکثر دیدارهای لیگ در سالن مسابقات حضور داشتند تا عملکرد آزاد و فرنگی‌کاران را زیر نظر بگیرند. بدین ترتیب کشتی‌گیران باتجربه و عنواندار، در کنار جوانان باانگیزه و جویای نام، مجال آن یافتند تا در شرایطی که شیوع کرونا باعث تعطیلی و بلاتکلیفی این رشته شده، توان فنی و جسمی واقعی خود را در لیگ نمایان کنند.

در این میان باید به کشتی گیران جوان و دور از عرصه ملی اشاره کرد که انگیزه فراوانی داشتند تا در برابر نگاه تیزبین سرمربیان تیم‌های ملی، هر چه در چنته دارند رو کنند. به هر حال تلاش و زحمات این کشتی‌گیران نیز بی نتیجه نماند و حالا سرمربیان تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی در نظر دارند این چهره‌های جوان و پرامید را بیشتر مورد حمایت قرار دهند.

در همین راستا غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد با اشاره به سطح کیفی دور برگشت لیگ برتر اظهار داشت: «چند مدعی جوان توانستند نظر کمیته فنی را جلب کنند. البته این موضوع فقط به دور برگشت منتهی نمی‌شود و در پیکارهای دور رفت لیگ برتر هم چهره‌های جوان و آینده داری را زیر نظر داشتیم که قطعاً به اردوهای آینده تیم ملی دعوت خواهند شد. به هر حال اصل و اساس لیگ، همان نتایج غیرقابل پیش بینی و شور و هیجان آن است که خوشبختانه شاهد آن بودیم. ما بعد از پایان مرحله نهایی لیگ برای برپایی اردوهای تیم ملی و آغاز برنامه‌های پیش‌رو اقدام می‌کنیم که مطمئناً از جوانان مستعد و موفق لیگ برتر نیز دعوت خواهیم کرد.»

از سوی دیگر اعضای کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی هم چنین نظری دارند؛ به طوری که حبیب الله اخلاقی یکی از مربیان تیم ملی با توجه به سطح کیفی پیکارهای لیگ اعلام کرد: «این رقابتها باعث شد فرنگی کاران با انگیزه بیشتری تمرین کنند و به وضوح دیدیم شور و حال بچه‌ها در دور برگشت لیگ برتر به مراتب بیشتر از دور رفت بود. پیشرفت کشتی‌گیران در طول مسابقات کاملاً به چشم آمد و ما با فرنگی‌کاران سرحال‌تر و آماده‌تری روبرو شدیم. البته در دور رفت لیگ مشخص شد، ماه‌ها دوری از مسابقه و تمرین بر روی تشک، باعث افت بچه‌ها شده بود، اما در دور برگشت شرایط بهتر شد و اکثر کشتی‌ها با شور و حال و هیجان بیشتری همراه بود.»

آنچه مسلم است حالا دست کادر فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی برای دعوت از کشتی‌گیران به اردوی آماده سازی رقابتهای قهرمانی آسیا و مسابقات گزینشی بازتر است، چراکه سرمربیان تیم ملی در کنار شناخت از کشتی‌گیران باتجربه و قدیمی، از پتانسیل و توان جوانان باانگیزه و نسبتاً گمنام هم آگاه هستند.

بیشتر بخوانید:

قهرمان المپیک به استقبال فرنگی‌کاران ملی‌پوش رفت

تنها نماینده ایران امروز به میدان می‌رود

 

 

تگ ها


کشتی فرنگی کشتی آزاد اردوی تدارکاتی کشتی