نگذاشتند در چلسی از فوتبال خداحافظی کنم

پتر چک انتقالش به آرسنال را یکی از سخت ترین تصمیمات دوران فوتبالش عنوان کرد....

به گزارش "ورزش سه"، پتر چک دروازه‌بان پیشین تیم چلسی، بین سال های ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۵ موفق شد عناوین قهرمانی زیادی را با این تیم به دست بیاورد. از چندین قهرمانی در لیگ برتر انگلیس و جام حذفی تا قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا کلکسیون افتخارات او را کامل می‌کند.

با این حال او در اواخر حضور در چلسی جایگاه نخست را از دست داد و تیبو کورتوا بلژیکی به عنوان دروازه‌بان نخست به میدان رفت. چک نیز تابستان ۲۰۱۵ راهی آرسنال شد و سال گذشته از دنیای فوتبال خداحافظی کرد.

پتر چک با یادآوری اتفاقات سال آخر دوره حضور در چلسی گفت:« دوست داشتم در چلسی از فوتبال خداحافظی کنم. در اردوی پیش فصل کاملا آماده بودم ولی تصمیم گرفته شد تیبو کورتوا به جای من درون دروازه قرار گیرد. باشگاه تیبو کورتوا را به عنوان آینده دروازه‌بانی خود در نظر گرفته بود و کاری نمی توانستم بکنم. من واقعا آماده بودم و دوست داشتم برای تیم بازی کنم و به همین خاطر یکی از سخت‌ترین تصمیم‌های زندگی را گرفتم و راهی آرسنال شدم.»

او در بخش دیگری از حرف هایش درباره شکستن سرش در سال ۲۰۰۶  توسط استیفن هانت که باعث شد او کلاه محافظ به سر کند، گفت:« برای اولین‌بار می‌خواهم یک چیزی بگویم که تا به حال هیچکس نمی‌داند. من قبل از آن مصدومیت هر دو کتفم شکسته بود و مصدومیت سختی داشتم ولی کسی خبر نداشت و بعد از آن نیز جمجمه‌ام آسیب دید که مصدومیت سنگینی بود و پشت سر گذاشته شد.»

تگ ها


پتر چک تیبو کورتوا آرسنال چلسی رئال مادرید