نگرانی داورزنی درباره پرونده علیرضا کریمی

محمدرضا داورزنی در حاشیه مجمع انتخاباتی چوگان ظهار داشت: امروز یکی دیگر از فدراسیونها از حالت بی ثباتی خارج شد و دهخدایی که سابقه دبیری فدراسیون را داشت، به عنوان رئیس جدید انتخاب شد ......

 محمدرضا داورزنی در حاشیه مجمع انتخاباتی چوگان ظهار داشت: امروز یکی دیگر از فدراسیون‌ها از حالت بی ثباتی خارج شد و دهخدایی که سابقه دبیری فدراسیون را داشت، به عنوان رئیس جدید انتخاب شد. امیدواریم با توجه به ثبت جهانی این رشته در یونسکو و انتظارات رهبری و مردم از چوگان، این رشته به جایگاه واقعی خود برسد. ما انتظار داریم نیروهای مسلح درخصوص این رشته همکاری جدی کنند. در واقع یکی از جاهایی که خیلی می‌تواند کمک کند، همین نیروهای مسلح است.
وی درباره کم بودن اعضای مجمع چوگان گفت: در مجامع دیگر رشته‌ها 31 نفر از هیئت‌ها وتعدادی دیگر به عنوان نماینده برخی ارگان‌ها و ... حضور دارند. اما در چوگان فقط 6 استان فعال هستند. تلاش می‌کنیم با کمک فدراسیون، این رشته در سایر استان‌ها توسعه پیدا کند. امیدواریم اعضای مجمع نیز در مجمع بعدی بیشتر شود. برای تشکیل یک تیم چوگان حداقل به 16 اسب نیاز است. انتظار داریم نهادها برای توسعه این رشته به کمک ما بیایند. همچنین انتظار داریم دولت نگاه ویژه‌ای به این رشته داشته باشد و حداقل امکانات زیرساختی که بخش خصوصی نمی‌تواند مهیا کند، آماده شود و بخش خصوصی در سایر بخش‌ها قدم بردارد.
وی درباره غیبت نامزدها و برگزاری انتخابات با حضور فقط یک کاندیدا گفت: یکی از بحث‌های فدراسیون جهانی چوگان این است که یکی از اعضای خانواده چوگان، رئیس فدراسیون شود. دهخدایی 9،8  سال دبیر فدراسیون بوده و اقدامات جدی نیز داشته است. سایر نامزدها زمانی که دیدند دهخدایی در انتخابات شرکت کرده، ترجیح دادند او رئیس فدراسیون شود. البته پیش بینی من این بود که امروز 2، 3 رقیب جدی در انتخابات حضور داشته باشند. به هر حال مهم این است که یک نفر انتخاب شود و ماموریت‌ها را انجام بدهد. در واقع تعداد رقیبان برای وزارت ورزش مهم نیست.
وی در خصوص برگزاری پشت سر هم انتخابات فدراسیون‌ها طی یک ماه اخیر گفت: انتخابات بسکتبال نیز روز 23 دی برگزار می‌شود تا رئیس فدراسیون بتواند در انتخابات کمیته ملی المپیک از حق این رشته دفاع کند. تلاش ما این بوده که انتخابات فدراسیون‌ها به موقع و منظم برگزار شود. ما در یک ماه اخیر 14، 15 مجمع و از تیرماه نیز تاکنون 17، 18 مجمع را برگزار کرده‌ایم و سعی کردیم به اوضاع فدراسیون‌ها سروسامان بدهیم که برگزاری این تعداد مجمع در این مدت رکورد خوبی برای وزارت ورزش خواهد بود. البته بعد از انتخابات کمیته ملی المپیک نیز دوران ریاست چند فدراسیون در بهمن‌ماه به پایان می‌رسد و سعی می‌کنیم کار این فدراسیون‌ها به سرپرستی نکشد تا از ثبات برخوردار باشند.
داورزنی درباره عدم انتخاب دو عضو دیگر برای ستاد نظارت بر انتخابات کمیته ملی المپیک اظهار داشت: مسئولیت این موضوع با مسئولان کمیته ملی المپیک است و آنها باید در این باره پاسخ بدهند.
وی درباره اتفاقات اخیر پیرامون کشتی ایران و خطر تعلیق از سوی فدراسیون جهانی گفت: نگرانی‌هایی که در این باره وجود داشت منجر به این شد که در نشستی مسائل مختلف را بررسی کنیم در همین باره تصمیمات احتمالی که ممکن است از سوی اتحادیه جهانی درباره ورزشکار ایرانی، مربی‌اش و همچنین فدراسیون کشورمان گرفته شود مطرح شد تا بتوانیم اقدامات لازم را انجام بدهیم. کار در این باره با کمک رسول خادم و همچنین وزیر ورزش جلو می‌رود تا با یک تصمیم غیرمنتظره از سوی اتحادیه جهانی کشتی مواجه نشویم. پیش‌بینی که از این موضوع داریم این است که پس از تعطیلات کریسمس و در جلساتی که در اتحادیه جهانی برگزار می‌شود تصمیماتی نگیرند که ما شوکه شویم، الان هم بحث حضور پرونده مربی و ورزشکار کشورمان در کمیته اخلاق اتحادیه جهانی مطرح شده است.
داورزنی درپایان درباره زمان اعلام اسامی نامزدهای ریاست فدراسیون بسکتبال گفت: اسامی افراد تایید صلاحیت شده تا 3، 4 روز دیگر اعلام خواهد شد.

تگ ها


اخبار روز کشتی