نگرانی رئال؛ آمار ناامیدکننده آنچلوتی برابر PSG

یک هفته بعد در پارک دو پرنس، رئال مادرید در دور رفت یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان باید به مصاف پی‌اس‌جی برود....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، رئال شنبه در لاسرامیکا دیدار حساسی برابر ویارئال پیش رو دارد و سپس باید خود را مهیای بازی با پی‌اس‌جی کند. فینالی زودهنگام در یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان که در نهایت باعث حذف یکی از این دو تیم بزرگ خواهد شد.

کارلو آنچلوتی سرمربی رئال، ‌یک سال و نیم هدایت پاریسی‌ها را برعهده داشت. او پی‌اس‌جی را قهرمان لیگ کرد ولی در لیگ قهرمانان پشت سد بارسلونا ماند. فصل ۱۳-۲۰۱۲ پی‌اس‌جی و بارسا در یک‌چهارم نهایی به مصاف هم رفتند که بازی در پاریس ۲-۲ مساوی شد و در بازی برگشت تساوی ۱-۱ حکم به صعود بارسا داد. گل پدرو در دقیقه ۷۱ بود که مانع صعود تیم تحت هدایت کارلتو شد.

سرمربی ایتالیایی اما در رویارویی‌هایش با پی‌اس‌جی نتایج خوبی کسب نکرده و هرگز برنده نشده است.

۲۷ سپتامبر ۲۰۱۷ بایرن مونیخ با شکست ۳-۰ از پی‌اس‌جی در پاریس، شب تلخی را تجربه کرد که در نهایت منجر به برکناری آنچلوتی شد. او در اولین فصل حضورش بایرن را قهرمان بوندس‌لیگا و سوپرکاپ کرده بود و در ابتدای فصل ۱۸-۲۰۱۷ نیز سوپرکاپ دوم را کسب کرد اما در لیگ شروعی بد داشت و پس از تنها ۹ بازی از فصل برکنار شد.

کارلتو سپس راهی ناپولی شد و در فصل ۱۹-۲۰۱۸ با پی‌اس‌جی در دور گروهی قرار گرفت. هر دو بازی ناپولی و پی‌اس‌جی ۱-۱ مساوی شد. در بازی رفت گل دقیقه آخر دی ماریا اجازه نداد ناپولی برنده شود؛ گلی که باعث شد ناپولی نتواند راهی دور بعد لیگ قهرمانان شود.

در دوران مربیگری آنچلوتی، اورتون و هوفن‌هایم نیز دیگر تیم‌هایی بوده‌اند که او در سه یا بیشتر از سه بازی موفق به پیروزی بر آنها نشده است. زمانی که او مربی چلسی بود، ۶ بار برابر اورتون قرار گرفت و حاصل کار سه تساوی و سه شکست بود. به‌عنوان مربی بایرن نیز او برابر هوفن‌هایم تحت هدایت یولیان ناگلزمان دو بار شکست خورد و یک بار مساوی کرد.

تگ ها


ناپولی یولیان ناگلزمان اورتون پاری سن ژرمن بایرن مونیخ فوتبال جهان پاری سن ژرمن رئال مادرید UEFA Champions League فوتبال