نگرانی شدید رئیس فدراسیون ایتالیا در مورد فصل آینده

گابریله گراوینا رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا در مورد برگزاری فصل ۲۱-۲۰۲۰ سری آ تردیدهایی جدی دارد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، ماه مارس گذشته فوتبال ایتالیا نیز همچون دیگر کشورهای اروپایی در پی شیوع کرونا تعطیل شد. هنوز ۱۲ هفته به اتمام سری آ باقیمانده بود و در نهایت ۳۱ خرداد و پس از نزدیک به سه ماه، بازی ها از سر گرفته شدند و حالا تنها دو بازی دیگر به اتمام کار باقیمانده است. یوونتوس توانست دو روز پیش با برتری بر سامپدوریا برای نهمین بار متوالی فاتح اسکودتو شود ولی جنگ برای کسب سهمیه و بقا همچنان ادامه دارد.

پس از اتمام لیگ، یک ماه و نیم دیگر فصل ۲۱-۲۰۲۰ شروع خواهد شد ولی رئیس فدراسیبون فوتبال ایتالیا در مورد برگزاری منظم فصل بعد، تردیدهایی جدی دارد.

گابریله گراوینا در این رابطه گفت:« خیلی خیلی نگرام فصل بعد هستم. تیم ها پس از پایان فصل باید خیلی سریع خودشان را برای فصل آینده مهیا کنند در حالی که تاخیر زیادی در برنامه ریزی های قبلی ایجاد شده است. هنوز نمی دانیم این وضعیت اظطراری در مورد کرونا تا چه زمانی ادامه خواهد داشت.

مجبوریم پروتوکل های بهداشتی را همچنان رعایت کنیم ولی باید واقع بین بود. این پروتوکل ها برای یک دوره کوتاه و موقتی جواب داد. ۱۲ هفته تا پایان کار باقیمانده بود و ما مجبور بودیم با اجرای این پروتوکل ها به نحوی فصل ۲۰-۲۰۱۹ را به اتمام برسانیم ولی  برای فصل طولانی ۲۱-۲۰۲۰ مشخص نیست که بتوان این پروتوکل ها را اجرا کرد. هر ۴ روز همه بازیکنان و اعضای یک تیم فوتبال باید تست کرونا بدهند و این در درازمدت مثل یک شکنجه برای آنهاست. باید به دنبال راه حلی دیگر باشیم.»

بیشتر ببینید:

خلاصه بازی یوونتوس 2 - سمپدوریا 0

گل اول یوونتوس به سمپدوریا توسط کریستیانو رونالدو

 

 

تگ ها


فوتبال جهان کرونا کرونا ویروس یوونتوس فوتبال