نگرانی فرگوسن از دعوای رونالدو و رونی بر سر کاپیتانی!

سر الکس فرگوسن، سرمربی سابق منچستریونایتد، اجازه کناره‌گیری گری نویل از کاپیتانی را نداد تا از درگیری بیشتر جلوگیری کند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در دهه ۲۰۰۰ میلادی ستاره‌های بسیاری در ترکیب منچستریونایتد به میدان می‌رفتند و مدیریت این بازیکنان کار آسانی نبود.

فرگوسن نگران بود که اگر بازوبند کاپیتانی به رونالدو سپرده شود، وین رونی از این اتفاق به شدت عصبانی شده و در تیم درگیری ایجاد کند.

گری نویل در گفتگو با برنامه فوتبال شو در شبکه اسکای اسپورت اظهار داشت:« من یک سال پس از این که بازوبند کاپیتانی را گرفتم مصدوم شدم و احساس می‌کردم به حدی که باید به عنوان یک کاپیتان در تیم مشارکت ندارم. پیش از شروع فصل نزد فرگوسن رفتم و گفتم که حس می‌کنم ارزش این را ندارم که کاپیتان باشم چون تیمی پر از شخصیت‌ها  و بازیکنان بزرگ داریم.»

نویل در ادامه از عصبانیت فرگوسن گفته و اضافه کرد:« سر الکس نگاهی به من کرد و گفت تو این بازوبند لعنتی را نگه می‌داری، پسر. تو و گیگز باید به صورت چرخشی این بازوبند را به بازو ببندید. او گفت اگر من آن را به رونالدو بدهم، رونی عصبانی خواهد شد. اگر آن را به ویدیچ بدهم، فردیناند عصبانی خواهد شد. ما در واقع پلیس رختکن بودیم تا اتحاد تیم را حفظ کنیم.»

نویل کمی پس از جدایی غیرمنتظره روی کین در اواسط فصل در نوامبر ۲۰۰۵ این بازوبند کاپیتانی را تحویل گرفت.

این ستاره سابق تیم ملی انگلیس با یادآوری این خاطرات ادامه داد:« من ۱۰ سال روی کین را به عنوان کاپیتان داشتم و روی در شرایطی غیرمنتظره در اواسط فصل از ما جدا شد. این شوک بزرگی بود و نمی‌شد جای او را پر کرد. من نمی‌توانستم مثل روی باشم. من شخصیتی مشابه او نداشتم. می‌خواستم خودم باشم. فکر می‌کنم فرگوسن من را به گیگز ترجیح داد چون او در سیستم چرخشی قرار داشت اما من در ترکیب ثابت بودم.»

تگ ها


کریستیانو رونالدو وین رونی سرآلکس فرگوسن گری نویل فوتبال جهان منچستر یونایتد لیگ برتر فوتبال