نگرانی AFC از وضعیت کرونا در هند

شیوع گسترده کرونا در هند باعث نگرانی کنفدراسیون فوتبال آسیا از وضعیت تیم‌های شرکت کننده در لیگ قهرمانان آسیا شده است....

به گزارش "ورزش سه"، شین من گیل، معاون دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا در نامه‌ای به دبیرکل فدراسیون فوتبال هند نوشت: «باتوجه به این‌که گروه E رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ به میزبانی گوآ در هند برگزار می‌شود، ضمن قدردانی صمیمانه از خدمات ارائه شده توسط فدراسیون فوتبال هند و کمیته برگزاری محلی و همچنین برگزاری موفقیت‌آمیز مسابقات، به استحضار می‌رساند AFC نسبت به وضعیت کرونا در هند و به‌خصوص افزایش موارد مثبتی که به تازگی در چند روز اخیر گزارش شده‌اند، بسیار نگران است. تأکید کامل AFC بر اهمیت محافظت از سلامتی و ایمنی همه باشگاه‌های شرکت کننده و نمایندگان حاضر AFC در رقابت‌هاست که همیشه باید در درجه اول قرار گیرد.»

در ادامه این نامه آمده است: «لذا خواهشمندیم نسبت به استفاده از کلیه اقدامات و پروتکل‌های پیشگیرانه مطابق با آیین‌نامه پروتکل عملیاتی بازی‌های AFC در دوران شیوع کووید۱۹ (ویرایش ۲۰۲۱) و پروتکل‌های تنظیم شده توسط کمیته برگزاری مسابقات محلی، برای اطمینان از ایمنی همه ذینفعان در این مسابقات اقدام کنید.»

در بخش دیگری از این نامه عنوان شده: «ضمن اینکه باید متذکر شویم باتوجه به شرایط کنونی این موضوع صرفاً منتهی به فاصله اجتماعی و حباب شیشه‌ای نیست و باید راه حل‌های سخت‌گیرانه تری لحاظ شود. همچنین یادآوری می‌شود توجه بیشتر برای اطمینان از بازگشت ایمن باشگاه های حاضر به کشورهایشان ضروری است.»

معاون دبیرکل AFC در پایان از فدراسیون فوتبال هند به‌خاطر خدمات ارائه شده تاکنون و همچنین انجام تعهدات کامل برگزارکنندگان تشکر کرد.

لازم به توضیح است، تیم پرسپولیس نیز به‌عنوان صدرنشین گروه E در حال رقابت با تیم‌های الوحده امارات، گوآ هند و الریان قطر است.

تگ ها


ای اف سی لیگ قهرمانان آسیا