نیس ۱ - ۴ پاری سن ژرمن؛ درخشش دی‌ماریا در شب بازگشت امباپه

پاری سن ژرمن در شبی که کیلیان امباپه بعد از مدت‌ها به میادین بازگشت موفق شد با درخشش آنخل دی‌ماریا نیس را شکست دهد...

پاری سن ژرمن در شبی که کیلیان امباپه بعد از مدت‌ها به میادین بازگشت موفق شد با درخشش آنخل دی‌ماریا نیس را شکست دهد

به گزارش خبرنگار مدال، در اولین دیدار از هفته دهم رقابت‌های لیگ یک فرانسه، نیس در ورزشگاه آلیانتس ریویره، میزبان پاری سن ژرمن بود که این دیدار در نهایت با برتری ۴-۱ پاریسی‌ها به پایان رسید.

پاری سن ژرمن مطابق انتظار بازی را بهتر آغاز کرد و از همان ابتدا حملات بسیاری روی دروازه نیس تدارک می‌دید. در دقیقه ۱۵، روی پاس مائورو ایکاردی، هم‌وطنش یعنی آنخل دی‌ماریا در شرایطی ایده‌آل با یک ضربه کات‌دار و دقیق دروازه والتر بنیتز را گشود تا میهمان خیلی زود پیش بیافتد. حملات شاگردان توماس توخل ادامه داشت و در دقیقه ۲۱، این بار توماس مونیه با یک پاس فرصت‌طلبانه دی‌ماریا را در موقعیتی خوب قرار داد و ستاره آرژانتینی با یک ضربه چیپ زیبا گل دوم خودش و تیمش را به ثمر رساند و اختلاف دو برابر شد. تلاش‌های PSG‌ در ادامه ادامه داشت اما هیچ‌کدام تبدیل به گل نشد تا نیمه دوم با همان نتیجه ۲-۱ به پایان برسد.

اما نیمه دوم شاگردان پاتریک ویرا تیم متفاوتی بودند و آمده بودند که بازی را برگردانند. اما در دقیقه ۶۰، روی یک کرنر خطرناک، ضربه سر مارکینیوش به تیرک برخورد کرد و راهی به دروازه پیدا نکرد. اما سرانجام در دقیقه ۶۵، روی یک ارسال خطرناک کنترل سینه مارکینیوش به اشتباه توپ را در اختیار کسپر دولبرگ قرار داد و پاس رو به عق او با ضربه گاناگا تبدیل به گل اول میزبان شد. بعد از این گل بازیکنان نیس تلاش زیادی برای رسیدن به گل کردند اما در دقیقه ۷۶ روی یک صحنه، سیپرین با دریافت کارت زرد دوم از بازی اخراج شد و بعد از بررسی VAR، هرله نیز با کارت قرمز مستقیم جریمه شد تا میزبان ۹ نفره شود.

با این روند، توخل تصمیم گرفت تا کیلیان امباپه را بعد از مدتی مصدومیت به میدان بفرستد و او نیز در دقیقه ۸۸ موفق شد در رباند ضربه دی‌ماریا، از بین پاری مدافع نیس گل سوم تیمش را به ثمر رسانده و بازگشت خود به میادین را با گل جشن بگیرد. چیزی به پایان نمانده بود که در دقیقه ۹۱ روی یک حمله سرعتی، امباپه این بار در نقش گل‌ساز ظاهر شد و با پاس در عرض او، ایکاری دروازه خالی را باز کرد تا پیروزی PSG باشکوه‌تر شود. نیس ۹ نفره توان حمله کردن نداشت و پاری سن ژرمن در ادامه بازی را اداره کرد و در نهایت به یک پیروزی شیرین دور از خانه دست یافت.

پاری سن ژرمن با این پیروزی ۲۴ امتیازی شد و جای خود را در صدر جدول تثبیت کرد.

ببینید:

خلاصه بازی نیس 1 - 4 پاری‌ سن‌ ژرمن/ ویدیو

نیس ۱ - ۴ پاری سن ژرمن؛ درخشش دی‌ماریا در شب بازگشت امباپه
نیس ۱ - ۴ پاری سن ژرمن؛ درخشش دی‌ماریا در شب بازگشت امباپه
نیس ۱ - ۴ پاری سن ژرمن؛ درخشش دی‌ماریا در شب بازگشت امباپه

تگ ها


ستاره آرژانتینی فوتبال جهان هفته دهم لیگ فرانسه پاریسی‌ها توماس توخل پاتریک ویرا آنخل دی‌ماریا پاری سن ژرمن نیس نیس-پاری سن ژرمن لوشامپیونه فرانسه فوتبال